Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Niedowaga: znów kryzys ;/  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
29/10/2009 2:58 pm  

Jakieś 3 tygodnie temu miałam robione badania, między innymi na wit B12 oraz TSH. Ale pójdę do lekarki, żeby mi zleciła bardziej kompleksowe badania tarczycy. Ogólnie lekarka widząc wyniki moich badań stwierdziła, że z takimi badaniami dożyję 100tki 😀
Cukru ogólnie staram się unikać, z mąką większy problem o.O Kiedyś siemienia jadłam więcej, ale mi się popsuł młynek do nasion, a tak to zmielonymi to można było sypać wszystko xD
orzechy ogólnie kocham, ale na brazylijskie to mnie już zupełnie nie stać, więc poszukam innego źródła selenu 😮
najbardziej mnie dobija etykieta wśród niektórych lekarzy, którzy uważają, ze mam mukoviscydozę (brakuje tutaj emotki ) Miałam robioną kilka razy próbę potowę, z której nic konkretnego nie wynikało, a jedynym objawem jest niedowaga 😮

Jak przeglądnęłam odnośnik do nadczynności tarczycy i przeczytałam o leczeniu jodem radioaktywnym, to się wystraszyłam 😮 Ludzie niekiedy przechodzą przez straszne rzeczy podczas powrotu do zdrowia 🙁

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
29/10/2009 3:11 pm  

[quote Nantosvelta] najbardziej mnie dobija etykieta wśród niektórych lekarzy, którzy uważają, ze mam mukoviscydozę (brakuje tutaj emotki ) Miałam robioną kilka razy próbę potowę, z której nic konkretnego nie wynikało, a jedynym objawem jest niedowaga

Ja pewnych rzeczy nie rozumiem. Lekarze opowiadają się za mukowiscydozą
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mukowiscydoza
Jak widać (artykuł link powyżej) jest to choroba dziedziczna.
Wystarczy zrobić test genetyczny na to schorzenie i będziesz wiedziała czy cierpisz na mukowiscydozę czy nie.
Przykładowy link z googla.
http://www.testdna.pl/mukowiscydoza
Cena tego testu jest duża ale można postarać się o refundację, jest tam o tym wspomniane.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
29/10/2009 3:38 pm  

Jędruś, uwierz, ze żadnej mukoviscydozy nie mam ;/ O mukoviscydozie wiele czytałam i jedynym objawem jest nieszczęsna niedowaga. Nawet u mnie w rodzinie nie występowała ta choroba.
Ja się skupię na tej tarczycy 😮

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
09/11/2009 1:15 am  

Nantosvelta
Wyslalem wiadomosc prywatna do ciebie
pozdrawiam
Adam


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
09/11/2009 4:00 pm  

Pachnie mi tu kryptoreklamą. Dziwny to "przypadek", 4 posty w 10 minut, a w każdym z nich marka leku. Tak nie wolno.

No markjeting wdziera się wszędzie. To nie pierwszy 🙂 Niedawno jakaś kawa-bezcośtam też w co drugim temacie miała wiązać krawaty i usuwać ciążę. 😉


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
09/11/2009 7:20 pm  

Czy kryptoreklama czy nie, ja tam jestem anty leki 😛 Żelazo mam super, jak ogólnie wyniki badań ;P Chciałabym nadmienić, że jestem przypadkiem wegetarianki, która pobiera wszystkiie substancje tylko z pokarmu i się trzymam wyśmienicie xD Prowadzę bardzo aktywny tryb życia i mam energię na to 😉 Więc takie reklamy na mnie nei działają 😛
Adaś, już Ci odpisałam 😀
Dzięki serdeczne :* (taki w policzek, bo ja tu narzeczonego mam xD)

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Majowa
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 175
29/11/2009 2:11 am  

Witaj w klubie Nantosvelta. Mnie też naszedł kryzys, bo się ostatnio zapuściłam, sporo pracuję, nic nie ćwiczę i przez ostatni rok waga mi zjechała do 45 kg przy 170 cm, a zawsze oscylowało około 48.
Dzisiaj przeczytałam na jakimś forum kulturystów, że żeby przytyć należy mieć dodatni bilans energetyczny. W artykule podanym poniżej jest napisane, że na podstawie obecnej wagi i wzrostu, wieku i trybu życia ,da się wyliczyć jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne na dzień dzisiejszy. Wszystko co ponadto powinno pracować na plus. Ja se wyliczyłam, że na dzień dzisiejszy, żeby wyjść na zero potrzebuję zjeść dziennie 2444 kcal żeby dalej nie schudnąć.
Najlepiej przy naszej wadze wziąć największe wartości procentowe jak dla ektomorfików(to typ sylwetki charakteryzujący się bardzo szczupłą budową ciała, szybką przemianą materii i aktywnością hormonalną właśnie skoncentrowaną wokół funkcji wydzielniczych tarczycy).
Oto artykuł i sposób na obliczanie(ja sobie wpisałam w miejsce treningu 3 razy po 15 minut, bo zamierzam znowu zacząć robić pompki i różne inne przysiady itd. żeby trochę mięśni dostać w udach i w łapach bo mi znikły chyba zupełnie i dlatego te 45 kilo)
http://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne%2C_sk%C5%82._prod._%C5%BCywno%C5%9Bciowych%2C_%25_bf-t276436.html

rzyrafa, to że ktoś trochę poćwiczy mięśnie nie znaczy wcale że od razu będzie wyglądał jak strucla, poza tym mięśnie są ważne chociażby po to by utrzymywać prawidłową postawę i ułożenie kręgosłupa

ja na razie próbuję wcisnąć w siebie te 2444 kalorie, bo dzisiaj jeszcze limitu nie wyrobiłam, jeśli uda mi się tego trzymać to dam znać czy przyniosło jakieś efekty


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca