Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

nieczynni użytkownicy  

Marzenusia
bywalec

Przejrzałam listę użytkowników, która jest w połowie pusta, ani 1 postu...
Powinno się usuwac ja w przeciagu 3 miesiecy nie uaktywni sie, bo po co komus taki uzytkownik co nie chce czy zapomniał swoje dane na forum...?

Ludzie i zwierzęta mają duszę

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/04/2008 5:30 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Lepiej byłoby wysyłać przypomnienie i zapraszać do dyskusji 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/04/2008 6:53 pm
Ktosiek
stały bywalec

Ale prawdą jest, że np. są użytkownicy, którzy od pół roku i dłużej nie byli aktywni.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/04/2008 10:58 pm
kazamuko
stały bywalec

z tego co wiem z innego mojego lokalnego wege forum niektórzy wchodzą tylko by sobie poczytać...nie mają potrzeby rozpisywać się. Z pewnością lepiej przypominać się. Poza tym trzeba zrozumieć też różne okoliczności. sama ostatnio wchodzę bardzo nieregularnie ale czuję się emocjonalnie związana z tym forum i nie chciałabym banicji 😮

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2008 6:43 am
Stanisław
weteran forum

Jestem za tym, żeby nieaktywnych użytkowników tego forum nie dających znaku życia po trzech miesiącach i nie odpowiadających na zaproszenie do dyskusji deaktywować.
Gorzej będzie jak mnie się popsuje komputer i nie dam znaku swojej aktywności 🙂
Mam nadzieję że Administrator forum przeczyta ten post i podejmnie odpowiednie działania 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2008 6:02 pm
vegetena
stały bywalec

Są plusy i minusy.... Nieaktywny użytkownik może z kolei aktywnie czytać forum,choć są tacy, którzy tu wcale nie wchodzą, data ich ostatniego logowania to jednocześnie data rejestracji na forum. Zabierają miejsce, prawda.... Bierny w pisaniu użytkownik może czasem stać się forumową gadułą, czy taki, który wchodząc tu liczył tylko na odpowiedź na swoje pytanie 🙂

Swoją drogą.... Istnieje takie forum, gdzie przez jakiś długi czas pisałam, potem zrobiono mnie moderatorem.... Pewne okoliczności sprawiły, że na forum przestałam wchodzić, ale nadal jestem z nim, tak jak Kazamuko powiedziała, emocjonalnie związana i wiele zawdzięczam tamtejszym użytkownikom. Minął jakiś rok odkąd się tam nie pojawiłam - ciekawe, czy mnie usunięto, czy czekają, aż wrócę? Po przeczytaniu tego tematu stwierdzam, że ponownie się tam zaloguję, mimo, że będzie ciężko....

A zapraszanie nieaktywnych na forum to faktycznie dobry pomysł - chyba, że zmienili maile 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2008 9:28 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Lepiej byłoby wysyłać przypomnienie i zapraszać do dyskusji 🙂

Tak można by im wysłać zaproszenia z zapytaniem czy chcą być użytkownikami swoich kont. W większości przypadków pewnie pozapominali nie tylko swoja hasła ale i własne nicki. To normalne po kilkumiesięcznej nieobecności na forum. Jeśli nie będzie odpowiedzi to usuwać takie konto.
Należy też usunąć użytkowników którzy oficjalnie pożegnali się z obecnością na tym forum i napisali ,że to ich ostatni post, są tacy czytałam .
Wypada zostawić użytkowników , którzy choć nie są aktywnymi jednak raz na jakiś czas się logują i czytają forum. 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2008 9:51 pm
Stanisław
weteran forum

Należy też usunąć użytkowników którzy oficjalnie pożegnali się z obecnością na tym forum i napisali ,że to ich ostatni post, są tacy czytałam .

Skoro pożegnali się z nami to mogli własnoręcznie usunąć swoje konto. Jest taka możliwość tytaj i dlatego mam szacunek do tego portalu, że na siłę nie zatrzymuje zarejestrowanych użytkowników. Na wielu innych forach nie ma możliwości własnoręcznego zlikwidowania konta. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2008 10:08 pm
Lilith81
bywalec

A może należałoby się zastanowić dlaczego część użytkowników przestało być aktywnymi? Może to przez powtarzalność tematów? Ton niektórych dyskusji? Traktowanie odmiennych poglądów przez innych użytkowników rozmowy?
Nie chciałabym aby moje konto było usunięte, tylko dlatego że rzadko zabieram głos. Pozdrawiam tych bardziej i mniej aktywnych 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2008 12:32 am
Stanisław
weteran forum

No dobrze. To niech użytkownicy, którzy rzadko tu bywają wypowiedzą się otwarcie dlaczego tak się dzieje. Co i kto im się nie podoba na tym forum. Bądźmy otwarci, odważni i szczerzy. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2008 1:23 am
Lily
 Lily
Famed Member

Myślę, że nie ma o co robić afery 🙂 Nie każdy człowiek jest stworzony do pisania na forum, część zarejestrowała się z ciekawości, a potem zapomniała, że to forum istnieje, może też są aktywni na innych forach, a może fora to w ogóle nie miejsca dla nich 🙂 Ci co mają pisać to piszą i już 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2008 1:31 am
Stanisław
weteran forum

Myślę, że masz rację. A Ty jesteś tu od początku istnienia tego portalu? Bo widzę, że masz na koncie ponad 1500 napisanych postów.

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2008 1:54 am
kamma
stały bywalec

Ależ Wam się zapędy porządkowe włączyły! A cóż Wam szkodzi, że są zarejestrowani nieaktywni użytkownicy? To chyba głównie Admina problem, mieć w tym rozeznanie. Tylko po co? No, chyba że chodzi o to samo, co z apostazją - żeby nie zawyżać liczby członków 😉

podskoczyć i nie trafić w ziemię

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2008 2:44 am
Lily
 Lily
Famed Member

Myślę, że masz rację. A Ty jesteś tu od początku istnienia tego portalu? Bo widzę, że masz na koncie ponad 1500 napisanych postów.

Nie jestem od początku, po prostu (za) dużo piszę 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2008 6:16 pm
Admin
stały bywalec

Dzieki za wszystkie wypowiedzi.
Wątek co prawda już się wykrystalizował w postaci wniosków, ale dorzucę do tego jeszcze kilka zdań od siebie.
Nie jest zasadne usuwanie wspomnianych mało lub nic nie piszących userów. Już wyjaśniam dlaczego. Przede wszystkim zwrócę Waszą uwagę na fakt, że serwis Wegetarianie.pl nie składa się tylko z forum. Rejestracja dotyczy całego portalu. Sa więc osoby, które zarejestrowały się w innym celu niż pisanie na forum (np. w celu opublikowania artykułu, recencji lub z samej chęci zapisania się w naszej społeczności). Po rejestracji automatycznie widnieją na liście użytkowników forum. Usuwanie ich byłoby więc krzywdzące. Są zapewne i tacy, którzy zarejestrowali się, a forum tylko czytają, nie biorąc udziału w dyskusji. Ich również nie mamy prawa usuwać.

Nad usuwaniem możnaby się ewentualnie zastanawiać, gdyby istaniał np. dramatyczny problem z ilością miejsca na serwerze. A nic takiego nam nie doskwiera. Poza tym, niewiele miejsca możnaby w taki sposób realnie zyskać.

Natomiast przesłankami do robienia porządków są zdublowane konta, czy też wypowiedzi łamiące regulamin, i tego jako admin chciałbym pilnować w razie potrzeby 😉

Wege Studio

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/05/2008 3:07 am
  
Praca