Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

joga dla początkujących  

  RSS

Denis
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 110
18/03/2008 4:37 pm  

Przepraszam , że umieszczam to pytanie w tej zakłatce gdyz pytanie z wegetarianizmem nie ma nic wspólnego, chyba... ale to też przeciez literatura...
A mnianowicie czy znacie jakieś sprawdzone ksiązki o jodze miło by było gdy by byly na poziomnie początkujacej osoby...
z góry dzięki 🙂

Dlaczego Bóg pozwala na tak wiele krzywd? Ponieważ dał nam wolną wolę !!!


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
18/03/2008 4:57 pm  

Ja nigdy nie próbowałam ćwiczyć z książką. Najpierw chodziłam na zajęcia grupowe, przez jakieś trzy miesiące. Potem jednak z braku czasu (na dojazdy), kupiłam zestaw płyt na DVD i ćwiczyłam w domu. Ten zestaw płyt jest na wszystkie stopnie zaawansowania. Składa się z czterech płyt: 1. Dla początkujących,
2. Pełen wysiłek,
3. Pełna moc
4. Pełen spokój
Kupiłam ten zestaw w "świecie książki" ,teraz niestety nie ćwiczę. 😎


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
18/03/2008 5:05 pm  

Wbrew pozorom uważam, że joga ma coś wspólnego z wegetarianizmem. Jest to dobry dodatek, który możemy włączyć do naszego stylu życia.
Z książkami o jodze nie ma żadnego problemu w większych księgarniach. W każdej książce z tym tytułem jest rozdział poświęcony początkowym ćwiczeniom jogi. Problem może być z regularnym wprowadzeniem ich w życie (tak jak to było u mnie). Trzeba mieć wewnętrzną samodyscyplinę żeby codziennie wykonywać zalecane ćwiczenia.
Ja ograniczyłem się do jednej z technik jogi - pranayamy, którą staram się wykonywać regularnie. Niestety nie zawsze mi się to udaje. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
ozzi_93
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 100
12/09/2008 12:59 am  

[b] Ścieżki jogi - Maria Grodecka[/b]
A jednak joga ma coś wspólnego z wegetarianizmem.
W jednej z książek wyczytałam że ćwicząc jogę dobrze jest nie jeść mięso bo to okoliczność sprzyjająca i takie tam...:)


OdpowiedzCytat
  
Praca