Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dietetyk!  

  RSS

plateau
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 29
25/06/2007 5:01 pm  

Ustaliłam z rodzicami, że zrobię badania krwii i pójdę do dietetyka, żeby ustalił mi jadłospis wege. Czuję, że nie potrafię sama zastąpić sobie wszystkich składników i po prostu potrzebuję pomocy. A jak już za coś się zabieram, to chcę, żeby było to zrobione jak najlepiej, dlatego zdecydowałam się na dietetyka, który przeliczy kalorie, uzupełni ew. niedobory.
Jest tylko jeden problem. Dostałam skierowanie od lekarza ogólnego do Centrum Zdrowia Matki Polki, gdzie jest Poradnia Dietetyczna. Ale tam nie chcą się w to "bawić". Stwierdzili, że jeżeli nie ma żadnej przyczyny tego, że mam prowadzić tą dietę (oprócz tego, "że chcę"), to nie mogą mi pomóc.
Jestem z województwa łódzkiego (Zduńska Wola), potrzebuję lekarza, który będzie chciał ustalić mi dietę wegetariańską. Jeśli znacie kogoś takiego, to proszę, dajcie mi jakieś informacje.
Będę baaaardzo wdzięczna.
Pozdrawiam. 😉

[edytowane 25/6/2007 przez plateau]


OdpowiedzCytat
Asia
 Asia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 429
25/06/2007 5:24 pm  

Plateau znalazłam w necie info o takiej pani :
Magdalena Frydrych-Głowacka - wegetarianka; internista
Przychodnia Rejonowa nr. 24
ul. Rzgowska 170, Łódz-Górna
tel: (0-42) 6461523 ; 6461802; 6461801

Nie jest dietetykiem ale...wydaje mi sie,ze pomoze...
A swoją drogą to ja np nie potrafiłabym przestrzegać dokładnie takiej ustalonej dla mnie diety...nie łatwiej jeść to na co ma sie ochotę,pamiętając przy tym o umiarze i zdrowym żarełku ...?? 😛


OdpowiedzCytat
plateau
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 29
25/06/2007 6:31 pm  

Oczywiście, że łatwiej. Nie mam zamiaru do końca życia trzymać się takiego jadłospisu, ale przez pewien czas, żeby nauczyć się samodzielnie dobierać jedzenie. A jak już się uczyć, to od najlepszych. 😀
Wielkie dzięki, zaraz dzwonię i pytam. 😀

[b]EDIT:[/b]
Znalazłam! 😀
Gabinet LINEA w Łodzi, mogą ustalić dietę wegetariańską na podstawie wcześniejszego jadłospisu (przez 3-5 dni spisuję pokarmy), ustalają też na tej podstawie prawdopodobne niedobory.
Wydaje mi się, że mogą mi pomóc. 😀

[edytowane 25/6/2007 przez plateau]


OdpowiedzCytat
aniusia
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
26/06/2007 5:36 am  

ale fajnie to ja tez się tam przejdę od jakiegoś czasu zbieram się do dietetyka a ze jestem z Łodzi to sobie pójdę 😀 przynajmniej nikt nie będzie mi robić łaski i prawic swoich teorii o "zdrowym mięsie"


OdpowiedzCytat
plateau
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 29
26/06/2007 3:47 pm  

Tylko musisz sobie tam najpierw zadzwonić i się umówić. Ja pewnie pojadę dopiero w sierpniu, bo teraz wyjeżdżam i przez lipiec napewno nie będę tej diety stosować, więc bez sensu.


OdpowiedzCytat
bartekd
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 121
27/06/2007 4:03 pm  

A ja mam kiepską opinię o wielu dietetkach. Często powtarzają po prostu to czego wyuczyli się na studiach, a nie mają pojęcia o naprawdę zdrowym odżywianiu. Mogą Ci dobrać składniki, ale najczęściej nie stwierdzą, jak to jedzenie wpłynie na Twój stan zdrowia.

Poza tym ścisłe liczenie kalorii to absurd, bo każdy organizm jest inny, a liczy się również jakość kalorii. To dlatego niektórzy potrafią żyć przez długi czas np. na samych sokach warzywno-owocowych bez strat na zdrowiu, a wręcz przeciwnie.

Forum o zdrowiu: http://www.zdroweczko.pl


OdpowiedzCytat
  
Praca