Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Problemy jelitowe po przejściu na wege  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
08/06/2013 2:36 am  

A nie jesz przypadkiem owoców na deser?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
08/06/2013 2:51 am  

Dzięki [b]Bellis[/b] - spróbuję, może rzeczywiście to przez gluten bo w sumie jadam dużo produktów zbożowych/pełnoziarnistych.

[b]Lily[/b] - jadam owoce w ciągu dnia, ale zazwyczaj nie od razu po większym posiłku, tylko jakiś czas potem bo nie ma miejsca. 🙂 W sumie nigdy nie miałam problemu z tym i nie jadłam wg zasady rozdzielności i wszystko było ok. Czytałam własnie o tym, że powinno się jeść owoce najlepiej na pusty żołądek bo inaczej fermentują gdy za długo poleżą ale odrzucilam tą opcję bo zawsze było wszystko ok. Spróbuję jednak inaczej rozplanować posiłki.

[edytowane 7/6/2013 od Daiana]


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
08/06/2013 8:40 pm  

Póki co wszystko jest w porządku, nic się nie dzieje.

Rano zjadłam jabłko, po 1,5h wafle kukurydziane z hummusem, pomidorem i rzodkiewką a na obiad młode ziemniaczki z oliwą z oliwek, ziołami i pomidorami (żeby nie namieszać).

Zobaczę jak się będę czuć do końca dnia i jeżeli będzie w porządku to zrobię eksperyment i zjem wieczorem coś z glutenem, żeby sprawdzić czy poprawa była dlatego, że go nie spożywałam cały dzień czy przez to, że nie mieszałam posiłków.

Edit: Na szczęście to chyba jednak nie gluten, bo zjadłam wczoraj wieczorem sporą porcję katarzynek i nic się nie działo za bardzo. Dieta rozdzielna to chyba to. Będę stosować dalej, mam nadzieję, że będzie ok 🙂

Dzięki!

[edytowane 9/6/2013 od Daiana]


OdpowiedzCytat
zisia
początkujący
Dołączył: 9 lat  temu
Posty: 7
07/11/2014 12:58 pm  

Ja na wzdęcia zwykle piję herbatkę z kopru włoskiego i to wystarcza. Taki sposób podpowiedziała mi mama, znalazłam też go na stronie [url] http://wzdecia.net[/url] . Tam o tym problemie jest mnóstwo informacji. W twoim przypadku rzeczywiście może chodzić o większą ilość błonnika, a skoro tak lubisz warzywa strączkowe, to powinieneś je chyba mocniej doprawiać przyprawami takimi jak kminek czy majeranek. One też w jakiś sposób redukują ilość gazów i ułatwiają trawienie tych pokarmów. Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzisz, bo to faktycznie nic przyjemnego.

[edytowane 7/11/2014 przez zisia]


OdpowiedzCytat
Gabrysia12
forumowicz
Dołączył: 3 lata  temu
Posty: 24
14/04/2021 12:15 pm  

Duża szansa, że masz słabo zbilansowaną dietę teraz 


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca