Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Witamina B12  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

mabo85
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 6
10/11/2010 11:15 pm  

Witam 🙂
Czy ktoś zna stronkę na której można kupić witaminę B 12 firmy Solgar? Próbuję znaleść, ale coś mi nie idzie.... 🙁


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
11/11/2010 12:09 am  

To dziwne, że nie idzie wpisanie dwóch słówek w google. Pachnie mi to kryptoreklamą, a takie praktyki nie są mile widziane na forum.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/11/2010 12:16 am  

W aptece można kupić. Nawet taniej niż na stronce 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
mabo85
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 6
11/11/2010 1:15 am  

To nie jest reklama! Chcialam poprostu zapytac. Przepraszam najmocniej.
Mieszkam w Norwegii i tu znalazlam dostepne tylko 9 mikrogramow. Dlatego pytalam.


OdpowiedzCytat
Ulka
 Ulka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 252
30/03/2012 11:40 pm  

Nie radzę kupować wit B12 w naszych aptekach-skoro nasz przemysł farmaceutyczny nie dba o polskich wegetarian to zbojkotować i kupować na internecie o wiele lepsza wit w formie metylokobalaminy.Własnie zakupiłam preparat złożony pod nazwą Anavita(szukać w google) i jest tam cały zestaw minerałów w dobrze przyswajalnej formie,minn CHELATOWANY Cynk oraz METYKOBALAMINA w dawce 250 mcg.Zdziwi Was może tak duża dawka,skoro zapotrzebowanie wynosi 10 razy mniej,ale taka jest własnie wchłanialnośc wszelkich suplementów B12.Suplementowana wchlania się na innych zasadach niż ta z żywności np z jajek,gdyż na zasadzie dyfuzji.Wchłania się zaledwie ułamek,więc trzeba zażywać sporo.W formie cyjanowej nie jest to dobry sposób,-forma metylo lub adenozyno jest dużo bezpieczniejsza,lepsza.Istnieje jeszcze forma hydroxy(taka jak w żywności,ale to już w formie zastrzyków,więc tylko na marginesie wspominam.Cena Anavity wynosi ok 140 zlotych razem z przesyłka,.Jest to super cena,gdyż tabletek jest aż 180,Polecam.Niezle sa też drożdże odżywcze jako żródło B12 ale nie własnej roboty,Też można kupić przez internet


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
30/03/2012 11:48 pm  

"Całe zestawy minerałów" akurat nie są dobrą opcją, a 140 złotych za 180 tabletek to już kpiny.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Ulka
 Ulka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 252
30/03/2012 11:53 pm  

Jesli znajdę korzystną wersję samej B12 dam znać.Na razie ten zestaw jest najlepszy jaki znam.Widziałam wersje czystej B12 ale nie na polskich stronach,więc trudno mi się rozeznać w procesie zamawiania.Co do cen,to porównaj sobie byle Witaral-za 30 tabletek w małych dawkach masz około 20 złotych


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
31/03/2012 12:17 am  

To już Naturell jest tańszy, a najbardziej ekonomicznie wychodzi Solgar: 100 tabletek po 100 mikrogramów każda w cenie 30kilku złotych (jeszcze raz podziękowania dla Bellis).
Zawiera podejrzany stearynian magnezu, ale piszą, że jest suitable for vegans.

[edytowane 30/3/2012 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
31/03/2012 12:41 am  

U mnie Solgar po 25zł w aptece. Bardzo mi się podoba, bo tabletka szybciutko się rozpuszcza w ustach.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
31/03/2012 12:42 am  

A ja chciałam jakiś czas temu kupić Solgar, ale akurat pani w aptece powiedziała, że nie ma w hurtowni i kupiłam Vegevit... Zresztą i tak biorę wielowitaminowy Veg-1...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Ulka
 Ulka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 252
31/03/2012 1:37 am  

Z tego by wynikało że Solgar jest najtaszy,gdyż zawiera 100 mcg,a w Naturell jest tylko 10 mcg,więc zupełnie się nie opłaci.Aby przyswoić dzienne zapotrzebowanie trzeba spożyć Solgar,Jedyny szkopuł ,że to sa cyjanokobalaminy,a nie metylo..I tu własnie zdania sa podzielone,gdyż w większości żródeł uważa się metylkobalaminę-niedostepną w polskich aptekach za lepszą,bepieczniejszą.Cyjanokobalamina jst natomiast trwalsza,stabilniejsza jako produky handlowy


OdpowiedzCytat
Ulka
 Ulka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 252
31/03/2012 3:50 pm  

Jeszcze małe uzupełnienie do mojej wypowiedzi-zapotrzebowanie dla dorosłego wynosi ok 2,5 mcg,ale z suplementów doustnych przyswaja sie niewielki ułamek,więc jesli na ulotce informacyjnej czytamy że tabletka zawiera 10 mcg to znaczy ze trzebaby dziennie łyknąc wiele tabletek.A więc Naturel się nie opłaci.Witamina z żywności,np z jajek,jogurtow przyswaja sie na innych zasadach-przez wiązanie z czynnikiem Castla w żolądku.Ta z suplementów przyswaja się przez dyfuzję ,w niewielkim ulamku przyswajalności.Duże dawki w zastrzykach też wydają się niewskazane,nadmiar i tak jest wydalany przez nerki.Najlepsza opcja to częste dawki doustne w mniejszych porcjach.Trudno coś zarzucić drożdżom odżywczym,skoro 2 łyczeki dziennie wystarczą-można rozpuścić w wodzie,(zawiesina).Podany przez przkład preparatu Anavite wydaje się dobry ze względu na pełną dawkę w jednej tabletce-bo 250mcg-to nie za dużo,z tego zostanie przyswojone ok 1/100 .Tyle że każdy wolałby czystą.Dla znawców języków obcych żaden problem zamowić przez internet czystą metylkobalaminę-jest jej sporo na forach.Tylko dokładnie sprawdzcie czy chodzi o cyjano-czy o metylo-


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
01/04/2012 12:51 am  

Ulko (alias magdo na innym forum)

drożdże NIE ZAWIERAJĄ witaminy b12 chyba że są w nią sztucznie wzbogacone, więc pisz o tym wyraźnie

ania


OdpowiedzCytat
Szpicelek
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 36
01/04/2012 8:32 pm  

Źródła witaminy B12: jajka, mleko i przetwory mleczne, pieczarki i grzyby, fermentowane produkty sojowe (np thua-nao), fermentowana Japanese Black Tea (Batabata-cha) , fermentowany napój z melona

źródło m.in.
The findings reported here may lead to the development of (fermented) foods
based on perishable fruits, such as melons, with extended durability and higher
nutritional value. A good-tasting fermented melon juice or melon squash
containing high folate and vitamin B12 levels could be the start of a product
line with a longer shelf-life that especially targets vitamin-deficient populations.

aem.asm.org/cgi/content/full/74/10/3291?view=long&pmid=18344331
High-Level Folate Production in Fermented Foods by the B12 Producer
Lactobacillus reuteri JCM1112{triangledown}
Filipe Santos,1,{dagger} Arno Wegkamp,1,{dagger} Willem M. de Vos,2 Eddy J.
Smid,1 and Jeroen Hugenholtz1*

The Netherlands,1 Laboratory of Microbiology, Wageningen University and
Research Centre, Wageningen, The Netherlands2 [u] [/u] [b] [/b]

Szpiceluś


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
02/04/2012 5:17 am  

Źródła witaminy B12: jajka, mleko i przetwory mleczne, [b]pieczarki i grzyby, fermentowane produkty sojowe (np thua-nao), fermentowana Japanese Black Tea (Batabata-cha) , fermentowany napój z melona [/b]

źródło m.in.
The findings reported here may lead to [...]

To gdzie jest o tym wspomniane w tych źródłach??

Jakie źródło podaje, że wszystkie te produkty są naturalnym źródłem witaminy B12 ?(czyli że nie są w nią wzbogacane, ani poddawane określonej [b]fermentacji z użyciem określonego szczepu bakterii[/b])?

Jeśli jest to w tym artykule, to proszę konkretny cytat, przeczytałam abstrakt, do przeszukania reszty z braku czasu i cierpliwości użyłam wyszukiwarki, i nic nie znalazło

ania


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca