Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Joga  

Strona 3 / 7 Wstecz Następny
Katinka
bywalec

ja praktykuję ponad 2 lata - wg B.K.S. Iynegar oraz Ashtangę (joga dynamiczna). Joga to moja pasja, kilka razy w tygodniu chodzę na zajęcia, mam zamiar w przyszłości zrobić kurs nauczycielski 😉
po zajęciach czuję się cudownie -nie tylko fizycznie, ale też jakoś tak mi weselej :red:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/09/2009 3:33 am
hipiska
weteran forum

Ja również joguję 😀

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/09/2009 11:28 pm
umesh
początkujący

Joga to ośmio-członowy system (Ashtaunga), którego jednym członem (trzecim notabene) są asany (czyli hatha-joga) Dlatego polecam zagłębienie się w praktyki jogi związane z pracą z umysłem - medytację 🙂 Co do nazwy "Ashtanga" poleecam artykuł http://www.anandamarga.pl/filozofia-duchowa/zamieszanie-wokol-astaunga-jogi.html 🙂

Czujesz się weselej Katinka bo asany mają przygotować ciało i umysł do wyższych praktyk jogi 🙂

pozdrawiam 🙂

Medytacja w Krakowie - www.krakow.yoga.edu.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/09/2009 12:04 am
Katinka
bywalec

Co do nazwy "Ashtanga" poleecam artykuł http://www.anandamarga.pl/filozofia-duchowa/zamieszanie-wokol-astaunga-jogi.html 🙂

dlatego w nawiasie dopisałam , że chodzi mi o jogę dynamiczną 🙂

co do medytacji, to na razie się w nią nie zagłębiam, bo póki co nie mam dobrze opanowanej pranayamy i jeszcze nie czuje się na siłach by medytować :red:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/09/2009 10:16 pm
mika24
forumowicz

Ja dopiero zaczęłam ćwiczyć jogę ( byłam zaledwie na 2 spotkaniach) ale straszniaśnie mi się spodobało 😀 Już czuję, jak moje sztywne ciałko się rozciąga 🙂 Katinka ma rację - po zajęciach samopoczucie jest fantastyczne

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/10/2009 2:58 pm
Katinka
bywalec

Mika24, jesli dobrze pamietam to jesteś z Łodzi -mozesz napisać gdzie zaczęłaś chodzić na jogę? Bo ja na Gdańską do Centrum Yogi -moze ty również? :red:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/10/2009 3:49 pm
mika24
forumowicz

Nie, nie jestem z Łodzi, ale mam wielki sentyment do tego miasta, bo tu studiowałam i mam przyjaciół 🙂 Kocham Łódź i często do niej wracam. Ehh, wspomnienia mnie dopadają...Pozdrawiam

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/10/2009 1:20 pm
Greeney
rozmówca

O, ja jestem z Łodzi i właśnie szukałam czegoś takiego ^^
Katinka, czy cennik na stronie jest aktualny? Bo na samej górze napisali
CENNIK ZAJĘĆ (obowiązuje w okresie wakacyjnym) 😮
No i chciałam też zapytać o odczucia - fajnie tam? (:

[img]http://img190.imageshack.us/img190/7118/thebeatlesbanwa4.jpg[/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/10/2009 5:37 am

jak ktoś jest z 3M to polecam bardzo gorąco

[b]joga-bo[/b] - 100% jogi; 0% kitu czy lansu

[url] http://jogabo.pl/galeria/zdjecia [/url]

RÓB SOBIE TEMPEH

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/10/2009 1:46 pm
lamdre
forumowicz

co do medytacji, to na razie się w nią nie zagłębiam, bo póki co nie mam dobrze opanowanej pranayamy i jeszcze nie czuje się na siłach by medytować :red:

- pranayama do medytacji raczej nie jest potrzebna, bardziej cierpliwość i koncentracja na rytmie oddechu, to nic strasznego i nic trudnego, natomiast wspaniale uspokaja i przygotowuje do ćwiczeń (asan), równoważy stan ducha:).

Cokolwiek robisz lub marzysz, że możesz to zrobić - Zacznij tylko. W zdecydowaniu drzemie geniusz, siła i magia.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/10/2009 10:57 am
umesh
początkujący

Zależy, co nazywa się "pranayamą." Pranayama to nie jest kontrolowanie oddechu tylko kontrolowanie przepływu pramy (energii witalnych) w ciele. W metodzie Iyengara pranayamy są bardzo uproszczone i bez ideacji - sprowadzone do kontrolowania oddechu 🙁

W systemie Ananda Margi (w którym medytuję i który skupia się na medytacji) pranayama jest dopiero czwartą lekcją medytacji 🙂 Sama technika medytacji to lekcja pierwsza (w sumie jest ich 6)

Medytacja w Krakowie - www.krakow.yoga.edu.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/10/2009 11:11 am
lamdre
forumowicz

W systemie Ananda Margi (w którym medytuję i który skupia się na medytacji) pranayama jest dopiero czwartą lekcją medytacji 🙂 Sama technika medytacji to lekcja pierwsza (w sumie jest ich 6)

a ja medytuję z mantrą wdłg tradycji wedyjskiej 🙂

[edytowane 28/10/2009 od lamdre]

Cokolwiek robisz lub marzysz, że możesz to zrobić - Zacznij tylko. W zdecydowaniu drzemie geniusz, siła i magia.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/10/2009 10:41 am
umesh
początkujący

Każda medytacja o ile ze sprawdzonego źródła jest dobra 🙂 Ale sama pranayama jest ważna. Nie bez powodu znalazła się pomiędzy ośmioma krokami jogi Patandżalego 😉

Medytacja w Krakowie - www.krakow.yoga.edu.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/10/2009 11:10 am
lamdre
forumowicz

Ja polecam książki Mircea Eliade nt. jogi i medytacji. Był antropologiem, indologiem... Dokładnie opisuje poglądy i dzieła Patandzalego.

Cokolwiek robisz lub marzysz, że możesz to zrobić - Zacznij tylko. W zdecydowaniu drzemie geniusz, siła i magia.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/10/2009 10:51 am
Katinka
bywalec

Greeney, ja jestem bardzo zadowolona, z tym, że są tam nauczycielki zarówno bardzo profesjonalne, jak i jest kilka początkujących ,które średnio prowadza zajecia i nie mają specjalnej wiedzy.
(jeśli byś chciała tam iść, to mogę konkretnie napisać kogo unikać 😉 )

Cennik "wakacyjny" obowiązuje również teraz.

Z tego co wiem to w Łodzi dobre szkoły to Centrum Michała Szczepanika oraz Centrum Yogi.

No i w Łodzi od 2 lat od maja do września w parku Źródliska sa darmowe zajęcia, ale jest tam dużo osób, niauczyciele nie mają możliwości ich poprawiać, więc wg mnie nie jest to dobre miejsce na nauke jogi, dla osoby która dopiero zaczyna.

(przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale jakos mi umknął ten wątek)

[edytowane 10/11/2009 przez Katinka]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/11/2009 3:02 am
Strona 3 / 7 Wstecz Następny
  
Praca