Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

uważajcie, EKOTERRORYŚCI sa wśród nas !  

Strona 1 / 2 Następny
sunnylion
bywalec

nie powiem, dzisiejszy artykul w dzienniku troche podniosl mi poziom adrenaliny.
z lekka sie zdenerwowałam.
tytuł artykułu [b] "FBI: ekolodzy to terrorysci"[/b] mowi juz sam za siebie..

szanowny premier Blair podpisał petycje popierajacą eksperymentowanie na zwierzetach i nazwal ekologow - " [b] grupa ekstermistow zagrazajacych badaniom medycznym[/b]" a do tego hamujacych postęp wielkiej brytanii.

brak mi słów...czy to juz jest wojna wypowiedziana ekologii ?

czy kazdy kraj ma juz "swojego blaira" tepiacego zwyklych ludzi starajacych sie uratowac zwierzeta, planete i nas samych- ludzi przed totalna katastrofa?
my mozemy sie poszczycic panem giertychem i mlodzieza wszechpolska, ktorzy najchetniej zdelegalizowaliby wszelkie dzialania ekologiczne, wegetarianizm, joge i pokojowe religie wschodu (bo przeciez buddyzm i hinduizm to niosace zdradliwy przekaz ideologie mogace zaszkodzic mlodym umyslom ucznow polskich szkol)

najlepiej od razu wszystkich nas pozamykac.

ekolodzy do wiezien ! my chcemy zyc w otoczeniu zdegradowanej natury i przepieknego krajobrazu przemyslowego !

a czlonkow organizacji animal liberation front skazac na tortury a potem spalic na stosie.

wracajac do artykulu:
5 czlonkow ortodoksyjnych obroncow zwierzat zostalo w londynie skazanych na 12 lat wiezienia!!! (12 lat to nawet za gwalty nie daja)
dostali tyle za "kampanie terroru" przeciwko huntingdon life sciences - podpalali laboratoria, kradli morskie swinki doswiadczalne az posuneli sie do tego,ze wykradli z gorbu cialo matki hodowcow zwierzat eksperymentalnych...

coz, zadne skrajne odchylenia nie sa dobre, fakt z kradzieza zwlok moze by dla wielu bulwersujacy, ale gdyby nie wlaczyli przeciwko laboratoriom nikt by o nich nie uslyszal, nikt by sie nie przejał...

z drugiej strony, gdy w prasie mozemy przeczytac tylko tego rodzaju artykulu wypowiaadajace sie niepochlebnie o zielonych (bo na takich sensacjach prasa zeruje) to nie mozna sie dziwic zlej opinii publicznej na temat dzialan pro-ekologicznych.

przykre to wszystko...a testy na zwierzetach nadal beda sie odbywac...i to masowo.

VEGE - REGGAE POWER 4 EVER 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/05/2006 6:36 pm
redpaint_greenpaint
początkujący

I to mnie właśnie boli. To jest straszne, oglądałam program w którym mówili o testach na zwierzętach. Testy olejków do opalania, na białych myszkach. Myszki PALIłY SIę żYWCEM!!!!!!!!!!!!! I oni uważają się za ludzi ??? jak tak można robic??? To sadyzm... 🙁 🙁 🙁 masz rację.

and if you want this kind of dreems, it's californication

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/05/2006 7:24 pm
kadra
bywalec

A ja myślałem, że ten pełen nienawiści świat już niczym mnie nie zaskoczy... pozory mylą. 😡 😡 😡

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/05/2006 8:27 pm
Zarathos
bywalec

Za gwalt w Wielkiej Brytanii mozna dostac dozywocie. To nie Polska.

I maja racje ze ich zamkneli, to raz. A dwa moze nazwanie wszystkich eklogow terrorystami to przesada, ale czesc organizacji (jak ALF) w zupelnosci na to zasluguja.

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/05/2006 8:36 pm
euridice
stały bywalec

cala ta sytuacja (testowanie na zwierzetach, "eko-terrorysci") jest chora i zalamujaca.

ale ja osobiscie nie popieram dzialn, do jakich posuneli sie tamci ludzie. wykradanie zwlok to szalenstwo. podpalanie samochodow tez. i niestety byly to akty terroru,bez wzgledu na to o co ci ludzie walczyli. zagrazali zdrowiu i bezpieczenstwu innych ludzi. mozna ich bylo uznac za psychicznie chorych. pokazali swiatu, ze niektore dzialania ekologow moga stac sie niebezpieczne dla otoczenia. i to mi sie nie podoba. moim zdaniem ekolog walczy powoli, ale skutecznie (bo kiedys dopniemy swego i nie bedzie testow na zwierzetach, na razie pozostaje nam protestowac, kupowac nietestowane i czekac), ale co najwazniejsze - POKOJOWO.

czy gdyby tymi samymi metodami jakimi walczyli chcieli wyegzekwowac prawo do np. kupowania alkoholu od 16-go roku zycia, albo posiadania broni bez zezwolenia (wiem, ze walczyli o cos slusznego, ale to tylko przyklad), to tez oburzalibyscie sie gdyby wsadzono ich do wiezienia? postapili zle i teraz zgodnie z prawem ponosza tego konsekwencje. ja nie widze w tym nic dziwnego, ani oburzakjacego, mimo, ze cala soba jestem przeciwko testowaniu czegokolwiek na zwierzetach.

zachowali sie nieodpowiedzialnie i zlamali prawo. nie mozna chciec sprawiedliwosci i jednoczesnie samemu byc niesprawiedliwym (a wyjecie z grobu cial babci lub listy z pogrozkami sprawiedliwe nie byly). walczac o pewne prawa samemu nie mozna lamac innych.

jedyne co popieram w ich dzialaniu to wykradanie swinek morskich, ale na tym bym poprzestala. chociaz to tez nie ma do konca sensu, bo na miejsce uratowanych zaraz "wstawia" nowe i to one beda cierpiec.

dostali wyrok, bo nie przemysleli skutkow swoich zachowan. trzeba bylo sie wczesniej zastanowic czy bardziej pomoga ziwrzetom na wolnosci (np. manifesty. malo, ale zawsze) czy za kratkami gdzie nie moga zrobic praktycznie nic.

takie jest moje zdanie, a wspolczuje wszystkim - zwierzetom, sterroryzowanym przez "eko" rodzinom i samym ekologom. glupia sytuacja spowodowana niestety brakiem odpowiedzialnosci za wlasne czyny.

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/05/2006 8:46 pm
Ambrozja
bywalec

😡 😡 😡 😡 Terroryści to CI którzy zezwalają bądz testują na zwierzętach. Przepraszam bardzo ale te zwierzęta czują...ładny szajs...bez sensu.I znowu dopada mnie bezsilność 🙁 🙁 😡 😡

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/05/2006 9:02 pm
Śliwa
rozmówca

fakt z kradzieza zwlok moze by dla wielu bulwersujacy, ale gdyby nie wlaczyli przeciwko laboratoriom nikt by o nich nie uslyszal, nikt by sie nie przejał...

ja mysle że lepszym wyjściem byłyby samochody pułapki... zginęło by troche ludzi i pewnie każdy by ich usłyszał, każdy by się przejął... prosze Cie 😡
cel nie uświęca środków... tak samo jak nie dochodzi się do swoich racji po trupach (heh.. akurat to z trupami tutaj pasuje).

szanowny premier Blair podpisał petycje popierajacą eksperymentowanie na zwierzetach i nazwal ekologow - " grupa ekstermistow zagrazajacych badaniom medycznym" a do tego hamujacych postęp wielkiej brytanii.

i tu sie zgadzam... i nie mam na mysli olejkow do opalania czy szminek, ale badania dotyczace genetyki. gdyby nie można było eksperymentowac na zwierzętach, to dziedzina genetyki by nie istniała... a według mnie jest to dziedzina nauki, w której powinniśmy szukać nadzieji na rozwiązanie problemów w przyszłości... nie tylko problemów zdrowotnych.

[edytowane 17/5/2006 od Śliwa]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/05/2006 10:23 pm
sieklik
bywalec

euredice ma racje, ci brytyjczycy przesadzili ale rzeczywiscie szkoda, ze za blad kilku osob gnojeni sa wszyscy "zieloni" ;/

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/05/2006 10:27 pm
Ireth
bywalec

Zgadzam sie z Zarathosem i Euridice oraz Sliwa (choc nie w akapicie o badaniach). Front Wyzwolenia Zwierzat to dla mnie ekstremum, ktore robi czarny pi-ar reszcie dzialaczy 😡 .

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/05/2006 11:37 pm
sunnylion
bywalec

od razu samochody pulapki... oni nikogo nie zabili, chociaz ich dzialania byly ekstremalne..

jak mowilam też unikam skrajnosci,bo sa one po prostu niezdrowe.
chcialm zworocic jedynie uwage na ten temat i przeczytac wasze opinie.

ale powaznie, naszlo mnie chyba wielkie zwiatpienie...
walczacy ekolodzy nic nie zmienia, a wegetarian jest za malo aby mogli widocznie polepszyc sytuacje zwierzat...
czyli po co to wszystko jezeli nic sie niezmieni...
czasami sobie mysle, czemu wlasciwie mnie to tak obchodzi skoro wiekszosc nie robi sobie z tego kompletnie nic...w koncu to nie ja bede cierpiec coraz bardzie z powodu dekradacji planety ale nastepne pokolenia...bo bedzie coraz gorzej i ludzie beda zyc w coraz gorszych warunkach.
a ja i tak umre zanim nastapi "ekologiczny koniec swiata"....

czasmi mysle, ze warto tylko i wylacznie dla samego siebe i lepszego samopoczucia...
eh..dzisiaj w ogole w jakis dol wpadlam, pewnie stad to zwatpienie.

ale don't worry, be happy 😉

VEGE - REGGAE POWER 4 EVER 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/05/2006 2:52 am
sieklik
bywalec

warto zyc ekologicznie chocby po to zeby potem nie miec wyrzutow sumienia ze mozna bylo przezyc swoje zycie lepiej

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/05/2006 6:52 pm
Bleks
bywalec

nie nzywałababym testów na zwierzetach postepem panie blair

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/05/2006 11:13 pm
Śliwa
rozmówca

nie nzywałababym testów na zwierzetach postepem panie blair

on też ich tak nie nazywa... testy te przyczyniają się do postępu, ale same w sobie nim nie są. powiedziałbym, że są słabością nauki, gdyż jak dotąd nie wymyślono dla nich alternatywy.

[edytowane 23/5/2006 od Śliwa]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/05/2006 3:54 am
Ambrozja
bywalec

Chciałabym zauwazyć ze testy na zwierzętach w wielu przypadkach są zupełnie bez sensu 😡
Arsen - śmiertelny dla człowieka, dla owcy nieszkodliwy;
Contegran - nieszkodliwy dla myszy i szczurów, upośledzenie potomstwa człowieczego;

Często zdarzały się poważne wypadki w wyniku używania leków przetestowanych na zwierzętach. Do takich preparatów należały: Thalidomide, Eraldin, Opren, Choramphenicol, Flosint, Ibufenac, Zonax, Flenax, Osmosin.

Fenacetym - znajdował się w tabletkach od bólu głowy; wycofany z powodu działań ubocznych na krew, nerki, wątrobę;
Contregan - spowodował 100 tys. narodzin kalek i 10 tys. poronień;
Mexaform - spowodował chorobę SMON, w wyniku której 200 tys. ludzi utraciło wzrok i władzę w nogach;
Thalidomid - 10 tys. narodzonych potworków.

Nieraz to co nie wyządza krzywdy zwierzęciu moze uśmiercić człowieka...
więcej na :
http://www.zb.eco.pl/BZB/26/czesc8.htm
I oczywiście istnieje alternatywa dla wiwisekcji (o tym równiez na dołączonej stronie)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/05/2006 6:52 pm
wilczka95
forumowicz

Yeah!! Taak!! Spalmy wszystkie laboratoria i obaadźmy całą ziemie drzewakami zamiast mięsożernych ludzi!! I tak nie przwiduję sobie długiej wolności, mimo iż jestem niepełnoletnia. Wszyscy uważają mnie za walnietą, bo całe miesięczne kieszonkowe daję na schroniska dla zwierząt...No i jestem wege, a to przecież trzeba mi wybić z głowy. No i ekologia...Założe się, że połowa wegetarian to mordercy, terroryści gwałciciele i zboczeńcy, nieprawdaż?? Ach ten porąbany świat...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/09/2007 3:48 pm
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca