Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

uzupełnienie braków po oddaniu krwi  

  RSS

JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
08/09/2006 1:49 pm  

nie wiecie może dlaczego po oddaniu krwi dostaje się 9 czekolad-czy świadczy to o tym,że czekolady są bardzo kaloryczne, a nam po oddaniu 450ml krwi potrzebne są rzeczy które dadzą dużą energię? Czy może też dlatego,że zawiera kakao, które jest ponoć bogate w żelazo?A może po prostu ot tak sobie -w ramach "dziękuje"

Pytam dlatego,że chciałabym wiedzieć co powinno się jeść po oddaniu krwi.Gdy ostatnim razem(był to jednocześnie pierwszy raz) oddawałam krew, nie wiedziałam,że lecytyna sojowa nie jest wege, zjadłam więc sobie od razu czekoladę, potem jakieś orzeszki,na następny dzien tez kawałek czekolady...(byłam trochę osłabiona, do tego doszła szkoła i inne stresujące rzeczy)-myślałam,że dzięki temu poczuje się silniejsza.
Teraz nie zjadłabym czekolady(zresztą nie wiem czy bomba cukru i innych rzeczy w niej zawartych ma cokolwiek istotnego z redukcją mojej krwi), czym więc krwiodawca powinnien uzupełniać braki w krwi, co jeśc żeby czuć się wtedy silniejszym?

I jeszcze jedno:czy niskociśnieniowcy mogą oddawać krew?


OdpowiedzCytat
moniulekm
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 188
08/09/2006 1:58 pm  

nie wiecie może dlaczego po oddaniu krwi dostaje się 9 czekolad-czy świadczy to o tym,że czekolady są bardzo kaloryczne, a nam po oddaniu 450ml krwi potrzebne są rzeczy które dadzą dużą energię? Czy może też dlatego,że zawiera kakao, które jest ponoć bogate w żelazo?A może po prostu ot tak sobie -w ramach "dziękuje"

u nas w olsztynie dostaje się 5 czekolad. biedny region to i czekolad mniej 😉
dają je podobno właśnie ze względu na dużą zawartość żelaza.ale i to można obejść (czyli nie jeść tych czekolad) . spójrz, JAGA, w wątek o anemii -wkleiłam tam kawałek tekstu o walce z niedoborami.
ja niestety nie mogę oddawać krwi (jak na razie) bo mam bardzo wysokie ciśnienie i lekarz powiedział, że bym im tam padła zanim bym ją oddała 🙁


OdpowiedzCytat
vesta
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 38
29/09/2006 7:38 pm  

tak nawiasem mówiąc, kiedy można oddawać krew? Trzeba być pełnoletnim, tak?;/ Ale co jeszcze? Mama mówiła, że jeśli ktoś chorował na żółtaczkę... Cusik jeszcze?


OdpowiedzCytat
Megumi
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
29/09/2006 8:00 pm  

no jasne, ze to jest wydatek energetyczny dla organizmu! oddał mnostwo białka, cukrow, przeciwcial i innych rzeczy i teraz musi to jakos uzupelnic, a z pustego to i Salomon nie naleje 😉

Ale czy tradycyjne czekolady to najlepszy sposob na uzupelnienie niedoborow - nie wiem.


OdpowiedzCytat
  
Praca