Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dobry wegański dezodorant!  

  RSS

kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
06/07/2012 1:39 am  

Polećcie mi proszę wegański dezodorant, najlepiej żeby był dostępny w drogeriach lub aptekach. Jeśli prędzej kupię taki w internecie- też nie będę robić problemu, byleby mocno drogi nie był i naprawdę skuteczny. Nie musi całkiem zatykać porów jak przeciętny antyperspirant, po prostu nie chcę śmierdzieć i pocić się nie wiem jak.

Używam obecnie dezodorantu Alterry i nie jestem z niego zadowolona. Przykry zapach potu jest jakby spotęgowany, nie do zniesienia wręcz, a nie chcę wracać do tego tradycyjnego syfu testowanego na zwierzętach.

Słyszałam już o ałunie, ale może ktoś poleci jakąś konkretną markę?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
06/07/2012 1:49 am  

Mam taki: [url] http://kosmetykisnysny.blogspot.com/2009/10/dezodorant-idealny.html [/url] , ale nie używam go, bo używam zapachowych, na obfitość pocenia i tak nic to nie pomaga. Żeby nie było mokrych plam to trzeba użyć blokera (mam z Ziaji, jest skuteczny i tani, ale jednak trochę za ostry jak dla mnie).

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
06/07/2012 12:13 pm  

Ziaja bloker albo jakieś dezodoranty z yves rocher.
edit:
Inne z ziaja też mogą być np sensitive świetnie pachnie, jak markowe perfumy :heartpump:

Kryształ do którego podała link Lily jest świetny na niemiły zapach ale nie zmniejsza potliwości.

[edytowane 6/7/2012 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
06/07/2012 4:44 pm  

O, dzięki za cynk o Yves Rocher 🙂 Słyszałam już wcześniej o tej firmie, ale nie wiedziałam, że robią roślinne, nietestowane i ekologiczne kosmetyki. W dodatku wcale nie takie drogie! Zamówię chyba sobie jakiś, bo nie mam zamiaru czekać, aż skończy mi się tamten dezodorant i śmierdzieć. Jak nie będzie wystarczał- wspomogę się ałunem i powinno być dobrze. Blokera z Ziaji nie widziałam nigdzie, ale zamykam się w kręgu Rossmanna niepotrzebnie. Połażę po innych drogeriach, może jest? Zresztą nie jestem pewna co do wegańskości tej marki, wiem tyle tylko, że nie testują.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
06/07/2012 6:28 pm  

Marka jako sama marka może nie być wegańska ale pojedyncze kosmetyki już tak dlatego możesz sobie po prostu sprawdzić skład 😀
Aha no i ja zawsze blockera kupowałam z Rossmanie, dziwne.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
06/07/2012 7:12 pm  

Mojej matce kypowałem lavere pomarańczowo jakąs tam i twierdziła że jest dobra. Jedn z nielicznych dezodorantów na który nie ma uczulenia, ale toni to on nie jest... :/


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
06/07/2012 8:45 pm  

Widziałam właśnie tę Laverę w necie, cena odstrasza.
A co do wegańskości kosmetyku- jak czytam te składy to dostaję oczopląsu, wolę przeczytać na jakiejś zaufanej stronie że kosmetyk jest na 100% wegański. Leniwa jestem, wolę żeby ktoś za mnie rozszyfrował 😀 Poszukam czy coś gdzieś jest na temat blokera.

Edit: sprawdziłam, ale sama się zajęłam sprawdzaniem składników, bo skład króciutki. Ta-daaam, bloker jest wegański! Mam już co prawda zamówiony dezodorant Yves Rocher (jestem w gorącej wodzie kąpana), ale już wiem co kupować jak nie będę chciała robić zakupów w necie. Poszukam dokładniej, chyba znajdę 🙂

[edytowane 6/7/2012 przez kikimora]


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
07/07/2012 3:39 am  

Mogę polecić dezodorant aloesowy w sztyfcie firmy Forever Living Products. Dla mnie najważniejsze jest to ,że nie zawiera on soli aluminium i można go stosować bezpośrednio po depilacji. Starcza na dłużej bo ma sporą zawartość tj 92 gramy. Wygląda tak

http://www.aloes-uroda.pl/35,dezodorant-aloe-ever-shield.html


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
07/07/2012 12:44 pm  

To że dezodorant nie blokuje gruczołów to raczej minus niż plus jak dla mnie... wtedy, przepraszam, po prostu się śmierdzi... A propos - Alterra też jest chyba bez aluminium.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
07/07/2012 12:49 pm  

To, że się śmierdzi to wina bakterii a nie potu, jeśli dezodorant dobrze zabija bakterie to pocenie się nie jest równe śmierdzeniu.


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
21/08/2012 2:38 pm  

Ja uzywam taki kryształ- tylko w postaci płynnej- nazywa się Crystal - mam o zapachu rumianku i zielonej herbaty. Kupiłam go w Rossmannie. Jest naturalny. U mnie sprawdza się w upały.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
23/08/2012 12:56 pm  

Dla mnie najlepszy jest ałun. Jeden kamień, który kupiłem za 45 zł z netu (można taniej) mam już ze 3 lata :D. Plastikowa podstawka już się posypała, a kamień jeszcze się trzyma. Jak jeżdżę rowerem to wystarczy sam antyperspirant. Jak mam pachnieć to mam perfumy eco i cr free 😎

[edytowane 23/8/2012 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
  
Praca