Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

WESELE, a wegetarianizm :/ napiszcie o swoich doswiadczeniach 🙂  

Strona 5 / 5 Wstecz
  RSS

sopocianka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 175
16/09/2012 8:37 pm  

Cześć, wracam na forum po wieloletniej przerwie. Przez ten czas z "wojującej" laktoowowegetarianki, stałam się semi (w zeszłym roku ze względu na złe wyniki badań krwi wróciłam do ryb) i wydaje mi się, że nieco zmądrzałam. Przestałam "nawracać" innych na bezmięsną dietę.

Do rzeczy: w przyszłym roku planuję ślub i wesele. Menu będzie tzw. tradycyjne (wbrew memu postowi sprzed lat hehe...); jedynie dla "innożerców" (łącznie ze mną będą trzy takie osoby) muszę wymyślić jakieś smakowite zamienniki. Potrzebuję pomysłu na: przystawkę (w wersji dla większości gości będzie to tatar z łososia na pumperniklu), zupę, drugie danie i kilka przekąsek. Jeśli ktoś może mi coś polecić, to poproszę.

Weganizuję sobie 🙂
Zapraszam do mojego bloga: http://cieciorka.blogspot.com/


OdpowiedzCytat
Gabryella
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 9
16/11/2012 3:50 pm  

też, planuje przyjęcie weselne wegetariańskie, a raczej to będzie kolacja weselna. Mam zamiar robić potrawy, które nie je się na co dzień, by rodzina zobaczyła, że nie żywimy się tylko "trawą" 😉


OdpowiedzCytat
jagodzianka84
świeżaczek
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 2
16/11/2012 8:11 pm  

o matko...... mj stary temat... ;/
slubu nie bylo,pan mlody wolal swoja mame ; p
eh..dziwnie sie to teraz czyta po tylu latach, juz mi sie odechcialo zeniaczki na dobre. ale moze niektorym sie porady przydadza...chociaz tyle dobrego


OdpowiedzCytat
zuzik
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 41
19/12/2012 4:10 pm  

Szykuję wesele, ma jeszcze dużo czasu, wiele rzeczy juz zaplanowałam, ale jedno nie daje mi spokoju.... ja i on, czyli para młoda jesteśmy wege. TYLKO MY, wszyscy goście, rodzinka najbliższa to mięsozercy....
noi teraz... chciałabym zeby było raczej tradycyjnie.... ale... troszkę ich oszukać 🙂 tzn. rosołek bez mięsa 🙂 sałatki, surówki, ziemniaczki, pierożki, krokiety, bigos(bez mięsa,ale jak?żeby smakował jak tradycyjny?)jakieś tam ciasta no i.... hm... kotlety sojowe mielone ok... te schabowe raczej "nie przejdą" :/
a jak to jest z "parówkami wegetariańskimi? dobre? za ile i gdzie kupić?
no i w ogóle... jakieś pomysły... jak wy sobie radziliście, co podaliście.... myśle np. o smazonym tofu... jadłam kiedyś i myslałam że to kurczak(a w miejscu skrajnie wege 😀 ) ale też nie znam przepisu no i to chyba dość drogie :/
nie będę sama przyrządzać. zmawiam sale i oni bedą przygotowywać... takze jakby im przepisy dać... tylko jakie dania? zamiast tych "tradycyjnych" weselnych mięsnych...?
Liczę na wasze wsparcie 🙂

Nie radze to wesele jest dla gości więc jeśli cała reszta je mięso planuj menu pod gości bardziej niż dla siebie to oni maja być zadowoleni. A z naszego jedzenia na pewno przy alko nie będą zadowoleni. Moja znajoma tez wege zrobiła menu zupełnie pod siebie a potem się nasłuchała nie konkretnie od każdego tylko za plecami.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
19/12/2012 5:15 pm  

bzdura, dawaj wege jadło. Np. kuchnia indysjska smakuje każdemu, mięsożercom też.
No chyba że planujesz tradycyjną polską popijawę która kończy się pod stołem, wtedy golonka będzie na miejscu. 😛

edit. A wiesz że to był temat sprzed 6 lat?! 😀

[edytowane 19/12/2012 przez cienkun]

[edytowane 19/12/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
tonias
początkujący
Dołączył: 7 lat  temu
Posty: 12
05/12/2016 2:58 pm  

Gdybym mila kiedys robic wesele, wogole bym sie nie wachala zrobic wegetarianskiego/ weganskiego jadlospisu. To nasze swieto wiec zapraszamy na naszych warunkach, jesli ktos nas szanuje to jeden dzien w roku na takiej diecie nikomu nie powinnien przeszkadzac

miej nadzieje..zawsze


OdpowiedzCytat
Meeg_veg
początkujący
Dołączył: 7 lat  temu
Posty: 5
13/10/2017 11:24 am  

Z mojego doświadczenia lepiej na weselu być wegetarianinem niż weganinem 😀 nie zdarzyło się jeszcze, że dostałam czysto wegańskie menu. Zawsze przed weselem informuje, że potrzebuje dwa wege talerze i tylko raz był problem. Jak już podpiło sobie towarzystwo, to wszyscy zaczęli mnie przedrzeźniać, gdy pytałam się czy zupy są na mięsie 😉


OdpowiedzCytat
matylka
początkujący
Dołączył: 4 lata  temu
Posty: 11
26/08/2020 3:48 pm  

zawsze jak byłam gościem para młoda wszystko tak zorganizowała ze było super, specjalnie czasem tylko dla mnie i chłopaka szykowała kuchnia coś ale nikt na nas nie marudził wręcz przeciwnie parę osób było zainteresowanych i w sumie też się przymierzai do przejścia, jedna kumpela całe miała wesele wege i każdy się najadł tylko z tego co pamiętam wtedy trochę musiała wydac


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 5 Wstecz
  
Praca