Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Krwiodawstwo  

Strona 6 / 6 Wstecz
  RSS

xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
29/10/2010 5:58 pm  

Raczej jest, bo zalega samo osocze, a nie krew. Widocznie nie jest potrzebne w takich ilościach jak krwinki.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
29/10/2010 6:08 pm  

Niestety:

Pełnej krwi nikt już nie używa. Jej część, w postaci uzyskanego osocza, dostają szpitale, a nadwyżki zostają przerabiane na drogie leki krwiopochodne.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
29/10/2010 9:56 pm  

Nie wiem, skąd masz te informacje (wypadało by wrzucić link), ale wydają się okrojoną wersją tego artykułu, co może wprowadzić w błąd:
http://wyborcza.pl/1,75478,8586024,Krew_nas_zalewa.html
Stąd wynika, że występują nadwyżki OSOCZA, a nie samej krwi i krwinek, które mają większe znaczenie.

Tak czy siak zachowuję dystans do gazetowych rewelacji.
A nawet jeśli to prawda - tym lepiej, lepsza nadwyżka niż niedobór zapasów. To znaczy, że akcje przynoszą rezultaty.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
10/09/2011 3:55 am  

Z okazji rocznicy (w ramach prezentu dla mnie) mąż postanowił oddawać krew. Ja sama nie mogę.


OdpowiedzCytat
Petite
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 95
29/03/2012 2:47 am  

Mi się na razie udało oddać raz, na 3 próby 🙂 Ale wtedy na 3 dni wcześniej się faszerowałam tabletkami i miałam hemoglobinę 14.4, bez wspomagania wychodzi mi zawsze ociupinkę za mało: 12,3 - 12,4.


OdpowiedzCytat
Nu91
 Nu91
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 40
11/08/2012 12:16 am  

też oddaję:) na razie byłam 3 razy, przez ostatnie pół roku nie mogłam oddawać przez zabieg wycinania guzka. W tygodniu mam zamiar się wybrać, mam nadzieję że nie będą marudzić:) Do tej pory zawsze miałam dobre wyniki, tylko marudzą mi że mało ważę 😀 W czasie oddawania co chwilę pielęgniarki dopytywały się jak się czuję (lekarz pytał czy jestem wegetarianką), czy nie jest mi słabo 🙂 To miłe, ale czułam się jakby się bały że wegetarianka=omdlenie gwarantowane 😀 A tu wałek-czułam się świetnie 😉

Przyszła kosmetolog i wielbicielka zioł:)
Kocham i dostaję miłość:) W końcu ona jest najważniejsza


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
11/08/2012 12:39 am  

Ja też oddaję - na razie udało się 7 razy, z czego 2 na wege. Co ciekawe, gdy pierwszy raz oddawałam krew będąc wege (po 2 miesiącach) hemoglobinę miałam wyższą niż kiedykolwiek, w samym środku przedziału. Ale wtedy, będąc świeżo upieczoną wegetarianką strasznie pilnowałam, żeby jeść dużo pożywienia z żelazem. Potem przykładałam się do tego mniej i za drugim razem poziom nieco spadł - ale i tak był wystarczająco wysoki. Raz mnie zdyskwalifikowali za za niską hemoglobinę, gdy jadłam jeszcze mięso.
Za to mało brakowało, żeby mnie zdyskwalifikowali z względu na za wysokie tętno :/


OdpowiedzCytat
Strona 6 / 6 Wstecz
  
Praca