Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Prezentacja maturalna o wegetarianizmie.  

  RSS

Petite
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 95
27/03/2012 2:34 am  

Witam 🙂 Jestem wegetarianką od 4 lat, w przyszłym roku zdaję maturę, zaś do 3. kwietnia tego roku mogę zgłosić własny temat prezentacji. Chciałam wygłosić coś na temat wegetarianizmu, problem w tym, że nie wiem w jakim kontekście. Jestem raczej umysłem ścisłym i najchętniej bym napisała pracę naukową, a potrzebuję czegoś bardziej "literaturowego" :rotfl: Błagam o pomoc w sformułowaniu tematu, za wszystkie propozycje będę bardzo wdzięczna 😉


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
27/03/2012 3:16 am  

1) Wegetarianizm (albo zwierzęta) w filozofiach dalekiego wschodu.
2) Historia wegetarianizmu
3) Wegetarianizm a feminizm, co mają wspólnego z sobą?
4) Wegetarianizm oczami filozofów greckich

Tak na poczekaniu, może coś Ci się spodoba 😀


OdpowiedzCytat
Zochna
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 4
27/03/2012 12:45 pm  

Skoro jesteś umysłem ścisłym-myślę,że najlepiej jest to ująć w kontekście zdrowotnym-zapobieganie miążdżycy,nowotworowm ,chorobom układu krążenia itd.Jest ogromna ilość informacji na ten temat.Pozdrawiam Zofia Lorens-internistka,lekarz medycyny chińskiej.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
27/03/2012 6:43 pm  

@Zochna: Tylko, że to prezentacja na j. polski a nie medycynę ;).

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Petite
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 95
27/03/2012 8:22 pm  

Tematy bardzo ciekawe, dziękuję 🙂 A nie wiecie jaką mogłabym pod to zdobyć literaturę? Tak, wiem, że cały dział jest temu poświęcony 🙂 Ale zależy mi na tym, żebym mogła to dostać w jakiejś bibliotece, ewentualnie w formie ebooka, niestety nie stać mnie na zakup książki o historii wegetarianizmu w Empiku za prawie 70zł 😀


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
27/03/2012 9:20 pm  

A po angielsku mogą być?
Na stronie Empatii są tysiące linków (a część tekstów jest przetłumaczona).

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Petite
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 95
27/03/2012 9:56 pm  

Jeśli chodzi o wymogi maturalne, to szczerze mówiąc muszę spytać, bo nie wiem czy mogą być obcojęzyczne teksty. A co do mnie, to wolałabym francuskie 🙂


OdpowiedzCytat
rzymianin
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 190
28/03/2012 7:49 pm  

Do literatury polecam książkę T.Stuart "Bezkrwawa rewolucja. Historia wegetarianizmu od 1600 roku do czasów współczesnych". Naprawdę baardzo mądra książka, taka historyczno-filozoficzna. Jak na razie, na polskim rynku, nie znajdziesz nic lepszego jeśli chodzi o historie wegetarianizmu. Teraz trochę staniała, ale i tak ma cenę konkretną niestety...

[edytowane 28/3/2012 przez rzymianin]


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
29/03/2012 3:48 pm  

Jak chodzi o Buddyzm to może to:
[url= http://mahajana.net/teksty/t_Karmapaomiesie.htm] J.Ś. XVII Karmapa, Ogjen Trinle Dordże
O niejedzeniu mięsa [/url]
W bibliotekach na pewno jest coś o zwierzętach w Bibliii, wiem bo moja znajoma kiedyś wypożyczała, mogę się zapytać o tytuł i autora.


OdpowiedzCytat
  
Praca