Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

czekolada  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

anelek
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 11
14/05/2006 2:50 am  

cześć ludziska!!! jak mam odzwyczaić sie od czekolady??? :casstet: Wiem że jet niezdrowa itd ale ja naprawde nie wiem jak mam sie odzwyczaić!!! :casstet:


OdpowiedzCytat
locked_dblfa_Aga15
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
14/05/2006 3:20 am  

to nieprawda, że czekolada jest niezdrowa (oczywiśćie zależy w jakich ilościach :P), ale nie martw się mam identyczny problem...z wszystkiego jestem w stanie zrezygnować, tylko nie z czekolady. Jak wy3mam tydzień, to jest to ogromny wyczyn...więc wiem, co czujesz 🙁


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
14/05/2006 1:13 pm  

Ja sobie słodycze zastępuję suszonymi owocami. Daktyle są np. bardzo słodkie i z powodzeniem mogą zastąpić chęć na czekoladę. Tak sądzę 😉


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
14/05/2006 7:37 pm  

ja od czekolady odzwyczailem sie myslac ze do produkcji mleka uzytego tam zostaly wykorzystane krowy ktore cierpialy w fabryce i ochota odchodzi...

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
cien_motyla
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 7
14/05/2006 8:19 pm  

Chrom. Nie na wszystkich działa niestety, co nie znaczy,że nie warto próbować 😉 .


OdpowiedzCytat
marticzka
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 25
16/05/2006 2:39 am  

moja kumpela jest uzależniona od czekolady i jak nie zje choć kostki przed snem to nie zaśnie 😛 ale ona nie jest wege ani nie jest gruba wiec jej to nie przeszkadza i nie zamierza z tym kończyć


OdpowiedzCytat
alias
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 108
16/05/2006 9:52 pm  

ochota na slodkie mija jak sie je duzo bialka, bo nadmiar bialka jest zamieniany na glukoze i organizm juz nie pragnie tej czekoaldy tak bardzo

niestety pierwszy tydzien jest straszny jak sie rzuci czekolade po regularnym jedzeniu, ale potem to juz latwo

hmm, czyli trzeba opychac sie warzywami i i bialkami jaj najlepeiej

hmm, suszone owoce sa bardziej kaloryczne od czekolady, dodaja do nich czesto cukier i konserwanty antygrzybiczne wiec nie wiem jaki sens je zjadac, poza tym sensem veganskim oczywisce, by nie spozywac mlecznych przetworow
ale co kto lubi:)

zesraj sie a nie daj sie


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
16/05/2006 11:32 pm  

Alias, a czy nie uważasz, że gdyby do suszonych owoców dodawano cukru, to pojawiłby się on jednak w składzie? Co do konserwantów, można postawić na zdrowe, ekologiczne 😉


OdpowiedzCytat
Paulina16
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 26
18/05/2006 12:41 am  

Ja w ogóle nie mam z tym problemu 😎 nigdy jakoś nie przepadałam za czekoladą, co innego jakiś lekki batonik albo lód, ale od tego też juz się powoli odzwyczajam. Dla mnie wystarczy pomyśleć co jest zdrowe, a co nie, to właśnie działa na mnie przekonywująco 🙂
Tak więc wasz problem dla mnie w ogóle nie istnieje 🙂 i całe szczęście


OdpowiedzCytat
amadzia
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 37
18/05/2006 1:42 pm  

ja niestety też uwielbiam słodkie, ale czekolady nie jadłam już z 3 m-ce ze względu na zawartość lecytyny sojowej, tak samo nie tknę już żadnego batonika czekoladowego i w ogóle wszysko co jest z czekolady... i szczerze mówiąc wcale mnie tak bardzo do niej nie ciągnie

a jak mi bardzo chce się słodkiego to robię sobie krówki... są pyszne i strasznie mulące 🙂


OdpowiedzCytat
wilczka95
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
19/05/2006 6:01 pm  

Ja ze słodyczy to lubie suszone banany.Pychotka i zdrowcze od innych słodyczy.Lubię też Corny.


OdpowiedzCytat
anelek
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 11
21/05/2006 12:55 am  

Dzieki wielgaśne za odpowiedzi 😛 mimo to i tak narazie nie moge sie obejśc bez mojej ukochanej czekolady. to juz jest chyba nałóg :casstet: dziś tylko zjadłam cała alpen gold!!!dramat!!! 😮 😮 😮 :exclam: a mam pytanie do amadzi 😎 po pierwsze o co chodzi z lecytyna sojową 😮 a po drugie jak robisz te krówki 😉 ??pozdrawki 🙂


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
21/05/2006 11:12 am  

tutaj masz duzo o lecytynie (pod koniec dyskusji):

[url] http://www.wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-290.html [/url]

pozdrawiam C:

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
22/05/2006 12:48 am  

MMMmmmmniammm! Kocham 😀 krówki ! tylko ze musiałam zrezygnować z tych sklepowych 🙁 bo nie jem białego cukru. Proszę o podanie tego pychotkowego przepisiku na krówki ! ! ! ! 🙂 🙂 🙂 🙂


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
22/05/2006 9:20 pm  

Zamiast czekolady - kakao, lub jest takie dobre musli sante ( czaem tez pod firma carrefour, ale tez produkowane przez sante) takie, ze jest takie "pozlepiane" 😀 crunch, crunchy jakoś tak. (ma lecytyne sojową, jeśli komuś to przeszkadza)


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca