Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

STAWY raz jeszcze...  

Strona 1 / 4 Następny
  RSS

Gryzelda
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 4
23/03/2010 2:30 pm  

tak tak, domyślam się, że temat wałkowany był już tu wielokrotnie, ale tyle, co wyszukałam mnie nie satysfakcjonuje. proponuję zrobić tu takie małe kompendium nt. stawów 😉

potrzebuję mianowicie konkretów czarno na białym, schwarz auf weiss - CZY SĄ JAKIEŚ W PEŁNI WEGETARIAŃSKIE SKUTECZNE ŚRODKI NA RATUNEK DLA STAWÓW??? wybaczcie capsa, ale pytanie musi być widoczne, bo ja już załamałam ręce...
w aptece jedynie znalazłam coś o nazwie Tumerin, co wydaje się być w porządku - reszta z glukozaminą i innymi "rekinami" 😡

Powiedzcie, jak sobie radzicie z tym problemem, u mnie dochodzi już do tego, że nie mogę nosić torebki na ramieniu... aha, wege jestem zaledwie 3,5 roku..
Pozdrawiam!!!


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
23/03/2010 8:01 pm  

Witam Gryzelda

Czy możesz podać swój tygodniowy jadłospis?

Problemy ze stawami to najczęściej niedobory witaminy A, E i innych przeciwutlaniaczy.
Oraz częste przeziębienia.

Zobacz wątek na temat kiełków, witaminy B12, omega-3.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Gryzelda
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 4
23/03/2010 9:32 pm  

Cześć! 😉
Podam wszystko zusammen: generalnie jem wszystko - wszelkie twarogi, jogurty, kefiry, mleka krowiego praktycznie nie piję, zastępuje je sojowym, wszelkie warzywa, zwłaszcza brokuły, fasola, soja, kasza gryczana, kiełki - uwielbiam, zwłaszcza z soczewicy, muesli, płatki owsiane, jajka, no i owoce - grejpfruty, banany, pomarańcze, jabłek np. nie toleruje mój organizm.
kiedyś nie przeziębiałam się nigdy, od czasu diety wege niestety, tak raz na rok, w okresie jesienno-zimowym mi się zdarza, ale generalnie chorowita to nie jestem 😉 niestety znacznie pogorszyła się moja wydolność, no i te stawy mi ostro doskwierają. czuję często osłabienie i niechęć do czegokolwiek + zupełna niezdolność do koncentracji, np. przy nauce..
dziękuję za rychłą odpowiedź!!


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
24/03/2010 4:29 pm  

Sprawdź poziomy witaminy B12.

Co z siemieniem lnianym, źródłem omega-3
Co z jodem (glony morskie)

Jak tam witamina D zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym (najlepsze naświetlanie, ewentualnie suplementacja).

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
30/10/2011 3:53 pm  

Od ponad roku mam problem z nogą - boli od biodra aż po samą stopę. Miałam robione najróżniejsze badania, prześwietlenia itp, chodziłam na rehabilitację, ale nic nie pomogło. Ostatnio, gdy lekarz usłyszał jak strasznie "strzela" mi to biodro stwierdził, że być może powodem jest niedobór kolagenu i zalecił spożywanie suplementów kolagenowych. Wiadomo jednak, że są one nie wege.
Nie wiem co mam robić. Nie chcę porzucać wegetarianizmu, ale nie mogę też znieść ciągłego bólu. Niedługo idę na akupunkturę-w tym też pokładam nadzieję.
Jeśli ktoś mógłby mi polecić jakieś preparaty na stawy, które są wege będę wdzięczna. Chętnie przeczytałabym też opinie na temat skuteczności akupunktury. Zresztą każda rada będzie cenna.

[edytowane 30/10/2011 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
30/10/2011 4:40 pm  

Ja miałem nieco podobny problem z kolanem. Coś mi przeskoczyło podczas jazdy na rowerze i przez miesiąc mnie bolało, kuśtykałem i ogólnie było kiepsko. W zasadzie nie bolało mnie tylko jak miałem nogę całkowicie wyprostowaną. Chodziłem po lekarzach i na prześwietlenia i wszyscy mówili, że jest OK 😡
Po jakimś czasie samo przeszło. Od tej pory mam nauczkę, żeby nie chodzić do lekarzy 😉
Jak jeżdżę dużo to używam takiej maści, która zwie się Arcalen - nie wiem, czy pomaga, ale na pewno nie przeszkadza.

Jest jeszcze to:
[url] http://www.evergreen.pl/himalaya-kojacy-miesni-stawow-p-503.html[/url]
ale nie próbowałem.

[edytowane 30/10/2011 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
30/10/2011 5:46 pm  

Hipisko, a imbir? Imbir jest zdecydowanie dobry dla stawów 🙂

[url] http://actabalneologica.pl/pl/articles/item/19465/choroba_zwyrodnieniowa_stawow_a_preparaty_imbiru [/url]

Z preparatów Aflexin wydaje się być bez dodatków odzwierzęcych, ale trzeba się wczytać w ulotkę. No niestety, zawiera kwas karminowy
[url] http://www.novascon.pl/resources/document/ulotki/ulotka_wew_aflexin.pdf[/url]
A kurkuma też jest godna polecenia, tylko trzeba ją traktować jak lekarstwo, a nie tylko przyprawę (tzn. jeść więcej niż szczyptę).

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
30/10/2011 6:26 pm  

Akupunktura działa. To jest fakt. ALe musi być wykonywana w sposób precyzyjny.

Szkoda że tak daleko mieszkasz, bo w Grudziądzu jest niezła "wege lekarka" podobno.


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
30/10/2011 6:50 pm  

Na stawach się nie znam, nic konkretnego nie mogę niestety poradzić, ale pozwolę sobie na małe dywagacje...
Wydaje mi się dziwne, żeby od [u]ogólnego [/u] braku jakiegoś składnika bolały stawy, czy coś innego w [u] jednej[/u] kończynie. Możliwe, że masz niedobór kolagenu, ale nie bardzo wierzę, że powoduje to ból jednej nogi, zwłaszcza tak uporczywy i długotrwały.
Dopatrywałabym się raczej innej przyczyny, może nieprawidłowa postawa, jakiś ucisk na kręgosłup w jednym miejscu. Czytałam ostatnio bardzo obszerny artykuł na temat jakie szkody powoduje "zwykłe" zaciskanie zębów przez sen. Min migrenowe bóle głowy, bóle kręgosłupa i poszczególnych kończyn.
Niestety najczęściej trafna bywa dopiero trzecia (albo i lepiej) diagnoza, więc nie traktuj tej informacji o kolagenie jako pewnik, zwłaszcza, że lekarz powiedział "może być przyczyną".

[edytowane 30/10/2011 przez annadagmara]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
30/10/2011 7:56 pm  

Generalnie taki ból nogi aż do palca u stopy to często rwa kulszowa, spowodowana np. uciskiem kręgu. A może być też tak, że jedna noga jest krótsza (to może być dla każdego laika niewidoczne gołym okiem), co wymusza inną postawę i stąd ucisk z jednej strony. Warto to obdagać z lekarzem specjalistą od rehabilitacji, polecam też poczytanie np. tutaj:
[url] http://www.manualna.pl/ [/url]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
30/10/2011 10:37 pm  

Przypuszczam, że w moim przypadku jest to nacisk jakiegoś nerwu, dlatego liczę na akupunkturę. Terapia manualna też wydaje się sensowna, ale nie mogę znaleźć niczego w okolicach Łodzi.

edit. Znalazłam, ale nie wiem czy nie zostać na razie przy tej akupunkturze...

[edytowane 30/10/2011 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
yolin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 297
31/10/2011 12:13 am  

polecam zażerać się kaszą jaglaną - potrafi działać cuda 🙂

http://www.u2-site.com/ http://www.wegestudio.pl/NOTESY-k30-0-3-default.html


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
24/12/2011 10:19 pm  

Powiedzcie (a raczej napiszcie) jak najlepiej spożywać ten imbir? Przeczytałam gdzieś, że 0,5 łyżeczki najlepiej zalać szklanką wrzątku i pić póki ciepłe.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
25/12/2011 3:56 pm  

ale świeży, tarty, imbir


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
08/02/2012 1:02 am  

Jak myślicie-przy rwie kulszowej lepsza będzie maść końska rozgrzewająca czy chłodząca? Wiem, że można stosować obie, ale może wiecie, która będzie bardziej skuteczna....

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 4 Następny
  
Praca