Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wypadające włosy  

Strona 6 / 6 Wstecz
  RSS

migotka.ania
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 70
26/01/2010 4:46 pm  

A ja miałam gęste włosy zanim pofarbowałam, a pierwszy raz pofarbowałam raok po przejściu na wegetarinizm. Teraz nie wypadają mi w ogóle włosy-odrastją ale to raczej proces powolny, bo używam szmponu z mydlnicy lekarskiej.


OdpowiedzCytat
Aleksandran
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 101
30/10/2010 6:13 pm  

odświeże temat, a co! 😉 Akurat borykam się z tym problemem i jak zauważyłam, bardzo dużo moich znajomych też. Czy na jesień gubimy włosy tak jak drzewa gubią liście ? 😉 Może coś w tym jest.
A teraz na poważnie. Od jakiś dwóch tygodni stosuję szampon do włosów klorane do włosów wypadających, płuczę głowę skrzypem polnym i pokrzywą, co kilka dni nakładam na głowe olejek rycynowy, a na włosy naftę kosmetyczną i trzymam to całą noc. Prócz tego codziennie używam mgiełki seboradin niger i piję herbatki ziołowe: skrzyp polny oraz pokrzywę.
Czekam na efekty

[edytowane 30/10/2010 od Aleksandran]

[edytowane 30/10/2010 od Aleksandran]

Czerpię nieopisaną radość z czerpania radości z życia 🙂


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
30/10/2010 6:25 pm  

Polecam naftę kosmetyczną z olejkiem rycynowym 😎


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
30/10/2010 7:25 pm  

Zauważyłam, że temat był zakładany w październiku, teraz też jest październik i znowu problem powraca 😉 U mnie też. Tyle że u mnie to chyba kwestia stresu. Ale nabyłam mgiełkę i magnez, walczę 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/04/2011 8:31 pm  

Żółte zabarwienie skóry może świadczyć o chorobie wątroby. A wątroba to wiadomo, ważny organ - wpływa na wszystko. Więc może zrób próby wątrobowe, sprawdź bilirubinę.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
09/01/2013 1:00 am  

Ostatnio też mam ten problem, czy zna ktoś może radę jak sobie z nim poradzić, może jakieś sprawdzone (i rzeczywiście skuteczne) szampony, maseczki na włosy? Będę wdzięczna za wszelkie rady, mogą być tutaj, mogą być na privie, z góry bardzo dziękuję.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Princess_Leia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 143
09/01/2013 2:25 am  

Sama mam ten problem, zima po prostu nie służy włosom.
Trzeba jakoś temu zapobiegać. Będąc kiedyś w aptece, aptekarka poleciła mi maseczkę regenerującą "henna wax".
Jak dla mnie to naprawdę dobry preparat. Ostatnio zaobserwowałam coraz mniej włosów w szczotce.
Polecam:)

sky's the limit.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
09/01/2013 11:32 pm  

Mniej więcej po ile henna wax w aptece?

Na problem z wypadaniem dobrze robi wspomniany wax, jak też olej łopianowy- czasami w jakichś drogeriach można dopaść odżywcze balsamy na włosy na bazie oleju łopianowego właśnie. Poza tym Farmona ma serie szamponów radical + mgiełki , bodajże mają też takie przeciwko wypadaniu, dobre no i chyba nietestowane na zwierzakach.

[edytowane 9/1/2013 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
10/01/2013 1:23 am  

Polecam odżywkę do skóry głowy i do włosów Jantar, można kupić w aptece za około 10 zl. Hamuje wypadanie i powoduje wyrastanie nowych włosów, a do tego zmniejsza przetłuszczanie. Wciera się ja codziennie przez 30 dni w skalp, a potem trzeba zrobić przerwę. Naprawdę działa. Olejek łopianowy można kupić w Naturze, Green Pharmacy, ja ostatnio nabyłam za 3,50, normalnie kosztuje okolo 5 zł.

[edytowane 9/1/2013 od fasolencja]


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
10/01/2013 1:47 am  

Polecam odżywkę do skóry głowy i do włosów Jantar, można kupić w aptece za około 10 zl. Hamuje wypadanie i powoduje wyrastanie nowych włosów, a do tego zmniejsza przetłuszczanie. Wciera się ja codziennie przez 30 dni w skalp, a potem trzeba zrobić przerwę. Naprawdę działa. Olejek łopianowy można kupić w Naturze, Green Pharmacy, ja ostatnio nabyłam za 3,50, normalnie kosztuje okolo 5 zł.

[edytowane 9/1/2013 od fasolencja]

A wiesz może czy zawierają silikony?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
10/01/2013 11:16 am  

Ja mam szampony i balsam(właśnie ten z olejem łopianowym) z Green Pharmacy- w nich silikonów brak

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
10/01/2013 3:13 pm  

Nie, nie zawierają ;D Bo nie taka jest ich rola - olejek to zwykły olejek z dodatkami, np ja mam z czerwona papryką. No a skład wcierki Jantar jest taki:
Aqua, Propylene Glycol, Glucose, Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Salvia Officinalis Extract, Pinus Sylvestris Extract, Arnica Montana Extract, Arctium Majus Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Hedera Helix Extract, Tropaeolum Majus Extract, Nasturtium Officinale Extract, Amber Extract, Disodium Cystinyl Disuccinate, Panax Ginseng, Arginine, Acetyl Tyrosine, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, Peg-12 Dimethicone, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine Hci, Citrulline, Glucosamine HCI, Biotin, Panthenol, Polysorbate 20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Triethanolamine, Carbomer, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Methyldibomo Glutaronitrile, Dipropylene Glycol, Limonene, Linalool
Silikonów w nim brak, bo służy do wcierania w skórę głowy. Silikony spotyka się w kosmetykach nakładanych na włosy na długości 🙂 Moim zdaniem silikonów nie ma się co aż tak bardzo bać, zwłaszcza przy prostych włosach, ale lepiej wybierać te łatwo zmywalne. Nawet ja przy kręconych używam jedwabiu Marion, on zawiera właśnie takie lekkie silikony i bardzo dobrze zabezpiecza końcówki.


OdpowiedzCytat
gawronek11
początkujący
Dołączył: 3 lata  temu
Posty: 10
30/09/2020 2:17 pm  

na wypadające włosy to chyba najlepiej sciąć je chociaż trochę, wtedy cebulki sa mniej obciążone i odżywianie albo odżywkami albo specjalnymi zabiegami


OdpowiedzCytat
klaudiarobertowicz
forumowicz
Dołączył: 3 lata  temu
Posty: 20
05/11/2020 12:26 pm  

Na pewno skorzystam z waszych rad, bo boję się, że na chwile nie będe mieć włosów tyle ich mi wypada 


OdpowiedzCytat
Gabrysia12
forumowicz
Dołączył: 3 lata  temu
Posty: 24
12/04/2021 12:27 pm  

Może jakas mezoterapia?


OdpowiedzCytat
Strona 6 / 6 Wstecz
  
Praca