Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Forum  

Strona 1 / 9 Następny
Larry2903
początkujący

Imho forum jest niezbyt czytelne. Nie ma opcji pokazania nieczytanych postów, wygląda też nienajlepiej itp... nie sądzicie że phpbb by przemo jest lepsze 🙂 ?
Pozdrawiam

[edytowane 16/5/2008 przez Larry2903]

www.tybet2008.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/05/2008 11:38 pm
Larry2903
początkujący

Prawda, ale ciężko się zorientować gdy np. zostanie założony jakiś nowy ciekawy temat 😛 .

[edytowane 16/5/2008 przez Larry2903]

www.tybet2008.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/05/2008 1:50 am
Lily
 Lily
Famed Member

Prawda, ale ciężko się zorientować gdy np. zostanie założony jakiś nowy ciekawy temat 😛 .

wystarczy kliknąć na "dzisiejsze wiadomości" i nie jest trudno

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/05/2008 3:36 am
Larry2903
początkujący

Rzeczywiście, nie zobaczyłem tego 😉 . Co nie zmienia faktu że opcja zobacz nieczytane jest wygodniejsza, a i wygląd przema lepszy 🙂 .
Pozdrawiam

www.tybet2008.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/05/2008 3:38 am
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Imho forum jest niezbyt czytelne. Nie ma opcji pokazania nieczytanych postów, wygląda też nienajlepiej itp... nie sądzicie że phpbb by przemo jest lepsze 🙂 ?

A co to za forum ? Nie znam tego o którym piszesz. Może wejdę i porównam ? 😮

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/05/2008 3:42 am
Larry2903
początkujący

Na przykład to 🙂 : http://www.przemo.org/phpBB2/forum/
Inna sprawa: powiadomienia o odpowiedzi przychodzą mi podwójnie- [IMG] [/IMG]
Obydwa maile dotyczą tego samego tematu i tego samego posta.

www.tybet2008.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/05/2008 3:45 am
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Przemo wygląda jak większość forum z jakimi miałam do czynienia.Bardzo dobre. Na tym forum powiadomienia e-mail -owe , mnie tak samo przychodziły podwójnie , więc na razie nie korzystam z tej opcji. Myślałam że tak musi być .

Gorzej mam z logowaniem. Gdy chcę odpowiedzieć to muszę się drugi raz zalogować , mimo iż jestem zalogowana . Wyskakuje komunikat o niepoprawnej nazwie użytkownika. Ale co tam już się przyzwyczaiłam. 😎 Ogólnie nie narzekam , jest tu przejrzyście. 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/05/2008 4:02 am
Marzenusia
bywalec

moim zdaniem moderatorzy powinni łączyc posty tzw. dublowane a nie zamykać...

Przeciez nie celowo tworzy sie nowy temat.

Ponad to myslę że moderatorzy powinni pilnowac porzadku, jak o ksiazkach to w dziale ksiązek, na pewno maja mozliwosc przenoszenia wątkow w odpowiednie działy.

Choć forum jest ciekawe, to niestety nie jest czytelne jak szuka się jakiegos tematu, tym bardziej że terminy uzywane nie zawsze dotycza jakiegos wątku wczesniej rozpoczetego.

Ludzie i zwierzęta mają duszę

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/05/2008 1:40 pm
euridice
stały bywalec

Uzytkownicy maja obowiazek upewnic sie, ze danego (podobnego) tematu jeszcze nie bylo zanim zaloza nowy temat. Mowi o tym jasno zaznaczony [b]na czerwono[/b] komunikat wyswietlany podczas zakladania nowego tematu.

[color=red]"Staraj się podać precyzyjną nazwę tematu. Pomoże to potem innym w korzystaniu z forum.
Sprawdź też, czy temat nie był już wcześniej poruszany na forum - użyj opcji szukaj."[/color]

[b]Wyszukiwarka[/b] (znajduje sie ona pomiedzy opcjami: profil, lista uzytkownikow, dzisiejsze wiadomosci, FAQ, statystyki):
[url=XForum-search.html]szukaj[/url]

Poza tym ciezko mowic o celowosci lub jej braku jesli na kilkuletnim forum zaklada sie nowy temat o futrach i skorach - oczywistym jest, ze taki temat MUSIAL sie juz pojawic, wyszukiwarka z pewnoscia rozpozna termin "futro".

[edytowane 16/5/2008 przez euridice]

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/05/2008 1:51 pm
Admin
stały bywalec

Imho forum jest niezbyt czytelne. Nie ma opcji pokazania nieczytanych postów, wygląda też nienajlepiej itp... nie sądzicie że phpbb by przemo jest lepsze 🙂 ?

Forum phpBB jest stale rozwijane, dzieki czemu ma sporo pozytecznych funkcji. Natomiast tutejsze forum nie jest projektem nadal rozwijanym (pisałem o tym wielokrotnie w tym dziale), choć po poświęceniu mu chwili uwagi okaze się, ze wszystkie najwazniejsze i uzyteczne funkcje posiada. Poza tym rzecz najistotniejsza - to forum jest w pelni kompatybilne z calym portalem, posiada wspolny system logowania. Jest to ważne z uwagi na fakt, że Wegetarianie.pl to nie tylko forum dyskusyjne, ale caly portal. Lepiej więc, żeby poszczególne moduły były ze sobą sprzężone. Gdyby skorzystać z forum phpBB (by przemo, czy tego oryginalnego) mielibysmy 2 systemy logowania, jeden na portalu drugi na forum.
Poza tym nie wyobrazam sobie zmiany mechanizmu forum ze wzgledow technicznych - wiazaloby sie to z przeniesieniem (na chwilę obecną) 3260 tematów / 48459 wiadomości / 2622 użytkowników do nowego forum. Oczywiscie [b] ręcznie[/b], bo nie ma możliwości zaimportowania postów (o czym również kilka razy pisałem w tym dziale). Moze ktos z uzytkownikow mialby chec sie tego podjac? 😉
Sami więc widzicie, że chcącym tu pisać pozostaje pogodzenie się z brakiem fajerwerków jakie oferuje forum typu phpBB i poznanie zasady dzialania obecnego forum w takim stopniu, by korzystanie z niego bylo jak najwygodniejsze. Aktywność piszących na forum userów pokazuje, że jest to mozliwe 🙂

Inna sprawa: powiadomienia o odpowiedzi przychodzą mi podwójnie

Nie ma tu błedu. Pozwoliłem sobie sprawdzić i sprawa jest prosta - zaznaczyłeś w dwóch postach chęć otrzymywania powiadomień więc przychodzą podwójnie.
Wystarczy zaznaczyć tylko w jednym poście, nie ma potrzeby w każdym. Zedytuj swoje posty i zobacz ile razy w tym temacie zaznaczyłeś, żeby przychodziły odpowiedzi 😉 W razie potrzeby po prostu dokonaj zmian, edytując dany post.

Pozdrawiam!

Wege Studio

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/05/2008 6:34 pm
Larry2903
początkujący

Dzisiaj przyszło do mnie 6 odpowiedzi w tym temacie... jak wyłączyć subskrypcję?
Rozumiem tłumaczenia administracji... ale ja po prostu z tego forum zrezygnuję, to jest dla mnie zbyt nieczytelne. Imho lepiej byłoby zainstalować przema i przenieść nawet nie wszystkie, ale tylko najważniejsze tematy, reszta by się z czasem sama uzupełniła. Taka forma jaka jest na pewno nie przyciąga nowych użytkowników.
Pozdrawiam

www.tybet2008.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/05/2008 6:51 pm
Admin
stały bywalec

Dzisiaj przyszło do mnie 6 odpowiedzi w tym temacie...

Logiczne, w myśl tego co pisałem Ci powyżej - dziś w temacie dopisały 3 osoby, masz dwukrotnie zaznaczoną subskrypcję, 3x2 = 6 powiadomień 😉

jak wyłączyć subskrypcję?

W prosty sposób: http://www.wegetarianie.pl/FAQ-index-myfaq-yes-id_cat-1.html#58

ja po prostu z tego forum zrezygnuję, to jest dla mnie zbyt nieczytelne.

Masz prawo wyboru.

Taka forma jaka jest na pewno nie przyciąga nowych użytkowników

Rzeczywistość pokazuje coś zgoła innego.

Pozdrawiam.

Wege Studio

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/05/2008 7:12 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Taka forma jaka jest na pewno nie przyciąga nowych użytkowników.

a mi się zdaje, że codziennie pojawia się ktoś nowy 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/05/2008 9:20 pm
Marzenusia
bywalec

Uzytkownicy maja obowiazek upewnic sie, ze danego (podobnego) tematu jeszcze nie bylo zanim zaloza nowy temat. Mowi o tym jasno zaznaczony [b]na czerwono[/b] komunikat wyswietlany podczas zakladania nowego tematu.

[color=red]"Staraj się podać precyzyjną nazwę tematu. Pomoże to potem innym w korzystaniu z forum.
Sprawdź też, czy temat nie był już wcześniej poruszany na forum - użyj opcji szukaj."[/color]

[b]Wyszukiwarka[/b] (znajduje sie ona pomiedzy opcjami: profil, lista uzytkownikow, dzisiejsze wiadomosci, FAQ, statystyki):
[url=XForum-search.html]szukaj[/url]

Poza tym ciezko mowic o celowosci lub jej braku jesli na kilkuletnim forum zaklada sie nowy temat o futrach i skorach - oczywistym jest, ze taki temat MUSIAL sie juz pojawic, wyszukiwarka z pewnoscia rozpozna termin "futro".

[edytowane 16/5/2008 przez euridice]

"A forumowiczami to się nie przejmuj, oni nie tylko Ciebie traktuja z buta !

To sa glupie i niedokształcone zadufki i dupki co paprają się we własnym sosie.

Coś jak sekta, gdzie nie można wychylić nosa na prawo czy lewo.

Napisz im to, gdzie podziała się wolnośc myśli i wypowiedzi.

Zasada na forum powinno być , że zabronione jest np. uzywanie brzydkich słów. I ortografia! Wygląda ze wiekszosc rzucała kamieniami na szkołę...

A reszta ?

Powinna być oczywiście dowolna !

Napisałabym na Twoim miejcu do tego moderatora i opierdzieliłabym go za to.

I niechby sobie wyrzucał moje posty do kosza, ale i tak wiedziałby co o nim myślę naprawdę."

Uważam że to nie tak ze "praktyka pokazuje" ze forum cieszy się popularnoscia... i nie warto nic ulepszac. Tak mówią tylko zadufane d...ki. Zawsze jest cos do ulepszenia.
Wcale nie widze zdublowanych tematow, bo kazdy wnosi co innego, a czytanie tasiemcow nikomu nie usmiecha sie (moderatozry kochaja sie w serialach brazylijskich i stad pomysł na tasiemce).
Poza tym nie łamię żadnych zasad forum, a zachowanie admin świadczy tylko ze nie ma nic sensownego do powiedzenia. To inni powinni decydowac czy temat jets ciekawy i chca kontynuowac dalsza dyskusje a nie jakis młokos admin co zamyka fajne posty!

Jak ktos chce tylko czytac, to ma wyszukiwarke i czyta sobie, i wybierze sobie z tematow. Ale admin na pewno nie wie co jest tamatem skoro mówi ze juz to było. Cos innego było, ale inne jednak bo inne osoby pisały i inne okolicznosci itd.

Jak admin chce wychowywac dorosłe osoby to niech sprawi sobie dzieci i zajmie sie prawdziwym wychowaniem...
Mnie wychowywac na pewno nie bedzie i nie pozwole sobie by mnie tak traktował.
Cio.

Ludzie i zwierzęta mają duszę

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/05/2008 2:23 pm
Ridareta
bywalec

Jak admin chce wychowywac dorosłe osoby to niech sprawi sobie dzieci i zajmie sie prawdziwym wychowaniem...
Mnie wychowywac na pewno nie bedzie i nie pozwole sobie by mnie tak traktował.
Cio.

To znaczy te dzieci mu się od razu dorosłe urodzą, czy jak?
A tak na serio: to może załóż własne forum? Rejestrując się na tym, zobowiązałaś się przestrzegać jego regulaminu. I Twoje tematy dublujące stare wg mnie nie wnoszą nic nowego. A kiedy szuka się konkretnej informacji, łatwiej ją znaleźć, jeśli daną kwestię omawia jeden temat, a nie kilka.
W jednym punkcie jednak muszę się z Tobą zgodzić: większy nacisk powinien być położony na ortografię. Jak po raz kolejny widzę celownik liczby mnogiej z "ę" na końcu, to szlag mnie trafia.

[edytowane 17/5/2008 przez Ridareta]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/05/2008 5:27 pm
Strona 1 / 9 Następny
  
Praca