Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

"Wąsy"  

  RSS

marks
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2
15/11/2006 8:07 pm  

Hej dziewczyny...i chłopaki(jakby co :))
Mam taki nietypowy problem...jestem ciemną brunetką, więc mam tzw."wąsy".
Mam dużo niemiłych komentarzy na mój temat, np."O!ta dziewczyna ma wąsy!", albo przechodzi z daleka jakaś osoba, później patrzy na mnie z bliska, i mówi do swojego przyjaciela:"Patrz!Tej dziewczynie rosną wąsy!"
Okropnie mi to przeszkadza i upokarza.Najgorsze jednak jest to, że moje "drogie"koleżanki sądzą, że to przez wegetraianizm, i jak nie zacznę jeść mięsa, to mi nie znikną.
Oczywiście wiem, że to totalne kłamstwo.
I oto moje główne pytanie:czy wiecie, jak mogę to zwalczyć?Wodą utlenioną, pomalować farbą naa blond, czy może usunąć laserowo?Bo od wyrywania ich plastrami mam ich jeszcze więcej.
KOCHANI WEGETARIANIE, co mi radzicie?To dla mnie bardzo ważne.
Pozdrawiam 🙂


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
15/11/2006 9:51 pm  

Nadmierne owłosienie rzadko wiąże się z poważnymi chorobami, które niosą ze sobą poważne konsekwencje lub niebezpieczeństwo dla życia. Bardzo często jest to problem genetyczny, dolegliwość rodzinna. Inne powody to przyjmowanie leków, ciąża, a także stan ten występuje u kobiet u których podwyższony jest poziom męskich hormonów. Jeżeli zależy Ci na zdiagnozowaniu przyczyny, rodziłabym skontaktować się z dermatologiem, w celu wykonania badań hormonalnych. W przypadku nadmiernego owłosienia, które nie jest związane z chorobą, gabinety kosmetyczne, czy też gabinety dermatologiczne mają szereg zabiegów, które mają na celu poprawę walorów estetycznych, należą do nich metody fizykalne i chemiczne. Metody fizykalne to m.in. elektroliza, termoliza,uzuwanie za pomocą lasera.
Elektroliza jest to zabieg polegający na wprowadzeniu do cebulki włosa igły, a następnie poprowadzenie prądy galwanicznego.
Termoliza jest to zabieg polegający na wprowadzeniu do cebulki włosa igły, a następnie poprowadzenie prądu zmiennego.
Metody chemiczne to m.in. woskowanie. Zabieg woskowania przeprowadzany jest w większości gabinetów kosmetycznych.

[edytowane 15/11/2006 od Reiha]

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
15/11/2006 10:37 pm  

O..ja jestem na tym punkcie przewrażliwiona, chociaż nie mam takiego problemu...bo nie widać mi wąsów, ani nic..ale mam takie delikatne włoski i strasznie mnie wkurzają..mimo, ze tlyko ja je widzę..:P.Ale kupiłam soie taką masć..czy krem..smarujesz na 10 minut..i potem usuwasz..ja to sobię robię bardzo rzadko, ale jak ktoś ma problem to moze częściej..Ostatnio to w ogle rpzestałam..i żadnych skutków ubocznych..:P...Mogę Ci jutro podać nazwę tego środka..:)...
Pozdrawiam!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
15/11/2006 10:45 pm  

Ja bym na twoim miejscu spróbowała pensetą. Boli wiem XD

Wiejka, podaj ja nazwe tutaj na forum 😉
Pozdro. W ogóle jak mnie tu dawno nie było ;D (kara za waxy:X)

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
15/11/2006 11:56 pm  

Przede wszystkim sie zbadaj,szczegolnie hormony.
podobno sok z cytryny rozjasnia wloski.


OdpowiedzCytat
ana:)
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 187
16/11/2006 1:11 pm  

W kazdym gabinecie kosmetycznym usuna ci to woskiem, na jakis czas ( zalezy od osoby) bedziesz miec spokoj.


OdpowiedzCytat
Asia
 Asia
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 429
16/11/2006 3:10 pm  

Wiem o czym mówisz ...moja kumpela tez ma ten problem,ona je sama sobie usuwa penseta, więc moze i ty spróbuj ,ale jest jeszcze wiele innych sposobów ,o których tutaj była mowa ,chyba jakis Ci przypasuje...a beznadziejnymi tekstami sie nie przejmuj...szkoda nerwów:D


OdpowiedzCytat
marks
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2
16/11/2006 3:26 pm  

Wielkie dzięki za rady 🙂
Pozdrawiam wszystkich


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
16/11/2006 4:56 pm  

http://perfumy.webwweb.pl/x_C_I__P_7013007;7010001.html

tani nie jest..ale mniej bolesny niż wosk..a równie skuteczny..:)...A zresztą jak ktos chce sam oceni..:)

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Jolka
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 3
18/11/2006 8:44 pm  

Też jestem na tym punkcie wrazliwa. Staram się raz lub dwa razy w tygodniu odwiedzać gabinet kosmetyczny, gdzie usuwają wąsik woskiem z dużym skutkiem a generalnie regularnie sama ślęczę przy lusterku i wyskubuję pensetą.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
23/11/2006 4:21 pm  

W kazdym gabinecie kosmetycznym usuna ci to woskiem, na jakis czas ( zalezy od osoby) bedziesz miec spokoj.

w sklepie można nabyć plasterki z woskiem, do depilacji twarzy- nie jest nawet tak strasznie, grunt to zdecydowanie pociągnąć za plaster gdy będzie się wosk zdejmować bo inaczej będzie wrzask 😉

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 323
23/11/2006 6:43 pm  

Wtrącę się troszkę w wasze kobiece sprawy 😛
Są jeszcze tabletki antykoncepcyjne z odpowiednimi dawkami chormonalnymi które łagądzą występki na skórze takie jak opryszczka czy właśnie nadmierny zarost..
Trzeba iść tylko do lekarza żeby przepisał odpowiednie 🙂


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
27/11/2006 12:15 pm  

ale dziewczyny chyba szukaja rozwiazan bardziej cruelty-free.Jolkas-2xw tyg.do kosmetyczki?łoo matko!


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
27/11/2006 12:24 pm  

Są jeszcze tabletki antykoncepcyjne z odpowiednimi dawkami chormonalnymi

Diane 35. Przepisywana raczej bez problemu, póki co, właśnie na problemy z cerą.


OdpowiedzCytat
  
Praca