Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ciało i ducha ratować żywieniem-Ewa Dąbrowska  

  RSS

Paulina_p
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 239
05/09/2008 6:03 pm  

ostatnio koleżanka pożyczyła mi książkę nie dotyczyła ona ściśle wegetarianizmu ale miło się zaskoczyłam, że autorka-lekarz nie krytykuje diety wegetariańskiej a nawet przeciwnie
Od wydawcy:

"Autorka, lekarz kliniczny zajmujący się leczeniem chorób wewnętrznych, tłumaczy, na czym polega terapia postna, która jest jedynym prawdziwie skutecznym lekiem na powszechne i różnorodne choroby zwyrodnieniowe, zwane "cywilizacyjnymi". Podaje gotowe przepisy diety warzywno-owocowej i propozycje zdrowego żywienia. Wskazuje biologiczne korzyści podjęcia postu i podkreśla jego znaczenie dla duchowej sfery człowieka."

autorka proponuje swoim chorym pacjentom kilka rodzai postu po których nie zaleca już spożywania mięsa czyli przejście na dietę wegetariańską, dzięki czemu wracają do pełni zdrowia lub przynajmniej następuje niewielka poprawa. Książka być może nie spodoba sie ateistom bo autorka wielokrotnie podkreśla role Boga, wiarę w pokonywaniu choroby... na końcu ksiązki znajdują się przepisy kulinarne
polecam gdyby komuś kiedyś wpadła ta książka w ręce

[edytowane 5/9/2008 przez Paulina_p]

[edytowane 5/9/2008 przez Paulina_p]


OdpowiedzCytat
Krzysiek
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 97
29/09/2008 6:02 pm  

Nie jestem przekonany do końca. To znaczy wiem że post może oczyścić organizm, sporo czytałem na ten temat, ale przydałyby się naukowe badania. Bo pomimo zwalczeniu wielu chorób nie wiadomo czy nie pojawią się inne, jak np. osteoporoza. Bardziej przekonuje mnie zdrowa, dobrze zbilansowana dieta, makrobiotyka, a to przypomina mi breatharianizm, który przynajmniej w moim przypadku jest mało realny. Najlepiej gdyby wypowiedziały się osoby po głodówkach postnych.

[edytowane 29/9/2008 od Krzysiek]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
29/09/2008 6:25 pm  

To nie jest post, to 6 tygodni diet warzywno-owocowej, która między innymi regeneruje florę jelitową i leczy wiele różnych schorzeń. Bardzo skuteczna jest ta dieta, tyle że ja bym na niej nie wytrzymała. Próbowałam przez parę dni, ale byłam potwornie głodna.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
29/09/2008 7:54 pm  

Przeszedlem kilka głodówek oczyszczających organizm w tym ostatnią, dziesięciodniową.Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany takim sposobem oczyszczenia podzielę się swoim doświadczeniem na priv 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
29/09/2008 9:08 pm  

[url] http://www.dietomaniacy.fora.pl/dieta-dr-dabrowskiej,18/podstawy-diety-jadlospis,202.html [/url] tu jest mniej więcej ta dieta opisana

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
anado
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 11
25/08/2009 11:17 pm  

Kilkakrotnie stosowałam dietę dr Dąbrowskiej. Najczęściej robiłam sobie dwutygodniówki, ale też 6 tygodniową stosowałam. Porównując tę dietę i całkowitą głodówkę( 2 tygodnie na samej wodzie) stanowczo lepiej czułam się po diecie dr Dąbrowskiej.


OdpowiedzCytat
Albus
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 3
21/09/2009 2:10 pm  

Ja również uważam się za "wychowanka" pani dr. Dąbrowskiej. 😛
Pierwszy raz w ubiegłoroczne wakacje 6 tygodni warzywno-owocowych, chwilka zdrowego żywienia i, rodzice wmówili, że tak będzie prościej, powrót do "normalnej" diety".

Kolejna 6-tygodniówka przyszła 1 stycznia tego roku jako preludium do wege.

Ostatnia?? Właśnie trwa, ale tym razem wezmę dwa tygodnie, bo nie mam się z czego oczyszczać, a strączkowe, które jako bogate w białko odpadają zbyt mnie kuszą 😛


OdpowiedzCytat
kaguya
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 3
26/09/2009 12:59 am  

ja właśnie jestem na 2tygodniówce, na razie jedyny dyskomfort to uciążliwy ból głowy
ogólnie czuję się lekko i promiennie, nie jestem ospała ani nic 🙂


OdpowiedzCytat
  
Praca