Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

niskie ciśnienie  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
16/04/2006 9:00 pm  

Może znacie jakieś sposoby, wskazówki jak walczyć z niskim ciśnieniem?
Nie jestem zwolenniczką kawy..nie piłam jej wogóle ponad pól roku,ale ostatnio nie potrafię znaleźc innego wyjścia,jestem wciąz senna a są dni ,że głowa boli mnie intensywnie od chwili przebudzenia do końca dnia.


OdpowiedzCytat
alma82
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 11
16/04/2006 11:14 pm  

najlepiej byłoby jak byś poszła po wskazówki do lekarza..bo u niektórych osób to symptom choroby..
z tego co ja sie orientuje to na niskie ciśnienie pomaga:
ruch na świezym powietrzu, ćwiczenia- bieganie, rower itp., dużo płynów (herbatki, zioła) i chłodny, a potem ciepły prysznic po wstaniu z łóżka.


OdpowiedzCytat
kadra
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 125
18/04/2006 3:54 pm  

Ja jetem niskociśnieniowcem od zawsze. GLUCARDIAMID pomaga.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
19/04/2006 11:31 pm  

Dziekuje za rady,pozdrawiam


OdpowiedzCytat
alias
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 108
08/05/2006 12:41 am  

zamiast kawy pij zielona herbate
a z ziol cisnienie podwyzsza rozmaryn

lekarze zalecaja jeszcze barc naprzemiennie zimy i goracy prysznic, ale ja bym tego nie wytrzymal

a na lekarstwa podwyzszaajce cisnienie to na pewno jestes za mloda, zapisuja je tylko staruszkom

zesraj sie a nie daj sie


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
09/05/2006 4:01 pm  

zielona herbata-cudownie, bo ją bardzo lubię,choć ostatnio rzadko pijam, może dlatego bóle się nasiliły.Dzięki za radę.A tak wogóle polecam zieloną herbatę z jaśminem-jest pycha.


OdpowiedzCytat
silje
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 131
12/07/2006 7:24 am  

na 100 % pomaga magnez 🙂 masz niedobór magnezu 🙂 polecam MBE bo biorę a raczej brałam bo już mi sie unormowało i teraz zamiast 2 tabl. dzienni jak na początku mi lekarka kazała brać, biorę jedną tabletkę na tydzień. musujące preparaty też fajnie działają.po za tym nie za duzo przebywaj w pełnym słońcu-to niebezpieczne. dorze by też właśnie zrobiło używanie przez ciebie(rozgrzewających, a więc tym samym poprawiających ukrwienie) przypraw. czyli, pieprz,papryka,curry, cynamon, imbir, i innych... i dużo zieleninki 🙂

[url=http://www.sandemo.pl] [img]http://www.sandemo.pl/userbary/05.png[/img] [/url] http://www.forum.sandemo.pl/index.php?ap=128


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
16/09/2006 11:06 pm  

ponoć ludzie, którzy mają niskie ciśnienie powinni spożywac więcej soli, jak jest z Wami wege-niskociśnieniowcy-faktycznie staracie się dużo solić?
Ja generalnie nie solę niczego,czasem wode na makaron i jak jem obiady itd zrobione przez innych i jak wrzucam np kostkę bulionową(ma pewną zawartośc soli).Ale poza tym to nie biorę solniczki do ręki i wszędzie wyczuje nawet niewielką ilość soli. Nie wiem czy nie powinnam częściej sięgać po sól.

[edytowane 16/9/2006 od JAGA]


OdpowiedzCytat
Majowa
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 175
18/09/2006 3:52 pm  

Myślę, że skoro nie odczuwasz potrzeby używania większej ilości soli to nie powinnaś zwiększać. Nadmiar soli niepotrzebnie obciąża nerki i serce i podobno sól uzależnia 🙂 .
Też jestem niskociśnieniowiec, ale jakoś nie odczuwam na sobie objawów. Po prostu to jest chyba moja norma ciśnienia i jak mam niskie to najlepiej wtedy funkcjonuję (zazwyczaj jakieś 90 / 60 - to prawie jak umarlak ). Po kawie mam drgawki i różne inne sensacje.ale rady osób piszących wyżej są całkiem rozsądne.
Sama mam tendencje do przesadzania z solą i często muszę uważać, żeby to co ugotuję nadawało się do zjedzenia przez innych 🙂 więc lepiej uważać z solą.


OdpowiedzCytat
Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 194
18/09/2006 6:35 pm  

ja od zawsze mam niskie ciśnienie, moja babcia wyrokowała, że jest to efekt niedoczynności tarczycy (objawami są senność, bóle głowy itp.)a to dlatego, że urodziłam się w '85 i niejako jest to moja pamiątka po Czarnobylu. Na szczęście nie zaobserwowałam u siebie innych objawów tego schorzenia..uff, ale swego czasu miałam przez to niezłe schizy;) Za prawidłową pracę tarczycy odpowiada jod (to by wyjaśniało kwestię soli), w codziennej diecie jest go podobno wystarczająco dużo. Nie potrafię odmówić sobie soli, więc zamieniłam ją na morską:-)

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy


OdpowiedzCytat
Blondyna
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 76
18/09/2006 9:31 pm  

Ja ostatnimi czasy też mam niskie ciśnienie...mamka się troche martwiła więc wysłała mnie do lekarza...zapisał jakies sprytne tabletki...brałam, a ciśnienie jak niskie było tak jest...czasami źle się z tym czuję tak jakoś mi dziwnie...skorzystam również z waszych porad...zielona herbatka mi najbardzieo odpowiada, bo kawy nienawidze...ble
P.S. soli nie używam w ogóle mamcia mnie tak nauczyła ona nawet do żadnych potraw nie dodaje...twierdzi, że niezdrowe...ja tam nie wiem, nie jem bo nie lubie:)


OdpowiedzCytat
Anulka7
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 46
05/11/2008 9:10 pm  

zieloną herbatę odradzam, ona ciśnienie obniża! też sobie dogadzałam nawet trzema dziennie, czym tylko pogarszałam sprawę... i trafiłam w końcu pod kroplówkę


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
06/11/2008 1:44 pm  

Na niedociśnienie trochę porad z książki M. Tombaka pt. "Czy można żyć 150 lat ? "

" ... - jak najwięcej chodzić , biegać , być ciągle w ruchu,

- regularne odwiedzanie sauny jeden raz w tygodniu przez rok normalizuje ciśnienie ,

- naprzemienne prysznice regulują napięcie naczyń krwionośnych ,

- wibromasaż pomaga podwyższyć ciśnienie : stanąć prosto , ręce wzdłuż ciała , unieść się na palce a następnie z całej siły uderzyć piętami o podłogę ( opuszczając się na całą stopę ); wykonywać rano i wieczorem po 20 razy; ciśnienie podnosi rytmiczne uderzanie o podłogę na zmianę piętą raz lewej , raz prawej nogi ;

- jeśli niskie ciśnienie szczególnie odczuwane jest przy zmianie pogody , należy pić sok z marchwi i buraków w proporcji 4:1 minimum szklankę dziennie ..."

[edytowane 6/11/2008 przez Ayna]


OdpowiedzCytat
Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 484
06/11/2008 4:49 pm  

A ja wierze Tombakowi. Poczytaj, bo zapewne masz jego książki.


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
06/11/2008 5:13 pm  

Na niedociśnienie trochę porad :

- jak najwięcej chodzić , biegać , być ciągle w ruchu

To dokładnie tak jak przy nadciśnieniu. Już dawno doszłam do wniosku, że ruch jest- jeśli nie jedynym- to na pewno jednym z najbardziej skutecznych lekarstw na większość chorób. A najlepszy jest chyba na problemy z krążeniem i lżejszą depresję. Szkoda, że ja ostatnio jestem w tej kwestii głównie teoretykiem 😉


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca