Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Miesiączka a wegetarianizm  

Strona 6 / 15 Wstecz Następny
  RSS

Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
09/03/2008 8:13 pm  

jędruś, wyślij i mi jak go masz, zainteresowało mnie to:

kluska7@onet.eu

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
11/03/2008 3:59 pm  

mnie na wege okres sie wreszcie wynormowa, jest w miare regularny, bo przedtem potrafilam nie miec 2-6 m-cy

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
16/03/2008 2:09 am  

Artykuł o menstruacji już jest dostępny na portalu, znajduje się w dziale Zdrowie i Odżywianie
Link poniżej:
[url] http://wegetarianie.pl/Article1706.html[/url]

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Abi
 Abi
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 5
07/06/2008 3:26 am  

Co miłe, po zmianie diety miesiączki stały się dużo mniej bolesne 😛

ja od miesiaca nie jem miesa, nie wiem czy to przypadek, ale mialam bezbolesna miesiaczke.


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
08/06/2008 1:37 am  

[quote Abi:] ja od miesiaca nie jem miesa, nie wiem czy to przypadek, ale mialam bezbolesna miesiaczke.

Witam Abi

Podaj swój jadłospis tygodniowy.
Tutaj nie chodzi tylko o mięso ale czy spożywasz wyroby z białej mąki (biały chleb i inne białe pieczywo) rafinowane tłuszcze, konserwy itp.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
11/06/2008 9:45 pm  

W związku z ostatnim czołganiem się po podłodze w te dni, stwierdziłam że stanę się własnym "królikiem doświadczalnym"(jak to paskudnie brzmi) i postaram się przez ten miesiąc żywić witariańsko, żeby na własnej(jakże bladej 😛 ) skórze przekonać się czy dalej będę ledwo zipieć, czy może faktycznie ból będzie mniejszy.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
11/06/2008 10:36 pm  

Fatty tylko nam nie padnij. Pij dużo soków owocowo warzywnych 😮

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
12/06/2008 12:00 am  

A tam soczki. Będę się głównie truskawkować i bananować, czasem orzechować, pomidorować etc 😉
Za bardzo wielbię kotlety sojowe i cieciorkowe, żeby być witarianką pełną gębą, nawet przez niecały miesiąc 😉

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
12/06/2008 3:37 am  

Fatty ! 🙂 Wiesz, też myślałam o tym by przez 1 miesiąc przestawić się na witarianizm.
Miałam na względzie letnie miesiące : lipiec lub sierpień ale się trochę obawiam............sama nie wiem czego............
Jeszcze nic nie wiem na temat witarianizmu , co należy jeść i jak przygotowywać posiłki.
Poczytam trochę do tego czasu. A Ty , kiedy zaczynasz swoje doświadczenie ? 😀


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
12/06/2008 10:23 pm  

Od dziś pełną parą, motywację mam bo jeszcze dzisiaj chodziłam zwinięta w pół 😉
Myślę, że bedzie stosunkowo łatwo- z racji pory roku dużo surowizny mam w dostępie. Pierwszy kryzys już zażegnany- wróciłam do domu głodna straszliwie a tu mi zaleciała (ooo, jakże cudna! ) woń kalafiorowej. I tu pochwała bananom, które mnie w tamtym momencie uratowały 😀

edit.
tak przy okazji to zapragnęłam kupić blender- dużo by ułatwił 😛

[edytowane 12/6/2008 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Aga-Ta
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 66
01/07/2008 2:06 am  

Hmm..cale zycie nekało mnie pytanie dlaczego akurat my, czyli ludzie plci zenskiej mamy tak cierpiec.;]
Okres to dla mnie czas przetrwania- tydzien wyjety z zyciorysu jednym slowem.
Najciekawsze jest to, ze ja praktycznie od urodzenia nie jjem miesa a wychowywalam sie w baardzo miesozernej rodzinie:D. Niestety wciskano we mnie przy kazdej okazji bialy ser, ktory calkowicie rozwalil mi zoladek..
Teraz musze naprawde bardzo uwazac na to co jjem w jakiej postaci i o jakiej porze (cebula, szczypior oraz papryka i surowy ogorek -calkowicie zakazane).
Ale wracajac do sprawy -dziwi mnie to, że pomimo braku miesa w diecie moje miesiaczki sa bolesne, dlugie i obfite.
Musialam sie uciec do pigulek antykoncepcyjnych -wtedy sa nieco krotsze i mniej bolesne.
Z tego artykulu wynika, ze powinnam jesc jak najwiecej produktów surowych i calkowicie zrezygnowac z jogurtów.
Boje sie jedynie, ze nie uda mi sie odpowiednio skomponowac diety..tym bardziej, ze do tej pory tez zbytnio sie nia nie przejmowalam;D
Poniewaz anemia mnie bierze czesto, wiec profilaktycznie lykam codziennie zestaw witamin z mikroelementami.;)
Najbardziej jednak martwi mnie stan mojego zoladka..wiele surowych produktow bardzo obciaza system trawienny, mam nadzieje, ze kiszonki tez sa do przyjecia, wtedy moze dam rade..;)

Mysli biegną zbyt szybko, zeby je zatrzymywac..;]


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
01/07/2008 2:47 am  

Ale super avatarr :rotfl:

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Aga-Ta
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 66
01/07/2008 3:05 am  

Ale super avatarr :rotfl:

A dziekuje bardz..;)
Wystarczy w necie odrobinke pogrzebac..;)

Mysli biegną zbyt szybko, zeby je zatrzymywac..;]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/07/2008 3:12 am  

Poniewaz anemia mnie bierze czesto, wiec profilaktycznie lykam codziennie zestaw witamin z mikroelementami.
Najbardziej jednak martwi mnie stan mojego zoladka..wiele surowych produktow bardzo obciaza system trawienny

niestety witaminy w tabletkach też bardzo obciążają żołądek - lepiej przerzuć się na herbatkę z pokrzywy, jest bardzo skuteczna przy anemii

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Aga-Ta
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 66
01/07/2008 3:55 am  

Poniewaz anemia mnie bierze czesto, wiec profilaktycznie lykam codziennie zestaw witamin z mikroelementami.
Najbardziej jednak martwi mnie stan mojego zoladka..wiele surowych produktow bardzo obciaza system trawienny

niestety witaminy w tabletkach też bardzo obciążają żołądek - lepiej przerzuć się na herbatkę z pokrzywy, jest bardzo skuteczna przy anemii

Obawiam sie, ze sama pokrzywa nie zalatwi sprawy.
Poza tym -lykam sporo rzeczy o wiele bardziej szkodliwych dla zoladka od witamin;]
M.in. mnostwo przeciwbolowych-glownie ketonal oraz te nieszczesne pigulki.
No i nie oszukujmy sie- latwiej i szybciej lyka sie witaminy niz parzy i pije pokrzywe..;)
Ja jestem niestety bardzo niesystematyczna...no i jesli cos mi nie smakuje, to nie ma bata, zebym sie na dluzsza mete do tego zmusila.

Mysli biegną zbyt szybko, zeby je zatrzymywac..;]


OdpowiedzCytat
Strona 6 / 15 Wstecz Następny
  
Praca