Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Intymny problem  

  RSS

Noctua
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 4
29/04/2010 4:23 pm  

Witam!! Mam 30 lat. Jeżeli chodzi o wegetarianizm jestem świeżynką 🙂 Dopiero od około miesiąca. Staram się odżywiać racjonalnie: dużo kasz, brązowego ryżu, nasion, warzyw owoców, zbóż, soczewicy, soi, mleka i jajek "0" itd. Czuję się bardzo dobrze, lżej, energiczniej, ale niepokojem napawa mnie... luźny kał :-))) I to od czasu zmiany odżywiania. Do toalety w tym celu biegam 2 razy dziennie, a kiedyś było z tym ciężko nawet przez parę dni. Wychodzą mi pryszcze (choć to akurat martwi mnie najmniej). Nie wiem czy to normalne, czy raczej powinnam wybrać się do lekarza. Liczę na wasze doświadczenie i pomoc :-)) Pozdrawiam serdecznie:-))


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
29/04/2010 4:30 pm  

ja miałam rewolucje w brzuchu po tym jak 3 dni wcinałam duże ilosci kiełków..
To różnie bywa , szczególnie jak sie je dużo warzyw, nie martw sie na zapas 🙂

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
29/04/2010 6:04 pm  

Dieta wege ma dużo błonnika więc i do toalety się chodzi częściej.

Pryszcze może są od tego, że organizm się oczyszcza ale nie jestem pewna. Ja w ogóle nie mam tego problemu. Tzn mam ale rzadko 😉


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
29/04/2010 6:26 pm  

Masz ten sam problem co ja na poczatku, niczym sie nie przejmuj i rob to co robisz dalej ;)...
A i do lekarzy lepiej nie chodzic bo oni o wegetarianizmie nie maja nic wiedzy ;)...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
mirecha
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 74
29/04/2010 8:55 pm  

w kupie siła :rotfl:
u mnie było podobnie, na początku trochę pryszczy też, ale teraz już w ogóle nic mi się nie robi (ale kiedyś nie jadłam słonecznika, nasion itd). Wege jedzenie jest zazwyczaj bardziej lekkostrawne, bogatsze w błonnik więc tak wychodzi 🙂
Ad. lekarzy- rozmawiałam ostatnio z jednym takim, mówił, że trochę ma problem, bo był u niego młody chłopak, bo rodzina go wysłała do lekarza, bo on nie je mięsa. Lekarz się pytał, co ma temu chłopakowi pomóc? On na to, że może jakieś badania czy coś, bo rodzina każe...niestety NFZ nie przewiduje na takie coś procedur 😀 i lekarz nie mógł mu wystawić skierowania na badania na podstawie tego, że chłopak nie je mięsa. Rodzina tego chłopaka kazała mu poprosić o jakieś leki czy witaminy dla wegetarian- i tu lekarz też ręce rozłożył, bo jakie leki, na jakiej podstawie? Tym bardziej, że chłopak deklarował dobre samopoczucie i nie zgłaszał żadnych dolegliwości. To po co do lekarza poszedł, zajmował czas i skromny budżet NFZ? Bo rodzina kazała...traktowanie wegetarianizmu jako choroby...a NFZ procedur nie przewiduje i nie refunduje takich wizyt 😀 na siłę można sobie porobić morfologię itd. no ale jaki jest tego sens...? Jak sobie taka nie-wege rodzina ubzdura coś i wyniki wyjdą dobre, to powiedzą że oszukane i że za miesiąc to już na pewno będzie miał anemię albo i dwie 😀

"wrogowie radia Maryja niech będa przeklęci"


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
01/05/2010 2:48 am  

Hmm podobno zbyt dużo nabiału w diecie powoduje zaparcia, więc może zwiększenie jego ilości w twojej diecie pomoże (tylko nie jogurty czy kwaśne mleko bo efekt odwrotny będzie :P)? No i co rozumiesz przez luźny kał: jeśli biegunka to goń do lekarza, bo się odwodnisz, jeśli nie to moim zdaniem niedługo się wszystko unormuje i nie ma co się martwić.
A co do częstości odwiedzania toalety to moim zdaniem zdrowiej odwiedzać ją 2 razy dziennie niż raz na parę dni i trzymać te wszystkie toksyny w sobie.

[edytowane 30/4/2010 od Szczurunia]


OdpowiedzCytat
Noctua
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 4
01/05/2010 1:43 pm  

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc :* Uspokoiliście mnie, więc spokojnie poczekam, aż się wszystko unormuje. Biegunka na szczęście to nie jest :-))


OdpowiedzCytat
Riku
 Riku
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 20
04/05/2010 12:21 am  

Nie martw sie niczym ja też miałam tak samo. Szukałam i szukałam info na ten temat i tak jak bylo to powiedziane wcześniej dzieje się tak dlatego, że przyjmujesz dużo błonnika, a to stymuluje prace jelit. Więc wszystko jest ok. Tylko pamietaj, zeby plyny uzupełniać 😛 🙂 I co do pryszczy to właśnie organizm próbuje się oczyścić - też na początku było okropnie, ale teraz nawet jeden malutki pryszczyk sie nie pojawia 😛 😛
Co do tego NFZ - wybraliśmy się z chlopakiem na pierwsze badania żeby zobaczyc ile nam jeszcze życia zostało i było dokładnie tak jak mówi Mirecha: NFZ nie przewiduje profilaktyki - zdziwiło mnie to bo rodzice zawsze powtarzali, że lepiej zapobiegać niż leczyc...... ale w tym kraju to już mnie nic nie zdziwi.


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
04/05/2010 4:25 am  

Witaj Noctua 🙂
Myślę, że tutaj znajdziesz odpowiedź na swój problem :
http://www.youtube.com/watch?v=gy4Lyp5KbGY&feature=channel


OdpowiedzCytat
  
Praca