Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Pij 3 herbaty dziennie. Na zdrowie!  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
23/01/2009 1:03 pm  

Osoby pijące dziennie trzy filiżanki herbaty są mniej narażone na raka piersi, wynika z badania amerykańskich naukowców. Prawdopodobieństwo choroby u kobiet poniżej 50 roku życia spadło nawet o 37 procent.
Jednak starsze kobiety pijące podobną ilość herbaty nie zyskały na tym, jak te młodsze - wynika z badania. Regularne picie herbaty, może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia raka piersi u młodych kobiet.
Naukowcy z Moffitt Cancer Centre

Naukowcy uważają, że przeciwrakowe właściwości herbaty mają wpływ na typy nowotworów, które pojawiają się u młodszych osób.

Zespół naukowców z Moffitt Cancer Centre w Tampa na Florydzie (USA), prowadzony przez doktora Nagi Kumar'a, przeprowadził badanie na grupie 5000 kobiet w wieku od 20 do 74 lat. Wszystkie były w trakcie leczenia raka piersi.

Różne typy nowotworów

Badacze porównali historie choroby oraz style życia chorych, z podobnymi im zdrowymi kobietami. Pijesz dużo kawy?
Możesz mieć halucynacje
Ludzie, którzy piją zbyt dużo kawy, mogą widzieć duchy albo słyszeć dziwne... czytaj więcej »

Badanie wykazało także, że picie herbaty ma różny wpływ w zależności od typu nowotworów w tej samej grupie wiekowej. Jak się okazało, napój zmniejsza ryzyko zachorowania na typ zrazikowy raka piersi (lobular carcinoma) o 66 procent.

- Regularne picie herbaty, może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia raka piersi u młodych kobiet - piszą naukowcy. - Dlatego ten jeden z najpopularniejszych napojów może skutecznie przeciwdziałać rakowi piersi.

http://www.tvn24.pl/26086,1582686,,,3-herbaty--mniejsze-ryzyko-raka-piersi,wiadomosc.html


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
23/01/2009 1:56 pm  

To chyba chodzi o zieloną herbatę czy rodzaj nie ma znaczenia?

Mam pytanie!!!! Wiadomo, że wszystko w zbyt dużych ilościach nie jest zdrowe. Czy tak jest z zieloną herbatą? Słynie ona z tego, że posiada dużą dawkę przeciwutleniaczy. Czy zbyt duża ilość przeciwutleniaczy może być szkodliwa? Jestem ciekawa 🙂

Kawosze nie martwcie się 🙂 filiżanka kawy dziennie poprawia wydolność mięśni 🙂 wszystko z umiarem jest zdrowe.
edit: pomijając patologie fastfoodu itp 😛

[edytowane 23/1/2009 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
23/01/2009 2:04 pm  

mysle ze zielona herbata jest zdrowa jako ziele, sa z krzewow herbacianych japonia , indie i chiny. wiec mysle ze mozna smialo pic ta herbate z 4 dziennie, herbata zwykla na dluzsza mete nie wydaje sie byc zdrowa:)


OdpowiedzCytat
agata18
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 317
23/01/2009 2:33 pm  

zielona jest tak zdrowa że raczej nie ma przy niej ograniczeń,natomiast jak chodzi o np czarną to tą jak już ktoś pije to pić jak najmniej,natomiast takim "miodzikiem" dla duszy jest yerba mate,tą można pic bez ograniczeń a ma tyle witamin itp że aż miło ją pić ,która często przyrównana jest do "napoju bogów" 😀
pzdr.

lady vegan


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
23/01/2009 2:46 pm  

Możesz mieć halucynacje
Ludzie, którzy piją zbyt dużo kawy, mogą widzieć duchy albo słyszeć dziwne... czytaj więcej »

Skąd wzięłaś Anetko takie rewelacje ? 😮

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
23/01/2009 3:06 pm  

Pytałam o ograniczenia w piciu zielonej herbaty bo moja znajoma z roku pytała lekarza i odpowiedział jej, że 3-4 dziennie max. 😮 w więcej wcale nie jest zdrowe bo za dużo przeciwutleniaczy.

[edytowane 23/1/2009 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
23/01/2009 3:42 pm  

Każda herbata, zwłaszcza pita podczas posiłków i w nadmiarze trochę hamuje wchłanianie składników odżywczych. I raczej nie jest to wina przeciwutleniaczy, lecz garbników. Przeciwutleniacze są jak najbardziej wskazane. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
23/01/2009 3:48 pm  

Bzdura jakaś z tymi halucynacjami, piję dużo kawy codziennie i nie słyszę żadnych głosów ;] Chyba się tym naukowcom nudzi..


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
23/01/2009 4:16 pm  

Ja nie mogę pić żadnej herbaty, zieloną raz w tygodniu.
Szkodzi na mój układ moczowy.
Czytałam też, że można pić herbaty dopiero godzinę po posiłku, bo hamują przyswajanie żelaza i innych rzeczy w posiłku zawartych.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
24/01/2009 12:46 am  

Stanaslaw jest link pod spodem tvn24 strona.

Agata, o tak! yerba mate rewelacja rowniez polecam 😀 pije regularnie 2 miesiace.

a bylam ciekawa co inni sadza o herbatach chociaz wiem ze temat byl na forum kiedys dawno ale w koncu nic nie rozstrzygnieto teraz jest troszke wieksza wiedza 😀

[edytowane 23/1/2009 przez Wege-Aneta]


OdpowiedzCytat
adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
24/01/2009 1:13 am  

Dla mnie herbata jest "napojem Bogów" . Lubie każdą herbatę czarną, zieloną, białą, earl gray, lap sang i cos tam 🙂 Mieszanki, czasami z konfiturą .Wszystko zalezy od pory dnia, pory roku i nastroju. Czasami stosuję torebki. Natomiast czasami, a zawsze po ciezkich chwilach np po trudnych egzaminach które przechodziłem, spokojnie powoli, poodgrzewajac czajniczek, z odpowiednia wodą nie spiesząc się parzę herbatę ktora nastepnie wypijam powoli :).
Herbata to zdecydowanie 'Napój Bogów"


OdpowiedzCytat
pawel747
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 330
24/01/2009 1:17 am  

Zgadzam się z przedmówcą 😀
Ostatnio pijam w zdecydowanej większości właśnie herbatę; jak mnie najdzie, to potrafię pić samą zieloną pewnie i po 7 szklanek dziennie przez kilka dni z rzędu i jakoś żyję, nie zauważyłem efektów ubocznych i nie znam nikogo, kto by takie u siebie zauważył. :rotfl: Jeśli jest coś w tym, co piszecie o ewentualnych efektach ubocznych, to bardzo trudno to zaobserwować, a w takim układzie chyba nie ma co się przejmować w tym przypadku 😉


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
24/01/2009 2:14 am  

Właśnie sama byłam zdziwiona tym co usłyszałam.... Ale herbata to chyba używka no nie? Trzeba założyć stowarzyszenie anonimowych herbatoholików 😛


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
24/01/2009 12:08 pm  

ja wpisuję się do Stowarzyszenia do razu 🙂 tylko, że leczyć się z tej przyjemności nie mam zamiaru. Dla mnie herbata to naprawdę napój bogów, nie byłabym w stanie bez niej żyć!
A króluje zielona, czerwona, a ostatnie odkrycie to yerba-mate - w czasie sesji niezawodna :rotfl:


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
24/01/2009 6:34 pm  

niom, yerba mate naprawdę daje kopa większego niż kawa 😮 i dla mnie herbatki są takim samym uzależnieniem, jak kawa : D


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca