Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Rozjaśnianie włosów  

  RSS

polelum
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 6
14/09/2010 3:15 am  

Na wstepie zaznaczę, że w wyszukiwarce nic nie znalazłam 🙂
Dziewczyny, tudzież chłopcy, znacie sposoby na naturalne rozjaśnianie włosów? Nie mam na myśli mycia rumiankiem, tylko koloryzacje. W tej chwili mam blond balejaż, ale chciałabym zrezygnować z chemii. W sklepach co prawda są farby np. logony, ale mają zastrzeżenie, że nie rozjaśniają. Jest w ogóle jakaś alternatywa?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
14/09/2010 2:10 pm  

Ja przez kilka lat rozjaśniałam woda utlenioną 3% z apteki, moja mama też tak robi, z dobrym skutkiem 😉 Jest to dużo delikatniejsza woda niż rozjaśniacz dodawany do farb, ale działa wolniej. Nakładałam na mokre włosy, po kilku razach widać efekty. Chyba nie ma innej metody na rozjaśnianie niż utlenienie.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
polelum
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 6
14/09/2010 4:23 pm  

Ale woda okropnie niszczy włosy przecież.. nie narzekasz na nie?


OdpowiedzCytat
Biofeedback
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 107
14/09/2010 8:13 pm  

Nie rozjaśniaj, bardzo niszczą się włosy. Zafarbuj sobie na ciemniejszy i zrób jasne pasemka. Kobity Yakuza tak chodzą.

*marzenia kształtują naszą wyobraźnie


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
14/09/2010 8:32 pm  

http://www.eld.info.pl/farby.html
Z tej firmy są farby w proszku blond roślinne aczkolwiek nie używałam i nie wiem czy są ok.
Za to mogę polecić odżywkę z chny 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
14/09/2010 9:36 pm  

Zwykła 3% woda wcale nie niszczy włosów, niszczą te rozjaśniacze z farb, które są kilka razy mocniejsze.
Nie narzekałam, teraz już z 10 lat nie farbuję na żaden kolor. Za długo trwa odrastanie 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
polelum
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 6
14/09/2010 10:49 pm  

Rozjaśniam już 7 lat, najpierw farby, ale jak nie mogłam się pozbyć żółtego odcienia to zdecydowałam się na fryzjera. Miałam ostatnio półroczną przerwę, przyciemniłam, ale źle się z ciemnymi czuje, a i wszyscy wokół mówili, że lepiej mi w jasnych. Odnośnie wody czytałam, że bardzo często włosy po niej żółkną, tego właśnie boję się najbardziej. A i utleniacze są 3%, nie wiem jakiego używa moja obecna fryzjerka, ale ostatnia używała właśnie tego najsłabszego. Na włosy nie narzekam, czasem nawiedza mnie okresowe wypadanie, ale tylko to. Chciałam czegoś naturalnego, sami rozumiecie 🙂


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
14/09/2010 11:03 pm  

Ostatnio też zapragnęłam blondu, ale to nie jest dobry pomysł w moim przypadku ;D Kiedyś próbowałam i miałam na głowie świński blond z rudymi prześwitami ;D A na naturalne rozjąśnienie dobre są płukanki stosowane systematycznie, można płukać rumiankiem i piwem, sokiem z cytryny itd. A masz naturalnie jaki kolor włosów? Bo jeśli ciemny, to niestety pozostaje tylko chemia. Kiedyś w avonie był krem rozjaśniający, podobno działa, ale nie wiem, czy jest jeszcze w ofercie.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
14/09/2010 11:47 pm  

mi w zimie zawsze ciemniejsze rosną

Wlecie rosną Ci takie same, tylko po prostu płowieją od słońca, a taką mieszanką, jak podałaś, można rozjaśnić każdy kolor, tylko oczywiście efekt nie jest tak spektakularny.


OdpowiedzCytat
migotka.ania
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 70
15/09/2010 2:06 am  

A ja urzywam farby do włosów, i mam na ogół taki miodowy blond. Niestety ostatnio wychodziły mi coraz jaśniejsze, co mnie martwi,


OdpowiedzCytat
polelum
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 6
21/09/2010 3:23 am  

Naturalnie mam mysi 😉 nie znam się na kolorach, nie wiem czy to średni blond czy ciemny. W lato miałam zawsze naturalnie jasne pasemka, więc skłaniałabym się ku średniemu.


OdpowiedzCytat
wild_strawberry
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 73
29/09/2010 12:14 am  

ja naturalnie mam właśnie tzw mysi blond, czyli średni, nie jasny nie ciemny, w lato z pasemkami od slońca, czyli tak jak ty ;] i z doświadczenia wiem, że używanie szamponu z rumiankiem (ale takiego z apteki, polskie firmy, ziołowe, nie jakieś Timotei, czy inne chemiczne, zresztą czesto testowane na zwierzetach) plus płukanie rumiankiem, cytryną, z czasem naprawdę rozjaśnia włosy i nadaje naturalny odcień. Oczywiście trwa to trochę dłużej niż chemiczna koloryzacja, ale włosy są zdrowe i wyglądają naturalnie, a dla mnie to się najbardziej liczy.

kiedyś koloryzowalam sprayem rozjaśniającym firmy Joanna, to było dość dawno, teraz nie używam ich kosmetyków, bo już sama nie wiem czy testują czy nie na zwierzetach, ale jakoś nie drążyłam tego tematu, bo nie interesuje mnie ich oferta ;]


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
26/01/2014 7:45 pm  

Hej! Czy któraś z forumowiczek może mi doradzić dobry rozjaśniacz (nie farbę) ale absolutnie nie może być testowany? Rozjaśniam włosy u fryzjera mega drogimi kosmetykami i włosy są w bardzo dobrym stanie, zawsze do zabiegu dostaje superkurację witaminową na włosy ale szukam produktu, który nie jest testowany a jest dobry, trwały, nie przesuszy włosów. Chodzi mi o taki, który został przez Was przetestowany.

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
26/01/2014 8:25 pm  

ce-ce w saszetkach w sklepach fryzjerskich, do tego moc wody jaką potrzebujesz. na necie znalazłam info, że nie testują.
ja najpierw nakladam na wlosy olej na kilka godzin, mieszam rozjaśniacz z 2łyzkami prostej odzywki czy maski (najlepiej bezsilikonowe, np gloria, kallos latte...) i nie mam suchej szopy po takiej miksturze i nie wypadają bardziej niż przy zwykłym myciu.

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
  
Praca