Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

z czego robi sie mydlo???  

Strona 3 / 3 Wstecz
  RSS

eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
25/01/2012 12:24 pm  

Kompletny idiotyzm, bo albo jest to zagrywką marketingową, albo ma za zadanie szokować, albo też opiera się na "racjonalnych przesłankach" i wtedy podobne jest do wyliczania zalet produktów zwierzęcych.

Cały mój poprzedni post był na zasadzie "ja tak uważam".
Jeśli uznajemy, że argumenty przeciwko produktom pochodzenia zwierzęcego są racjonalne, to nie wiem, gdzie ty tu widzisz uprzedzenia.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
25/01/2012 12:30 pm  

Jeśli uznajemy, że argumenty przeciwko produktom pochodzenia zwierzęcego są racjonalne, to nie wiem, gdzie ty tu widzisz uprzedzenia

Nie chodzi o to, tylko o oburzenie u 3 osób, jakie ta niewinna wypowiedź spowodowała.
Śmieszy mnie ludzka mentalność.
A przecież mogło wcale nie chodzić o zabijanie ludzi dla wytworzenia mydła, tylko o wyrabianie mydła np. ze zwłok. Bo jeżeli by wyrabiano mydło z padłych w sposób naturalny zwierząt, to czy byłoby to złe?
Oglądaliście "Fight club" ? Główni bohaterowie kradli tłuszcz po liposukcji i z niego robili mydło i sprzedawali je po wysokich cenach tym bogatym babsztylom jako ekskluzywne... 😀

[edytowane 25/1/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
25/01/2012 12:58 pm  

No i właśnie bardziej jeszcze niż konotacje z hitlerowcami (co nawiasem mówiąc jest sporym nadużyciem) wkurza mnie coś takiego.
Sprzedawanie zwłok bogatym babsztylom.
Wystarczy gówno ładnie zapakować i odpowiednio wysoko wycenić.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
25/01/2012 1:04 pm  

No i właśnie bardziej jeszcze niż konotacje z hitlerowcami (co nawiasem mówiąc jest sporym nadużyciem) wkurza mnie coś takiego.
Sprzedawanie zwłok bogatym babsztylom.
Wystarczy gówno ładnie zapakować i odpowiednio wysoko wycenić.

No i niech się idiotki namydlają tłuszczykiem z własnych tyłków 😀


OdpowiedzCytat
Zee99
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 19
14/07/2012 4:55 pm  

Wiecie coś o sodium palmate? Tłuszcz palmowy? W googlach znalazłam tylko, że jest składnikiem szarego mydła. I mydła z Oriflame, które niedawno zostało kupione przez moją mamę.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
14/07/2012 7:51 pm  

Tak. Sodium Palmate to olej palmowy. Jest składnikiem wielu produktów. Musisz unikać mydeł i innych czyścideł gdzie jest Sodium Tallowate, bo to tłuszcz zwierzęcy. W popularnym mydle "szarym" Biały Jeleń (z wyglądu nie jest biały) jest s. Tallowate, a w "Białym Wielbłądzie" (jest biały) jest S. Palmate - tanie (ok. 1,5 - 2 zł) i wegańskie 🙂

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
kasienia
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 16
18/07/2012 8:22 pm  

aqua, sls, sodium chloride, glycerin, cocamidopropyl betaine, coco glucoside, glyceryl oleate, styrene copolymer, polyquaternium, propylene glycol, olea extract, parfum

takie mi zalega w szafce, w butelce, do rąk. nie jest pewnie super, sądząc po długości składu, ale może chociaż do prania ręcznego się nada.

jest wegańskie? nie znam się na tym jeszcze.


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 3 Wstecz
  
Praca