Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Miesiączka a wegetarianizm  

Strona 13 / 15 Wstecz Następny
  RSS

Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
24/12/2010 11:19 pm  

U mnie jak w zegareczku. Od jakiegoś czasu óle brzucha często ustępują...bólom krzyża 😛

napady złości, bóle głowy,(...).

napady złości oj to,to... 😀 Złości się człowiek, złości na wszystkich dookoła i sam na siebie bo nie wie o co ta złość, a nijak ją wyhamować.

Z opóźnieniem odpowiem na post powyższy, jakiś czas temu testowałam na sobie dietę obfitującą w surowiznę - lżej mi było.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Heavenly
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 8
12/08/2011 10:29 pm  

Troche dawno temu odzywaliscie sie w tym temacie, ale mam nadzieje, ze ktos mi doradzi ;D Jest to krepujace, ale od czegos zaczac musze 😉 Po pierwsze:
Czy to normalne, ze okres trwa 2-3 dni?Od czasu bycia wege tak mi sie zrobilo...plusem jest to, ze znikly mi te znienawidzone bole. A po drugie... Czasem boje sie, ze mi calkiem zaniknie. Zwlaszcza, ze ostatnio troche mi sie schudlo... I czasem jest mi po prostu slabo. Zaczelam jesc wiecej pokarmow bogatych w zelazo i niby jest lepiej... Ale moje obawy nie znikly.
Poradzicie mi cos? Do lekarza wybiore sie, ale po powrocie z zagranicy, gdzie teraz aktualnie jestem.
Prosze was bardzo, bardzo o pomoc.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
12/08/2011 11:41 pm  

Ale ile byś chciała mieć okres? Ja marzę o 2 dniach, bo mam 5-7 😉 Chociaż jeśli Ci słabo, to rzeczywiście możesz mieć niedobór żelaza, lecz paradoksalnie krótki okres chroni Cię przed jego utratą. Wykrwawianie się nie świadczy o płodności, tak że nic się nie martw - jest okres, nie boli - jest OK 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Heavenly
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 8
13/08/2011 12:53 am  

Dzieki wielkie! ;d
Strasznie boje sie kolejnej utraty miesiaczki, bo juz to przechodzilam tyle razy, ze mam dosc. Wtedy jeszcze jadlam mieso, przez co wine zrzucali na hormony.
Teraz wine rodzice by zrzucali na wegetarianizm, wiec staram sie jak moge, by do tego nie dopuscic ;p Nie wiem jak moj lekarz zareaguje na wiesc, ze jestem wege. Kolejne gadanie mnie czeka pewnie.
Jedyny dla mnie ratunek to racjonalne odzywianie i kontrolowanie swojego samopoczucia, a jakby co- badania.
Tak przynajmniej mysle ;p


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/08/2011 3:21 am  

Ale w ogóle nie mów, że jesteś wege, bo zamiast diagnozy dostaniesz tylko wytłumaczenie, że to przez to. Ty lekarz nie pytasz, czy się zdrowo odżywia, on się na dietetyce nie zna - a wiem, że lekarze też wcale o dietę często nie dbają, przepracowują się i palą. Jedz zieleninę, owoce, siemię lniane (ważne dla układu hormonalnego również) i nie martw się za dużo, bo to też szkodzi zdrowiu 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
13/08/2011 5:38 am  

Polecam olej kokosowy, wspomaga układ immunologiczny i tarczycę.
Można go dodać do wszystkiego, rozpuszcza się w temp. 23 st. C.
Polecam książkę: Enzymowa Kuracja
Jest na moim chomiku w dziale książki:
http://chomikuj.pl/jedrus1a

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:


OdpowiedzCytat
Heavenly
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 8
13/08/2011 3:47 pm  

Dziekuje bardzo! ;d
Troche lzej mi sie zrobilo ;D
Tak jest! Bede jadla ;D
I sprobuje olej kokosowy. Tylko, czy do wszystkiego mozna go dodac? 😉
Zeby nie zepsuc smaku potrawy.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/08/2011 4:03 pm  

[b]Jędrusiu [/b] , ja jakoś nie widzę tam tej książki, a byłam ciekawa...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
13/08/2011 9:03 pm  

A może troszkę przesadziłaś z odchudzaniem. Od tego też może zniknąć okres i potem wiesz osteoporoza i takie nieprzyjemne sprawy...
Generalnie jeżeli się bardzo organiczna tłuszcz albo kalorie ogólnie to układ hormonalny wariuje...


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
14/08/2011 11:14 am  

[quote Lily:] [b]Jędrusiu [/b] , ja jakoś nie widzę tam tej książki, a byłam ciekawa...

W dziale książki
bezpośredni link to:
http://tiny.pl/h55wl

Z chomika trzeba załadować (zachomikować) do swego komputera, dopiero można otworzyć.
Pliki powyżej 1 Mb mogą ściągać osoby zarejestrowane na chomiku.
Rejestracja jest za darmo.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:

[edytowane 14/8/2011 od Jędruś]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
14/08/2011 10:25 pm  

Dzięki, ja mam chomika, tylko jakoś nie mogłam do tej książki trafić 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
15/08/2011 1:59 am  

Znacie może jakiś specyfik który zadziała na uporczywy ból krzyża menstruacją spowodowany?

Wszelakie ibupromy i nospy ból brzucha stonują, ale z plecami nijak nie mogę sobie poradzić. Pół biedy jak jestem w domu, zwinę się w kulkę, obwinę się kokonem koców tworząc ciepły okład - ale jak muszę być na chodzie, to jest źle.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
15/08/2011 4:24 am  

Fatty: W tej książce o którą pytała Lily, jest opis leczenia 36 rodzajów schorzeń i dolegliwości, włącznie z bólem pleców i problemami kobiecymi.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:


OdpowiedzCytat
Heavenly
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 8
27/08/2011 1:35 am  

Wiesz lililea, niby nie miałam na myśli, by się odchudzić, ale chyba jednak tak się stało...
Bardziej martwiłam się o kasę, niż o zdrowie 😉
Zwłaszcza, że sama nie zarabiam. Teraz już zaczęłam odżywiać się mądrze i myślę, że z czasem wszystko mi się unormuję ;))
Bardzo jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i rady ;P


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
01/09/2011 3:05 am  

Powodzenia 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 13 / 15 Wstecz Następny
  
Praca