Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Warzywny rock and roll.. Poradnik dla młodych wegetarian - czy ktoś czytał tę książkę?  

  RSS

schinna
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 5
20/08/2009 7:23 pm  

Przeczytałam opis/recenzję tej książki, podobno autorka wyszczególnia w niej grupy osób które nie powinny stosować bezmięsnej diety - interesuje mnie u kogo niejedzenie mięsa nie jest wskazane. A może macie wiadomości z innych źródeł na ten temat? Mi się zawsze wydawało że przeciwwskazań do wegetarianizmu nie ma


OdpowiedzCytat
zWiErZaKoMaNkA
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 98
20/08/2009 11:41 pm  

Nie czytałam tej książki,ale tytuł ciekawy. Podasz stronkę tej recenzji?

Pomoc zwierzętom!-[url]www.pomozmy-zwierzeta.blog.onet.pl[/url]

[b]Aukcja na rzecz dobermanów ze schronisk! [/b]
[url]www.stylingart.nazwa.pl/doberman/viewtopic.php?p=35900#35900[/url]


OdpowiedzCytat
schinna
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 5

OdpowiedzCytat
zWiErZaKoMaNkA
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 98
21/08/2009 2:23 am  

Ciekawe 🙂 Może sobie kiedyś zakupie.
Nie wiedziałam,że niektóre osoby nie mogą być wegetarianami. Dlaczego?

Pomoc zwierzętom!-[url]www.pomozmy-zwierzeta.blog.onet.pl[/url]

[b]Aukcja na rzecz dobermanów ze schronisk! [/b]
[url]www.stylingart.nazwa.pl/doberman/viewtopic.php?p=35900#35900[/url]


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
21/08/2009 3:24 am  

Bzdura, bzdura, bzdura.
Mam tę książkę, była wydana dość dawno, za to najwyraźniej w bardzo dużym nakładzie, który nie sprzedał się do teraz :] Nie jest zła, choć nie rewelacyjna (z mojego punktu widzenia), to poradnik dla nastolatków chcących zostać wegetarianami/weganami. Zawiera m.in. podstawy diety wegetariańskiej, omawia składniki odżywcze, zaleca co jeść, jest tam sporo prostych przepisów i porad. Autorka NIE podaje żadnych przeciwskazań do stosowania wegetarianizmu (z prostej przyczyny - nie ma takowych!). To polski wydawca - Prószyński i S-ka - zabłysnął perełką, jaką jest "posłowie od polskiego wydawcy" (pewnie po to, by nie być oskarżanym o propagowanie "szkodliwej" diety wśród młodzieży 😉 ) Tam właśnie możemy znaleźć pełne troski o młodego czytelnika informacje o tym, że wykluczając mięso z diety tracimy źródło wysokowartościowego białka, łatwo przyswajalnego żelaza, witamin z grupy B, a także A i D, wapnia, magnezu, cynku i Bóg jeden wie (oraz wydawca) jeszcze czego. I że nie jest zalecana do dzieci i młodzieży (więc po co wydali tę ksiązkę?), kobiety w ciąży i karmiące, ludzi starych i rekonwalescentów. Ale, cytuję:

Jeśli już ktoś, zwłaszcza młody, zdecyduje się na wegetariańskie odżywianie, to w jego menu powinno znaleźć się mleko i produkty mleczne oraz jakieś mięsa (...)

Uff, jesteśmy uratowani, będziemy żyć! Bez posłowia polskiego wydawcy byłoby po nas 😉

Autor tej internetowej recenzji czy też notki wybitnie się nie popisał.


OdpowiedzCytat
zWiErZaKoMaNkA
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 98
21/08/2009 6:30 am  

Ten cytat mnie rozbroił! Mamy być wege i jeść mięso. Ciekawe podejście ^^

Pomoc zwierzętom!-[url]www.pomozmy-zwierzeta.blog.onet.pl[/url]

[b]Aukcja na rzecz dobermanów ze schronisk! [/b]
[url]www.stylingart.nazwa.pl/doberman/viewtopic.php?p=35900#35900[/url]


OdpowiedzCytat
  
Praca