Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

czy przyrzadzacie innym domownikom potrawy z miesa?  

Strona 1 / 6 Następny
  RSS

kornelia1981
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 17
09/04/2009 6:47 pm  

witam jestem wegetarianka od 12 lat nie znam powodow tego to stalo sie nagle i powoli odrzucalam wszystko/
ale normalnie przyrzadza,m rodzicom i chlopakowi potrawy z miesa czasami mi smierdza i mnie to obrzydza ale staram sie o tym nie myslec

nie robie z siebie dzikusa i nie przezywam ze ojej nie bede ci gotowac chociaz kazdy ma inaczej i wlasnie chcialabym poznac was jak to jest u was ? pozdrawiam


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
12/04/2009 6:02 pm  

Ja mięsa po pierwsze przyrządzać nie umiem i nigdy nie umiałam, po drugie jeśli coś się gotuje to trzeba tego spróbować, więc dla mnie jest oczywiste że mięsa do ust nie wezmę, ani kawałeczka. Robię tylko wegetariańskie potrawy, a rodzice są zadowoleni bo sama sobie gotuję i nie muszą rozmyślać nad moim jadłospisem.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
12/04/2009 6:07 pm  

Ja nie gotuję mięsa bo to wbrew moim zasadom. Jak ja gotuję obiad to jest wegetariański. Moi rodzice lubią to co ja jem więc nie ma problemu.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
12/04/2009 6:08 pm  

Czasami dla psów.


OdpowiedzCytat
Wege-mewka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 235
12/04/2009 6:36 pm  

Mięsa nie umiem przyrządzać, a nawet jeśli umiałabym to bym tego nie robiła. Przygotowuję sobie wegetariańskie jedzonko, czasem robi to dla mnie mama. Z resztą moi rodzice jeśli jest wege obiad to go jedzą. A mięso dla psa też oni przyrządzają. Jak czuję ten smród... :casstet:
A mogą na mnie mówić nawet dzikus, a co:P Zasad nie zmienię.

[edytowane 12/4/2009 przez Wege-mewka]


OdpowiedzCytat
Katinka
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 264
12/04/2009 7:09 pm  

nikomu nie gotuje mięsa i nie zamierzam.
Po pierwsze czułabym, że robie coś wbrew sobie, po drugie obrzydza mnie zapach miesa, a czasem nawet sam widok.
Jezeli już ktoś mnie zagoni do garów, to moze liczyc jedynie na wege potrawę :red:


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
13/04/2009 12:37 am  

Ja czasami przygotowuje obiad miesny albo cos na przyjecie, imprezy. Skoro ktos "szanuje" to, ze nie jem miesa, ja moge pojsc na kompromis i uszanowac, prawdziwie uszanowac jego poglady. To, ze ugotuje mu mieso nie oznacza, ze nie do konca jestem wege. A to, ze ktos je mieso nie oznacza, ze jest zly:) Wiec szanuje to, co kto lubi:)

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/04/2009 1:59 am  

O jakie "robienie dzikusa" chodzi? W ogóle nie widzę czegoś takiego, jak obowiązek gotowania dla innej dorosłej osoby. A jeśli coś dla kogoś gotuję to mogę pominąć coś, czego ten ktoś nie lubi, nie ma problemu, ale żebym miała przyrządzać coś, co mnie obrzydza i o czym nie mam zielonego pojęcia, bo nigdy tego nie robiłam - nie ma mowy. Za stara jestem, żeby mnie ktoś zmusił. Ale cóż, w życiu różnie bywa, kto wie, co się jeszcze może zmienić.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Hambar
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 10
14/04/2009 12:48 am  

ja nie dotykam miesa bo mi sie nie dobrze niestety nie robi wiec za zadne skarby bym nie przyrzadzila nikomu. 😉 pozdrawiam

Magdalena Amber Maria


OdpowiedzCytat
bursztynoweslonce
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 16
14/04/2009 1:57 am  

nie ugotowąłabym dla nikogo mięsa.
i nie chodzi o to,ze mi śmierdzi czy mnie obzrydza(choć to też)
tylko o toze jestem wege dlatego,że sprzeciwaim sie zabijaniu i innym okrócieństwom dla samego smaku. a gotujac komuś i tak się do tego przyczyniam. jak ktos je zwierzęta, niech sam je sobie gotuje. i myslę,ze gotoaneie bliskim wege posiłków jest ok. u mnie wczoraj wszyscy sie podniecali wegańskim jedzonkiem:)


OdpowiedzCytat
Princess_Leia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 143
14/04/2009 6:38 pm  

w życiu. za nic.!
nie dotykam mięsa. 😮
nawet staram się nie patrzeć na nie.
moja rodzina doskonale o tym wie, dlatego sami sobie gotują. 🙂

sky's the limit.


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
14/04/2009 6:47 pm  

Moja mama wraca z pracy wieczorem. Czasem jest tak zmeczona, ze nie ma sily nawet reka ruszyc;/ Wiec gotuje wtedy to, co lubi. Nawet to nieszczesne miecho. Staram sie jak najmniej je dotykac, ale szanuje to, ze ona chce to jesc i ze na razie jej nie przekonalam... Nigdy nie mamowi mnie jednak do zrobienia mielonych;/ Fuj!

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
bursztynoweslonce
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 16
15/04/2009 2:03 am  

jasne, kazdy ma wybór. neich je co chce. ale nie kumam jak mozan być ege i gotowac komuś zwłoki. ale mze ehjstem zbytnią idealistka. no chyab,zę ktoś ejst wege ze względów zdrowotnych a nie ideologicznych


OdpowiedzCytat
Katinka
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 264
15/04/2009 1:11 pm  

ktos "szanuje" to, ze nie jem miesa, ja moge pojsc na kompromis i uszanowac, prawdziwie uszanowac jego poglady. To, ze ugotuje mu mieso nie oznacza, ze nie do konca jestem wege.

A co ma szacunek do rzeczy? Szanuję wiele osób, ale czemu od razu miałabym gotować im mięso? Powiedziałałabym nawet, że jeśli ktoś, kto wie, ze jestem wegetarianką, każe mi gotować mięso, to nie szanuje moich pogladów, więc czemu miałabym iść jej na rękę i jej gotować.

no chyab,zę ktoś ejst wege ze względów zdrowotnych a nie ideologicznych

właśnie też mi się tak zawsze wydawało, że wege gotujący mięso, to osoby które nie są wege z przyczyn ideologicznych - wtedy to rozumiem, ale jeśli ktoś mówi o miłosci do zwierząt i robi schabowe to jest to dziwne 😮 .
Wiadomo,że jeśli ktoś bliski jest głody to można mu coś ugotować, ale nic się tej osobie nie stanie jak zje wegetariańską potrawę.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
15/04/2009 1:33 pm  

przecież pies sam sobie mięsa nie ugotuje 😮


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 6 Następny
  
Praca