Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Niedoczynność tarczycy  

Strona 3 / 3 Wstecz
  RSS

sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
06/09/2010 11:52 pm  

Sublime86 - mam dokładnie wszystkie objawy, o których napisałaś. Aż mnie to zdziwiło.

Z tego co wiem to właśnie sporo osób boryka się z problemami tarczycy. A to na co dzień niestety bardzo utrudnia funkcjonowanie 🙁
An, dziękuję za rady. W moim miasteczku można jeszcze w przychodni zrobić badanie FT3 i FT4, jak to jest z przeciwciałami nie wiem 😮 Generalnie też nie wiem czy uda mi się coś wskórać przez te trzy dni, które zostały do mojego wyjazdu 🙁 Myślałam też o jakimś suplemencie, pytałam w aptece i profilaktycznie polecono mi Kelp- jod w kapsułkach. Sama już nie wiem, czy kupować czy nie...


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
07/09/2010 12:55 am  

Sublime86 - mam dokładnie wszystkie objawy, o których napisałaś. Aż mnie to zdziwiło.

Z tego co wiem to właśnie sporo osób boryka się z problemami tarczycy. A to na co dzień niestety bardzo utrudnia funkcjonowanie 🙁
An, dziękuję za rady. W moim miasteczku można jeszcze w przychodni zrobić badanie FT3 i FT4, jak to jest z przeciwciałami nie wiem 😮 Generalnie też nie wiem czy uda mi się coś wskórać przez te trzy dni, które zostały do mojego wyjazdu 🙁 Myślałam też o jakimś suplemencie, pytałam w aptece i profilaktycznie polecono mi Kelp- jod w kapsułkach. Sama już nie wiem, czy kupować czy nie...

Nie bierz zadnych suplementów ani jodu przed badaniami, jesli nie wiesz czy masz nadmiar hormonów(ogolnie nadczynnosc) czy za malo (niedoczynnosc), a jesli masz nadczynnosc lub guzki tarczycy, to jod który jest w kelp moze jeszcze pogorszyc sprawé (poza tym, kelp podobno nie jest najlepszym preparatem jodu - lepsze bylyby glony MORSKIE).

Zrób przynajmniej te 3 badania chociaz mysle, ze przeciwciala tez powinni robic (jesli wyniki FT3 FT4 béda w poblizu granic norm, to dobrze byloby powtorzyc i zrobic jeszcze te przeciwciala.
Jesli bédziesz za granicá zarejestrowana do systemu skladkowego (zdrowotno - itd) to mozesz kontynuowac tam leczenie.

ania


OdpowiedzCytat
adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
07/09/2010 2:11 am  

Witaj
TSH jest dobrym screeningiem, ale jesli cie stac to oczywiscie FT3 FT4 mozesz zrobic, bo sa pewne formy utajone. Natomiast na badania przeciwcial na poczatku zwlaszcza jak sama placisz moze byc za wczesnie. Zawsze jakby co mozna to dorobic,
Natomiast moze byc wiele innych przyczyn, dlatego moja rada nie bedzie odkrywcza idz do lekarza powinien rozpisac wstepne badania.
Pozdrawiam
Adam


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
09/09/2010 2:19 am  

Byłam dzisiaj po odbiór wyników. Tak jak przypuszczałam- TSH w normie (1,3 mU/L). Jutro mam jeszcze możliwość zrobić te 2 dodatkowe badania i zastanawiam się nad tym- chociaż by dla świętego spokoju 😮

Jesli bédziesz za granicá zarejestrowana do systemu skladkowego (zdrowotno - itd) to mozesz kontynuowac tam leczenie.

Mam wyrobioną EKUZ- ona uprawnia do bezpłatnego leczenia na określony czas pobytu za granicą. Jestem jednak dobrej myśli, że nic nieoczekiwanego (odpukać) mi się tam nie nie przydarzy 😉


OdpowiedzCytat
Nibeneth
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 44
24/03/2014 7:08 pm  

Czy ktoś z wegan na forum ma zapalenie tarczycy hashimoto? Wiecie coś "zakazie" jedzenia strąków i niektórych kasz mimo, że są bezglutenowe?


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 3 Wstecz
  
Praca