Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Nadkwasota  

  RSS

xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
02/06/2008 12:44 am  

Witajcie, Kochani!
Od kilku dni mam problem z pieczeniem w żołądku - przypuszczam, że to zwykła nadkwasota - nadmiar kwasu solnego, a nie żaden refluks. Następuje to po spożyciu produktów zbożowych. Jak dotąd czułam straszne pieczenie jedynie po najedzeniu się kupnego razowego chleba (białego nie jadam), więc odrzuciłam go. Niepokoi mnie jednak, że teraz czuję się źle po potrawach, które normalnie jadam kilka razy w tygodniu. Np. dziś zjadłam na śniadanie razowe naleśniki i przez pół dnia mnie paliło. Właśnie skończyłam moją typową kolację - owsianka z owocami i czuję, że to znowu wraca. Tylko brakuje, żeby kasza, makaron albo co gorsza ryż zaczęły mi szkodzić :/

Mam jeszcze na tyle mózgu , żeby domyślić się, że nie powinnam jeść produktów zbożowych - jestem świadoma skutków nadprodukcji kwasów żołądkowych + to boli. Pytanie tylko, [u]czy ta zmiana powinna mnie niepokoić[/u] - a nuż to jakiś niepożądany objaw? Jak sądzicie?

Przypomina mi się, jak Jędruś wspominał kiedyś, że źle się czuł po zjedzeniu razowej bułki. Ale przecież Jędruś jest witarianinem i taka reakcja jest zrozumiała, a ja jestem tylko weganką i jem zboża prawie codziennie. Owszem, staram się zwiększać udział surowego w diecie, ale nie nastąpiła jeszcze taka zmiana, by mój organizm mógł się odzwyczaić od śmieci i przestał je w miarę tolerować. Mógłby...? Co o tym sądzicie? Przeczekać? "Zwitarianizować" się? Mój żołądek jest otwarty na wszelkie sugestie.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
02/06/2008 2:16 am  

Może jesteś zbyt zakwaszona? Są różne możliwości poradzenia sobie z tą sytuacją, można np. zastosować przez parę dni mondietę jaglaną.

Kasza jaglana – kasza z łuskanego ziarna prosa. Głównym składnikiem energetycznym jest skrobia, kasza jaglana zawiera jej około 65 % (jest to znacznie bardziej delikatna skrobia niż jęczmienna i pszenna). NIE ZAWIERA GLUTENU, w związku z tym szczególnie nadaje się dla małych dzieci oraz osób na diecie bezglutenowej. Jako jedyna wśród kasz jest zasadotwórcza – doskonale wpływa na równowagę energetyczną organizmu.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
03/07/2008 12:47 am  

xxl i jak żołądek?
Ja niestety skończyłam na gastroskopii,kiedy zaczeło mnie palić.Bagatelizowałam to,ponieważ jestem osobą dość nerwową i wszystkim sie przejmuję,więc zwalałam na stres. Aż pewnego dnia wymioty z "fusami". Pomyślałam,że umieram...od peknięcia wrzodu ma się 3 godziny na uratowanie życia,zanim dojdzie do perforacji...na szczęście to nie był wrzód,to refluks i helicobakter. Ssanie w żołądku,metaliczny smak i przeraźliwa zgaga towarzysza mi bardzo czesto. Miałam gastro już trzy razy,czwarty nie dam się zaciągnąć...ale juz wiem jak sobie z tym radzić. Jesteś weganką,więc nie spożywasz mleka. Mnie mleko wielokrotnie uratowało. Jak to mówiła moja lekarka,trzeba "wsłuchać się wżoładek" i zdecydować jaki rodzaj w tej chwili bólu nas męczy. Jeśli męczą kwasy,zneutralizować je zasadą-mlekiem. Jesli dręcza nas zasady,zneutralizować je kwasem-sok z cytryny. Nie wiem co Ci polecić zamiast mleka,ale spróbuj soku z cytryny.Ja nie chciałam uwierzyć,że to może pomóc,ale faktycznie pomaga na zgagę. W pierwszej chwili pali jak cholera,ale po kilku sekundach zapominasz o bólu na cały dzień. Ja stosowałam kurację tygodniową. Pierwsze trzy dni sok z dwóch cytryn,a następnie zmniejszałam aż doszłam do połówki.
Spróbuj,może akurat.

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
03/07/2008 1:34 am  

Na szczęście już mi przeszło, nadkwaśność zdarza mi się już tylko okazjonalnie, np. kiedy zjem za dużo płatków na śniadanie. Zwykle łykam wtedy roztwór sody, choć trudno powiedzieć, czy daje to coś poza bąbelkami i bekaniem 😉 Następnym razem, którego oczywiście sobie nie życzę, spróbuję soku z cytryny.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
03/07/2008 2:28 am  

Tylko nie gwarantuję poprawy...tozależy co powoduje zgagę...ale warto spróbować,najwyżej skończy sie na skrzywionej minie:)

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
23/10/2008 3:02 am  

Problem nadal aktualny... Sama już nie wiem, czy powodem pieczenia jest nadmiar czy niedobór kwasów. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
23/10/2008 3:50 am  

Przede wszystkim zobacz jakie produkty spożywcze wywołują u Ciebie taką reakcje i albo z nich zrezygnuj, albo znacznie ogranicz. Łykanie sody powoduje więcej szkody w organizmie niż pożytku. Ja miałem nadkwasotę spowodowaną nadmiernym wydzielaniem soków żołądkowych gdy jadłem chleb. I wcale nie musiałem go dużo zjeść żeby odczuć dyskomfort w żołądku dlatego całkowicie zrezygnowałem z tego produktu. Płatki owsiane jem w dużych ilościach i mój organizm doskonale je trawi. Przypominam sobie również, że jedząc surową, startą marchewkę również miałem zgagę i zmniejszyłem jej ilość do posiłku co zniwelowało wspomniane objawy. Po prostu trzeba obserwować swój organizm i odpowiednio korygować dietę. Możliwe też jest to, że podczas jedzenia albo po ,przeżywasz stress co powoduje zwiększone wydzielanie soków żołądkowych. Ale to już sama musisz się poobserwować.

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
toksyczna_siostra
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 14
23/10/2008 3:30 pm  

ja też niedawno miałam ten problem zjadłam opryskanego jakimś świństwem pomidora. myślałam ze kwas mi wyżre ścianki żołądka. pieczywo tylko wzmagało mi te kwasy. piłam maślankę dużo wody, jadłam chrupki ryżowe i unikałam kwaśnych warzyw i żadnych owoców po tygodniu przeszło


OdpowiedzCytat
  
Praca