Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

'Milcząca Arka' - Juliet Gellatley i Tony Wardle  

  RSS

Wega
 Wega
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 1
23/10/2010 11:42 pm  

[img] [/img]

Książka zapewne wszystkim doskonale znana, nad którą przejęła patronat strona wegetarianie.pl i jest dostępna w tutejszym sklepiku.

Dla upewnienia, krótki opis:

[i] Nie można już dłużej tolerować destrukcji, którą powoduje powszechny zwyczaj zjadania mięsa, który stopniowo unicestwia życie na ziemi.Wegetarianizm lub weganizm nie jest żadną ideą hipisowską, mającą korzenie w jakiejś tajemnej koncepcji nirwany, a raczej jest ideą, która była obecna na ziemi setki, a nawet tysiące lat temu. Tkwi ona w sercu dosłownie każdego wielkiego systemu filozoficznego czy religijnego. [/i]

Jak wrażenia?


OdpowiedzCytat
Elemelek
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 6
20/11/2010 1:15 pm  

Czytałam tę książkę. Dla mnie była czymś w rodzaju Matrixa. Nagle dowiedziałam się rzeczy od których włos jeży się na głowie. Wiedziałam przecież jak powstają szynki i hamburgery, a mimo to dopiero tutaj dowiedziałam się o hodowli fermowej, o kulisach transportu zwierząt, o uboju, o tragicznych warunkach w jakim żyją, o ich chorobach spowodowanych ingerencją człowieka. Ta książka otworzyła mi oczy na wiele spraw. Moim zdaniem jest to lektura trudna zwłaszcza dla osób wrażliwych, jednak każdy mięsożerca powinien ją przeczytać, choćby po to, żeby wiedzieć jak powstają jego ulubione przekąski. Ja właśnie po lekturze tej książki przestałam jeść mięso. Czytając płakałam, miałam ogromnego doła, ale musiałam przejść przez to katharsis. Dziś nie jem mięsa od prawie miesiąca. Czuję się o wiele lepiej, zwłaszcza, że żyję w zgodzie ze swoim sumieniem i nie przykładam już ręki do cierpienia zwierząt.

http://www.suwaczek.pl/cache/7333a91517.png


OdpowiedzCytat
niebo
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 19
20/11/2010 9:51 pm  

Dopiero zaczęłam czytać tę książkę, jestem na 40 stronie... Staram się nie podchodzić do tego emocjonalnie, chociaż się nie da. Chcę pochłonąć wiedzę tam zawartą, aby wreszcie umieć wykorzystywać argumenty przemawiające za wegetarianizmem wobec moich znajomych i rodziny. Wydaje mi się, że będzie to też w pewien sposób umocnienie mojego wegetarianizmu.


OdpowiedzCytat
Elemelek
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 6
21/11/2010 5:55 am  

O tak, naprawde warto ją przeczytać, choć jest ona wstrząsająca. W niektórych momentach naprawde było ciężko. Napisz jak ją skończysz!

http://www.suwaczek.pl/cache/7333a91517.png


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
15/03/2011 4:26 pm  

warto przeczytać i uświadomić sobie bestialstwo ludzkiego gatunku....chociaż trudno w nie które rzeczy uwierzyć,że człowiek jest wstanie wyrządzić tyle krzywdy innym słabszym istotom....


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
25/07/2011 4:59 pm  

Po przerwie książka znowu dostępna, jeżeli ktoś zainteresowany:
http://www.wegestudio.pl/Milczaca_arka_Mieso_zabojca_swiata-112.html

Wege Studio


OdpowiedzCytat
Vegeta169
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 227
31/01/2012 8:24 pm  

Komentarz mojego taty po przeglądnięciu książki- "na noc nie będę tego czytać, nie chcę się wkurw... 😡 "
😀 on działał kiedyś w organizacjach broniących praw zwierząt, faktycznie niektóre treści tam zawarte szokują 🙁 ale polecam zarówno wegetarianom jak i (chyba zwłaszcza..) tym którzy jedzą mięso. Może gdyby ludzie chcieli czytać takie książki nie byłoby takiej ciemnoty na świecie , a wystarczyłoby chcieć wiedzieć więcej 😡


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
31/01/2012 9:38 pm  

Może gdyby ludzie chcieli czytać takie książki nie byłoby takiej ciemnoty na świecie

Gdyby ludzie chcieli czytać [b] jakiekolwiek [/b]książki, to już by nie było źle...


OdpowiedzCytat
Vegeta169
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 227
01/02/2012 12:11 am  

😀 😀 też prawda:)


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
16/08/2012 1:54 am  

Może gdyby ludzie chcieli czytać takie książki nie byłoby takiej ciemnoty na świecie , a wystarczyłoby chcieć wiedzieć więcej 😡

Najbardziej załamujące podejście mięsożerców, to tekst: "nie chcę tego oglądać/czytać/wiedzieć, bo mi mięso smakuje i chcę je jeść" [a jak przeczyta, to nie daj boże mu się jeszcze odmieni :o, ech]

Idiotyczne zamykanie oczu, by chronić - trywialnie mówiąc - własny tyłek..

"Sam i tak niczego nie zmienię" - pomyślało 7 miliardów ludzi na świecie.. ;/

Może kiedyś przeczytam książkę, ale póki co nie mam ochoty.. już się naoglądałam różnych dokumentów o rzeźniach itp... 🙁 robię co mogę, rezygnuje z tego co szkodliwe dla innych, po co mam się dodatkowo dołować? A do takich rzeczy podchodzę paraliżująco emocjonalnie..


OdpowiedzCytat
  
Praca