Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Gazy jelitowe i częste wypróznianie.  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
17/07/2010 2:02 pm  

http://www.hauteecole.ru/en/equestrian_sport_photogallery.php
polecam obejrzeć, poczytać i zrozumieć, a wówczas zrozumiesz dlaczego jeżdząc staram się każdego jeżdżącego, a szczególnie początkującego uczulić na pewne aspekty jazdy klasycznej, która na prawdę powoduje wiele złego.
Już zabroniono rollkuru i myślę, że jeszcze kilkanaście lat, a oblicze jeździectwa całkowicie się zmieni, na lepsze.
Jeśli zaczynasz, a instruktor pozwala Ci jeździć na ostrym wędzidle to znaczy, że nie bardzo podchodzą poważnie do zdrowia swoich koni.
Ja nie chcę źle, jeśli kochasz konie na prawdę, a nie by tylko na nich jeździć poczytaj troszeczkę, bo być może nie wiesz jeszcze jak dokładnie działa kiełzno, impuls i ustawienie na pomoce w stylu klasycznym .
Po prostu jeśli to traktujesz poważnie chce pokazać Ci, że są inne drogi z większą korzyścią dla Ciebie i koni.

A TEMAT PODJĘŁAM BO BARDZO KOCHAM KONIE!!! I ZAWSZE CHCE DLA NICH JAK NAJLEPIEJ, A I MŁODYCH ADEPTÓW TEJ SZTUKI (BO TO NIE JEST UMIEJĘTNOŚĆ) PRAGNĘ ZAINTERESOWAĆ INNYMI METODAMI WŁAŚNIE ZE WZGLĘDU NA TE CUDOWNE STWOERZENIA 🙂

Oj konie to ja uwielbiam, ale pamietam z okresu studiow, jezdzilem wczesniej konno bo chcialem,ale jak była mozliwosc zaliczenia przy okazji wf (na podstawie zaswiadczenia) to to wykorzystałem. Mysle,ze dla wielu studentów zyjacych w miescie był to pierwszy kontakt taki prawdziwy z zywym zwierzeciem. Dzieki temu pare osob cos moze zrozumiało, ja z opoznieniem ale tez i pewno to był jakis kamyk (nie liczac mojego kota 🙂 ktory był wielkim kamieniem) do mojej decyzji, ze nie jem obecnie miesa.
Natomiast, zanim zaczałem jezdzic samodzielnie, to trzeba było jezdzic instruktorami. Jedni byli oki, a inni ... 🙁 tak jak ludzie. To chyba nie jest problem tych co chca jezdzic ale tych co uczą. Bo to oni kreuja stosunek "nowych pasjonatow do jazdy konnej" Ja np. ja nie znoszę wyscigów torowych, Prdubicka powinna zostac zakazana. Zgadzam sie tez ze na pewnym etapie jedziectwa człowiek dostrzega, ze konie najładniej wygladaja jak biegaja sobie swobodnie na łace. Ale i tak jazda konna (nie wyczynowa) to cos najwspanialszego.
sorka za off-top.

[edytowane 17/7/2010 od xxl]


OdpowiedzCytat
krystyna
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 23
17/07/2010 3:34 pm  

Na problemy jelitowe ma wpływ przede wszystkim sposób odżywiania.
Nieprawidłowe łączenie pokarmów, nawet tzw. najzdrowszych, jest jednym z podstawowych.
Chciałabym krótko powiedzieć ten raczej dosć obszerny temat, i bardzo indywidualny/bo każdy jest inny/, więc sugeruję zacząć od:
- oczyszcenia jelita, czyli lewatywy
- wyeliminowania roslin strączkowych /chocby na jakis czas/
- i ważne: jak najmniej mieszać pokarmy, a najlepiej zastosować mono-dietę w jednym posiłku, czyli jak np. jabłko, czy sok jabłkowy to nie dodawać innych owoców.

Nigdy nie jesć owoców lub soków po innym jedzeniu. Owoce najlepiej do południa, na pusty żołądek. Po 15 minutach sok się wchłonie /lepiej wytrzymać 15-30 min/. Ciało jest napełnione witaminami, minerałami, itp.
Jesli spożywamy owoce po jedzeniu, powstaje fermentacja i tworzy się wino, gdyż każdy pokarm wymaga innego czasu na strawienie, i innych enzymów trawiennych.
To tak w wielkim skrócie.

krystyna


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
18/07/2010 3:45 pm  

Możliwe że masz celiakie, bo objawy pasują.

Ewentualnie może to być też problem z przyswajaniem fruktozy, ale to mniej prawdopodobne.

Spróbuj odstawić produkty zbożowe na 2 tygodnie i obserwuj czy następuje poprawa.

[edytowane 18/7/2010 przez INSULT]


OdpowiedzCytat
Elemelek
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 6
08/11/2010 10:01 pm  

A może zespół jelita drażliwego? Może to ma podłoże stresowe? Studenci dużo się stresują wiem coś o tym 😉

http://www.suwaczek.pl/cache/7333a91517.png


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca