Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Miesiączka a wegetarianizm  

Strona 1 / 15 Następny
  RSS

degora
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 14
16/11/2006 10:28 pm  

Czy wegetarianizm ma wpływ na cykl miesięczny? Czuję się trochę niezręcznie zadając takie pytanie na forum.
Zastanawiam się czy wegetarianizm może mieć wpływ na zatrzymanie miesiączki. Od około połowy września nie miałam okresu. O roku i 16 dni jestem wegetarianką (lakto-ovo-vege) i do tej pory wszystko było ok. Moja aktywność fizyczna pozostaje bez zmian, stres na poziomie optymalnym a swoją dietę też uważam za prawidłowo zbilansowaną. Nigdy nie miałam problemów tego typu.

[edytowane 11/11/2011 od xxl]


OdpowiedzCytat
SoulSista
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 128
16/11/2006 10:51 pm  

Nie masz powodu, by czuć się niezręcznie, to taki sam temat jak ciąża wegetariańska, czy wątek o antykoncepcji.

Mi się skrócił okres do mniej więcej trzech dni, góra czterech; nie od razu, po prawie roku. Kiedy zapytałam o to mojego ginekologa, powiedział, że ma to związek z ilością toksyn usuwanych z organizmu, również w postaci comiesięcznych krwawień. Nie jem mięsa od ponad dziesięciu lat, i okres jest nadal taki sam, nie zawsze regularny, ale nigdy nie był. Co miłe, po zmianie diety miesiączki stały się dużo mniej bolesne 😛


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
16/11/2006 10:53 pm  

Degora i inne zainteresowane osoby mam fajne opracowanie na ten temat.
Proszę dać znać na mój e-mail to podeślę.
picusviridis@hotmail.com

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty

:yltype:


OdpowiedzCytat
semjase
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 10
17/11/2006 3:20 am  

slyszalam ze witariankom moze prawie zaniknac,bez szkody dla organizmu i plodnosci! ja jestem wege od 17l. i jest krocej,mniej bolesnie i bezproblemowo,mysle ze wiele wgetarianek ma podobne doswiadczenia.nie wiem ile masz lat ,ale mlodym dziewczetom to sie moze zdarzyc.


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
17/11/2006 10:47 am  

degora, z tego co piszesz wynika, że wegetarianizm nie jest niczemu winien. Może miałaś ostatnio jakieś naprawdę duże stresy? A może Twój układ hormonalny szaleje, warto przejść się do ginekologa i zrobić badanie poziomu hormonów. Pozdrawiam i trzymam kciuki, mam nadzieję, że wszystko będzie ok:)

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
17/11/2006 11:49 am  

Zainteresowanym polecam opracowanie,które proponuje Jędruś-naprawdę ciekawe,zaskoczyło mnie...ale też pomogło zrozumieć mój organizm


OdpowiedzCytat
degora
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 14
17/11/2006 11:56 am  

Degora i inne zainteresowane osoby mam fajne opracowanie na ten temat.

Opracowanie faktycznie bardzo ciekawe i daje dużo do myślenia, wiele moich wątpliwości zostało rozwianych . Nie spotkałam się jeszcze z takim podejściem do tematu i ciężko mi było się oswoić z niektorymi twierdzeniami. Dziękuję Jędrusiu 😉

Zastanawiałam się czy wegetarianizm może mieć wpływ na cykl ponieważ moje współlokatorki winią za mój problem właśnie dietę i powoli zaczynałam wątpić czy tak nie jest. Do lekarza idę- ale termin wizyty mam dopiero za 2 tygodnie ... A lat mam 21 chociaż zadaję pytania jak czternastolatka 😉


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
18/11/2006 1:39 pm  

Degora w tym opracowaniu są przykłady dziewczyn które miały podobne wątpliwości do twoich.

A jaka jest zdrowa rzeczywistość to jasno wynika z tego opracowania.

Ciekawe czy istnieje podobne opracowanie dla facetów?

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:

[edytowane 28/11/2006 od Jędruś]


OdpowiedzCytat
SoulSista
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 128
27/11/2006 12:30 am  

Dobrnęłam właśnie do końca opracowania wysłanego przez Jędrusia. Ciekawe, ale też nie przekonało mnie w całości. Może dlatego, że nie lubię radykalnych rozwiązań, nie dla każdego sprawdzi się frutarianizm, odżywianie praną, lub drastyczne przestawienie diety na surowe, nie gotowane, lub tylko moczone nasiona i warzywa. Szanuję odmienny sposób na dietę, i styl życia - ale nie sądzę, że można zaliczyć kobiecą menstruację tylko do działu chorób, i przestarzałych zacofanych zwyczajów. Dla kontrastu, polecam lekturę choćby tych dwóch pozycji:

"Kobieta, księżyc i czerwona sukienka" Izy Sznajder

oraz

"Biegnąca z wilkami" Clarissy Pinkoli Estes

Pozdrawiam,
Soul


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
28/11/2006 10:57 am  

SoulSista jak to tłumaczyłem też byłem trochę zszokowany. 😮

Ale tam nic nie było o pranie raczej o bioflawonoidach i odżywianiu.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
28/11/2006 12:37 pm  

mogłabym też zostać zaszczycona tym artykułem? :>
myrdawplyda@tlen.pl


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
28/11/2006 1:46 pm  

Jędruś, to ja też poproszę, martazdz@o2.pl. Chociaż nie ukrywam, że juz jestem nastawiona sceptycznie po tym co tu przeczytalam :>


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
28/11/2006 6:51 pm  

tez poprosze.


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
28/11/2006 9:39 pm  

[quote: Alispo]tez poprosze.

Alispo podaj swój e-mail.
Mojego meila podałem w pierwszym liście na tym wątku, prześlij na mój e-mail.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
SoulSista
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 128
28/11/2006 11:58 pm  

Jędruś, wiem, że nie było tam nic o pranie, podałam to jako przykład radykalnych pomysłów na życie, które nie dla każdego się sprawdzą. A pozostałym kobitkom, życzę miłego czytania!

🙂


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 15 Następny
  
Praca