Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Cukier i jego odpowiedniki  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
04/06/2016 4:52 am  

najlepszy do słodzenie jest syrop z agawy. (opinia subiektywna)


OdpowiedzCytat
nightrunnerka
początkujący
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 7
14/07/2016 7:50 pm  

podobno syrop z agawy wcale nie jest zdrowy - to najczęściej wysoko przetworzony słodzik bez żadnej wartości odżywczej, a do tego tuczy (100 gram zawiera aż 300 kilokalorii), więc...

co do ksylitolu to jest on w miarę ok, ma dużo prozdrowotnych właściwości (np. chroni przed próchnicą, pomaga przyswajać wapń, ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne), ale też jest parę rzeczy na które trzeba uważać, np. potrafi przeczyścić, jak go za dużo zjemy 😉 no i jednak trochę kalorii ma (cukier ma 405 kcal/100 g, a ksylitol 240)

stewia rządzi według mnie 🙂 oczywiście najlepiej w postaci liści - trzeba tylko przywyknąć do smaku 🙂
ostatnio widziałam liście stewii w Auchanie

[edytowane 14/7/2016 od nightrunnerka]

OlkaM


OdpowiedzCytat
Kazeka
początkujący
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 9
19/07/2016 3:15 pm  

Chyba najlepsza jest stewia. Mega słodka produkowana z jakiejś japońskiej roślinki, a przy tym niskokaloryczna i nie niszczy zębów


OdpowiedzCytat
Kazeka
początkujący
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 9
01/08/2016 4:12 pm  

Tak jeszcze dodam: Nie stosujcie agawy, ponoć to ściema. Ni to naturalne, ni to zdrowsze od cukru.

[edytowane 1/8/2016 od Kazeka]


OdpowiedzCytat
czarymary
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 162
06/08/2016 2:27 pm  

z syropem z agawy prawda
teraz stosuję miód
słyszeliście o miodzie "dzikim" robionych w pniach (belkach) ściąga się tylko go raz w roku gdy pszczoły mają nadwyżkę (a zawsze mają)- to jest dobra alternatywa dla wegan- niestety nie wiem czy jest już na rynku, bo ten sposób dopiero się rozkręca no i nie przynosi takich korzyści majątkowych- za to zdrowotne są całkowicie- no i takich pszcółek nie dokarmia się syropami glukozowo-fruktozowymi

no i owoce, suszone, normalne każde !


OdpowiedzCytat
MarzenkaH
początkujący
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 18
08/09/2016 2:54 pm  

Ja raczej w ogólne nie słodzę, a jak już to do wypieków dodaję miód 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca