Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Żeglarstwo  

Strona 1 / 3 Następny
Asia
 Asia
bywalec

Hej, tak się zastanawiem czy ktoś z was żegluje? Ja np już od trzech lat co sezon jestem na wodzie i bardzo to lubię.Wiem że wielu z was kocha konie i z nimi pracuje ale może są tutaj tacy co np.uprawiają jakieś sporty ekstremalne.Podzielcie się 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/07/2006 6:51 pm
SoulFly
bywalec

ja zegluje 🙂 jednak dopiero od dwoch lat... we wrzesniu wybieram sie na kurs zeglarza jachtowego, fajnie by było miec patent i samemu pływac 🙂
łodki, wiatr we włosach i regaty to cos wspaniałego. pozdrawiam wszystkich maniakow zeglowania!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/07/2006 7:01 pm
Asia
 Asia
bywalec

SoulFly to naprawdę wspaniałe zgadzam się z tobą całkowicie:)) a na jakich łodziach pływasz??

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/07/2006 7:05 pm
SoulFly
bywalec

nic nadzwyczajnego: omegi, "mieczowate", i machonie [piekne holenderskie :)] na razie pływałam tylko na mazurach [mikołajki, gizycko, wegorzewo, ryn, sniardwy] choc moze kiedys wyplyne gdzies indziej 😉
"wielorybow cielska grozne sa lecz dostaniemy jeeee..." 😀

a Ty na czym plywasz? gdzie?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/07/2006 8:05 pm
Asia
 Asia
bywalec

Wiesz trudno to wytłumaczyć na czym ja pływam...hehehe:) więc zaczne tak ..Mieszkam w Pucku nad Zatoką Pucką i tutaj pływam(na Pucyfiku - tak tu nazywa się naszą zatoczkę)no i klasa jachtów na których pływam także nazywa sie klasa Puck(jest to mieczowy slup bardzo podobny właśnie do Omegi)Więc mamy podobne doświadczenia:).W piatek jadę nad jeziorko i tam sobie wyporzyczę Omegę.Aha pływam tez na Dezecie(to jest kecz ale wolę pływac na moim Pucusiu hihihi:)) a patent mam juz od ponad roku teraz mam ambicję żeby zrobić sobie sternika...ale wtedy musze wyjść przynajmniej na Bałtyk i tam sobie wypływać godziny.A Tobie zyczę powodzenia w robieniu patentu.Pozdro dla braci żeglarzy:-))) 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/07/2006 8:16 pm
SoulFly
bywalec

chyba raczej siostr 😉

miłego zeglowania zycze

a tak btw to pływałas kiedys na machoniach? jak bedziesz miec mozliwosc to nawet sie nie zastanawiaj, fantastyczna sprawa! 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/07/2006 9:20 pm
Asia
 Asia
bywalec

Wiesz tak prawde powiedziawszy to nawet o tym nie słyszałam :/ możesz mi opisać te łódki?? Dziex, wzajemnie i zapraszam serdecznie nad Zatokę:)) 🙂 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/07/2006 12:11 am
SoulFly
bywalec

nie wiem jak sie fachowo nazywaja ale mozesz poszukac w googlach. sa mieczowate, podłuzne, dosc długa rufa, koloru pieknego mahoniu 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/07/2006 11:54 am
SoulFly
bywalec

cos a'la to jednak ja pływałam z jednym masztem 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/07/2006 11:57 am
Asia
 Asia
bywalec

No nawet fajna:) a jak chcesz zobaczyc moje Pucusie(tak mówię o nich pieszczotliwie:)) to zapraszam do galerii:D Ja juz jurerko wyjeżdzam nad jeziorko i tam sobie(mam taką nadzieję)pożegluję na Omedze a może i na machoniu kto wie..:) :):):):)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/07/2006 7:38 pm
SoulFly
bywalec

no i jak tam sie pływalo? 🙂
mi sie udało troche pozeglowac na wynajetej omedze nad jeziorem roznowskim, co prawda łodka była w opłakanym stanie, wiatru tez nie było zbyt wielkiego ale czuło sie to "cos" 🙂 moze we wrzesniu moze uda sie jeszcze gdzies wyplynac..w koncu jeszcze ponad miesiac wakacji ! 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/08/2006 1:24 pm
Asia
 Asia
bywalec

Ale fajnie masz miesiąc laby też bym tak chciała...ja cisnę do szkoły juz od września:( A dziękuje, dziekuję, ja tez pływałam na Omedze, pierwszego dnia to troche powiało:) ale byłam z moim tata i młodszym bratem, no i on niestety sie bał przechyłów i szybko spłyneliśmy a następnego dnia byłam juz tylko z tatą:) i troche mniej wiało ,ale było fajnie:)...choc powiem Ci, ze ja wolę zdecydowanie pływać tu po zatoce ,na jeziorku wiatr strasznie kręci 😉 ,ale było spoczko i troche drogo...a ja nie chcę płacić tylko zarabiać:)U mnie w Pucku na zatoczce pływałam z młodzieżą niemiecką i ludźmi z Finlandi,Łotwy,Litwy,Szwecji i było wspaniale 🙂 naprawdę spoko ludziska:)i zarabiałam dziennie 100zł:)a dziś byłam na regatach z ludźmi z Warszawy 🙂 ehh rozpisałam się ja bym tak o żaglach mogła godzinami:D Zyczę Ci zebyś popływała sobie jeszcze:) może już z patentem co?? Serdeczna buźka dla wilczycy morskiej:D:D:D

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/08/2006 8:58 pm
SoulFly
bywalec

wiesz co z tymi wakacjami polemizowałabym, de facto mam je od maja i troche mi sie zaczyna nudzic ;P

co do żeglowania to powiem ci ze my jak wypozyczylismy w tym roku łódke [nawet tanio - dycha za godzine, czyli 2,5 od osoby ;)] to była naprawde w ciezkim stanie i bałam sie wyłpynac: ster do konca nie działał, wszystkie szoty byly zawiazane nie tak, talia byla przypieta w zła strone[tzn tam gdzie miała byc przy bomie była na dole :/] i taki syf na łódce ze nie wiem ktio wczesniej tam to wszystko klarował :/ az sie w glowie nie miesci..no ale taka nasz Polska 🙂 mimo tonawet poplywalismy, przechylów nie takich sie spodziewałam bo ja podobnie jak ty lubie ogrooomne i szybkieee 😉 ale cos tam nam wyszło, zreszta czego mozna było sie spodziewac jak mielismy tylko 3 h, wiatru wielkiego nie było i jeszcze gdzies koło wyspy popłynelismy i ten cały wiatr przez moment szlag trafgił ale i tak było fajjjnie:) co do patentu to kurs zaczyna sie od listopada wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze 🙂 a pływac pewnie bedziemy na bagrach u nas w krakowie bo o mazurach pewnie moge pomarzyc :/ [kiedys tak było nie wiem jak teraz]
hmm to mowisz ze z całym swiatem pływasz hehe musi byc rzeczywiscie fajnie, moze kiedys dane mi bedzie pływac u ciebie w zatoce.
pozdrawiam marynarzu ;):)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/08/2006 2:04 pm
Asia
 Asia
bywalec

He he fajnie tak sobie pogawędzic o pływanku:D No naprawde Ci ludzie byli wspaniali 🙂 sie usmiałam z nich...był jeden taki koleś może w moim wieku może tam rok starszy no i on był z Łotwy,mówił do mnie po angielsku a ja tak za bardzo to nie kumam (nie to że nic ale ciężko było powiedzieć mi po angielsku np.prawy foka szot wybieraj;)) i chciał sterować a ja się zgodziłam...i nawet sobie radził mówił"capitan understand all":D musielismy iśc ostro więc jak on za bardzo odpadał to ja do niego po polsku "trochę od siebie" za chwile "troche do siebie" i przy tym pokazywałam mu reką i wiesz co skubany tak szybko się połapał że później nie musiałam mu pokazywać:)A co do Omegi która wypozyczyłam to nie była za piekna ale taka straszna jak ty to opisujesz to nie była 😛 a za godzinkę dalam dwie dychy 😉 No to jak bedziesz robiła ten patent w listopadzie to na pewno bedziesz miała dobre wiatry jak ja to mówię bedzie pizgało 🙂 Naprawde serdecznie zapraszam do Pucka popływac na Puckach po Zatoce Puckiej :):):) Serdeczne pozdrowionka (przyszły wykwalikowany) żeglarzu
PS.Daj jeszcze znac jak tam będzie Ci na kursie.Wiem że Ci się uda:D 3mam kciuki

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/08/2006 8:46 pm
SoulFly
bywalec

hahaha... o rany!! ja sama nie wiem jak jest po ang. prawy foka wybieraj 😀 chyba zaraz to sprawdze bo mnie to zaintrygowało 😛 to niezłe przygody miałaas...ah żagle - niezapomniane wspomnienia 😉 mam nadzieje ze kiedys uda mi sie do ciebie popłynac... musi byc niezwykle ciekawie :)..ja z obcokrajowcami pamietam tylko jedno wydarzenie jak kiedys popłynelismy na sniardwy i w pewnym moemncie jakas lodka do nas podplyneła i szwaby coś zaczeły do nas nawijac - za bardzo nie słyszelismy co mowia wiec jeszcze blizej podpłynelismy i w tym momencie kolesie wyjeli wiadra z woda i nas zaczeli lać! rany coz to była za bitwa! mi do tego wszystkiego kazali sterowac wiec nie miałam nawet jak uciec gdy z rufy podbiegł koles i wylał na mnie cale wiadro! 😀 ale generalnie fajnie bylo 😉
ech... juz sie nie moge doczekac kiedy znowu popłyne!
pozdrawiam! 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/08/2006 2:19 pm
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca