Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Nadmierna potliwość...problem...  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
04/08/2009 5:04 pm  

Witam!
Czy znacie jakieś dobre i skuteczne sposoby na nadmierną potliwość?
Próbowałam szałwii,ale nie bardzo pomaga. środki typu etiaxil też zawodzą.
Pot jest wszędzie-na stopach,na dłoniach,plecach,pod pachami,nawet na głowie i to w takich ilościach,że ciuchy po jednej dniówce są do prania. Dodam,że pracę mam umiarkowanie ciężką. A pocę się w ciągu dnia i w nocy tak samo. Wyniki badań krwi dobre. Jedyne co mnie pociesza to to,że teraźniejsze antyperspiranty są skuteczne jeśli chodzi o zapach. Ale mam dość tej wody w ubraniach...

Dodam też,że piję bardzo dużo płynów w ciągu dnia. Staram się wypijać do trzech litrów dziennie w upały,ale kiedy piłam mniej potliwość była taka sama,a może nawet gorsza...

Znacie jakieś dobre sposoby na to?

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
04/08/2009 8:11 pm  

Też mam ten problem, ale najbardziej mnie wkurzają mokre plamy pod pachami. Nie znalazłam niestety lekarstwa na to. Nęka mnie to jedynie latem 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
04/08/2009 8:18 pm  

Jest taki antyperspirant w kremie i kulce, można go kupić w aptece (ale nie wiem, czy jest wege, sama nigdy go nie stosowałam). Tylko, że działa on w ten sposób, ze zatrzymuje pot w organizmie i nie wiem, czy długotrwałe stosowanie nie prowadzi do jakichś powikłań, przecież tam są węzły chłonne. Mam nadzieję, że nie nakłamałam, co do działania tego produktu. Najlepiej spytać w aptece.
Dziewczyny, a może macie dużo ciuchów, które nie przepuszczają powietrza?

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
KajaLe
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 37
04/08/2009 8:27 pm  

na nadmierną potliwość bardzo skuteczny jest botox, wstrzykiwany w miejsca najbardziej newralgiczne 🙂 botox czyli botulina typu A, inaczej zwana jadem kiełbasianym 😀 ale o taki zabieg musiałabyś pytać lekarza-dermatologa, najlepiej dermatologa medycyny estetycznej

Kaja


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
04/08/2009 8:36 pm  

Wszelkie zabiegi chirurgiczne mnie nie interesja. Miałam na myśli raczej coś w stylu ziółka lub jakies witaminy.
Co do kulki to własnie jest etiaxil i on nie działa. Pieniądze wyrzucone w błoto...
To poważny problem,bo jesteś w towarzystwie,podnosisz rękę i nagle widzisz zatrzymanie oczy wszystkich na twojej bluzce. Patrzysz,a tam plama od pachy aż po ostatnie żebro...tak wielkie mam plamy pod pachami. I nie ma znaczenia czy jestem w bluzeczce cieniutkiej z bawełny na ramiączkach,czy grubszej z długim rękawem...masakra!

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
KajaLe
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 37
04/08/2009 8:42 pm  

naprawdę polecałabym botox, to tylko zastrzyki, skuteczność 100%, okres działania ok. 8 miesięcy, z tego co piszesz to problem jest duży

Kaja


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
04/08/2009 8:44 pm  

Może to ze stresu?
Zapytam brata jak wróci, czy nie zna jakiegoś cudownego sposobu ^^


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
04/08/2009 8:56 pm  

Botox pewnie będzie kosztował majątek...
Fasolka,ja mam stres umiarkowany raczej....to znaczy zdarzają się gorsze dni,ale nie tak,żeby sie ciągle ręcznikiem wycierać.
Kurcze,nie wiem co z tym robić. Jest to denerwujące,zwłaszcza kiedy jadę samochodem i noga jest tak mokra,że ślizga mi się w butach...

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
04/08/2009 10:33 pm  

Znam jakieś tam szamańskie sposoby:
1) zero kawy,
2) szałwia -> ale mówiłaś, że nie działa,
3) herbata z pokrzywy
4) sok z cytryny oczywiście od picia.
Nie wiem na ile są skuteczne ale zauważyłam, że kiedy wypiję kawę od razu jestem zlana potem :/

Tylko, że działa on w ten sposób, ze zatrzymuje pot w organizmie i nie wiem, czy długotrwałe stosowanie nie prowadzi do jakichś powikłań

Podobno przy nadmiernym stosowaniu może prowadzić nawet do nowotworów.

Radzę iść do lekarza bo wydaje mi się, że to się nadaje do leczenia.


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
05/08/2009 2:22 am  

Kurcze,może masz rację...
Może faktycznie wybiorę sie do lekarza...a to wtedy do dermatologa,prawda?

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
05/08/2009 5:57 pm  

Tak się teraz wczytałam w witaminę A i zastanawiam się czy ta potliwość nie ma z nią związku. Z niedoborem albo nadmiarem...
Wyczytałam,że przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych może zwiększyć witaminę A w organizmie. Ja takowe przyjmowałam przez ponad rok, ale już od roku nie biorę. Czy może być tak,że one zaburzyły moją gospodarkę witaminową i takie są skutki?
Szukam wszelkich możliwych wyjaśnień...
Dodatkowo zastanowił mnie fakt mojego problemu niedowidzenia po zmroku. Teraz już jest z tym zdecydowanie lepiej, ale jeszcze do niedawna prowadząc samochód w nocy musiałam się mocno wysilać, żeby zobaczyć drogę...

Myślicie, że może to być związek z witamina A? Przydałąby mi sie opinia Jędrusia,on ma witaminy w małym palcu 🙂

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
05/08/2009 6:34 pm  

Ja zauważyłam, że gdy noszę coś nie 100% bawełnianego, wystarczy choćby 3% domieszki sztucznej tkaniny, to faktycznie od razu plamy jak nic :/ No ale jak coś mi się podoba bardzo, to przecież nie będę nie kupować tych ciuchów tylko ze względu na to... a 100% bawełnianych mam niewiele 😐 Nie kupuję jedynie takich ciuchów, po których na pierwszy rzut oka widać, że są mega-sztuczne.


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
05/08/2009 6:59 pm  

No tak,ale w grę wchodzą jeszcze stopy, głowa i dłonie...
Nawet w klapkach jest cięzko,a dłoni wole nikomu nie podawać,bo jest obrzydliwa...No i włosy wciąż mokre przy karku i na skroniach...masakra.

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
anowi
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 47
05/08/2009 10:12 pm  

Mam ten sam problem...gdzieś ostatnio przeczytałam że to świadczy o braku witaminy B6...a ile w tym prawdy to kto to wie 😉

Ja mam chorą tarczycę więc cały czas na to do tej pory zwalałam odpowiedzialność....


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
06/08/2009 2:40 pm  

Bellis,zastosowałam Twoje metody i powiem szczerze jest ciutkę lepiej.
Do stóp kupiłam specjalny dezodorant "No 36" z talkiem i działa 😀
Jem szałwię garściami (można to przedawkować? ) i pije wode z dużą ilością cytryny. Do tego jem marchewki, żeby sobie retinol uzupełnić. No i wciąż używam tego czegoś na wzór etiaxilu.
Póki co bluzkę mam suchą, klapki też 🙂

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca