Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

z czego robi sie mydlo???  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

aneta22
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 20
21/04/2006 2:52 pm  

kiedys gdzies przeczytalam ze mydlo wyrabia sie z tluszczu...jka powstaje mydlo co wchodzi w jego sklad?moze ktos wie cos na ten temat?


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
21/04/2006 3:42 pm  

Większość mydeł (w kostce) robiona jest z tłuszczu zwierzęcego - łoju.


OdpowiedzCytat
aneta22
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 20
21/04/2006 3:45 pm  

wobec tego jakiego mydla uzywac?takiego w plynie????jakich kremów uzywac , nic nie wiem o dobrych kosmetykach...


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
21/04/2006 3:59 pm  

Są też mydła roslinne. Trzeba patrzeć na skład - niewegetariański składnik nazywa się sodium tallowate. Są mydła glicerynowe, ale tu na dwoje babka wróżyła 😉 bo gliceryna może być pochodzenia i roślinnego, i zwierzęcego. Mydła w płynie zazwyczaj nic takiego nie zawierają, zostaje jednak sprawa testowania. Sama uzywam mydeł i żeli pod prysznic Oriflame i Avonu.


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
21/04/2006 4:30 pm  

Stronka o roślinnych mydłach- można je tu kupić:

http://ekosens.pl/natura.html


OdpowiedzCytat
frida19
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 37
21/04/2006 7:27 pm  

😮 Wow... nie wiedziałam, że nawet mydła są mordercze....
U nas w domu matka zwykle kkupuje mydła "Nivea". Hmmm... Nie mam pojęcia czy to jest skład roślinny, czy nie....
Ehhh... niedługo się okaże, że nawet papier toaletowy będą robić ze zwierząt.... 😡


OdpowiedzCytat
sasha
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 79
22/04/2006 1:11 am  

to jest straszne, że nawet dla mydła trzeba zabić

Sarve Bhavantu Sukhina. Sarve Sant Niramaya.


OdpowiedzCytat
voice_of_the_voiceless
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 16
22/04/2006 1:52 am  

Mydła roślinne można kupić/zamówić w Green Planet ( www.greenplanet.pl), jak również w sklepie Naturo (www.naturo.pl). Oriflame i Avon także mają takie produkty.


OdpowiedzCytat
aneta22
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 20
24/04/2006 5:00 pm  

u mnie zawsze na półce lezy najtansze mydlo, a najtansze znaczy gówn...dobrze wiemy jaka technologia wyrabiane


OdpowiedzCytat
marcelinka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 105
25/04/2006 8:48 pm  

nic dziwnego, ze robia ze zwierzat-skoro z ludzi robili... 🙁 😡


OdpowiedzCytat
Reakcja69
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 20
27/04/2006 6:25 pm  

wszystkie mydla ktore zawieraja wymieniony skladnik soduim tallowate - nie sa prozwierz.

to tluszcz.

jest sporo alternatyw
mozna wybierac


OdpowiedzCytat
MEDeah
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 101
27/04/2006 6:40 pm  

z tego co wiem oriflame nie testuje na zwierzetach i nie używa ich do wyrobu produktów, avon takich deklaracji nie składa

MED is not so bad as they say]:>


OdpowiedzCytat
Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 194
28/04/2006 3:02 am  

"z tego co wiem oriflame nie testuje na zwierzetach i nie używa ich do wyrobu produktów, avon takich deklaracji nie składa"

Avon była jedną z pierwszych firm kosmetycznych, które zmniejszyły ilość testów na zwierzetach i zaczęły stosować metody alternatywne w swoich laboratoriach jeszcze przed 1988r., a w końcu zupełnie je wyeliminowano. Można o tym poczytać w książce Petera Singera "Wyzwolenie zwierząt"

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy


OdpowiedzCytat
cirilla
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 8
15/07/2006 1:45 am  

Tak, sodium tallowate to jest tluszcz roślinny.Trzeba też uważać czy w skladzie kosmetyku (też mydla) nie ma lanoliny.Jest ona pozyskiwana z owiec.


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
15/07/2006 2:32 am  

Tak, sodium tallowate to jest tluszcz roślinny.Trzeba też uważać czy w skladzie kosmetyku (też mydla) nie ma lanoliny.Jest ona pozyskiwana z owiec.

Sodium tallowate to jest tłuszcz ZWIERZĘCY. Lanolina pozyskiwana jest z welny owczej, nie uważam, żeby była przez to niewegetariańska, na pewno jednak niewegańska.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca