Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

WEGETARIAŃSKI MARSZ DLA ZWIERZĄT (propozycja)  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

Greenangels
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 29
26/08/2006 4:51 pm  

Witajcie!!

Już po zakończeniu kwietniowego Marszu na rzeźnie w naszych planach pojawił się Marsz z okazji Międzynarodowego Dnia Wegetarianizmu, czyli w dniu 1 października. Jednak nie musi to być koniecznie 1 października. Dzień później, 2 października obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Zwierząt Hodowlanych i jednocześnie dzień urodzin jednego z najbardziej znanych i szanowanych wegetarian na świecie - Mahatmy Gandhiego.

Następnie 4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt, rozpoczynający trwający aż do 10 października Światowy Tydzień Zwierząt, oraz dzień św. Franciszka z Asyżu. Pod koniec października, dokładnie 25 przypada z kolei Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Być może to właśnie dzień urodzin M. Gandhiego, albo św. Francidszka z Asyżu okażą się najbardziej sprzyjające zorganizowaniu Marszu, albowiem w tych dniach media w sposób naturalny wykazują zainteresowanie wegetarianizmem, czy prawami zwierząt. Warto to po prostu wziąć pod uwagę i wykorzystać. Okazji jak widać jest wiele i wydaje nam się, że mniej więcej w tym właśnie czasie wypadałoby zorganizować MARSZ DLA ZWIERZĄT i to nigdzie indziej, lecz koniecznie w WARSZAWIE.

Występujemy więc z zapytaniem do wszystkich organizacji i osób czy chciałyby wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Ma to być po prostu wspólna inicjatywa wszystkich osób, którym na sercu leży dobro zwierząt. Wspólna ogólnopolska akcja, a o ile się wszystko dobrze ułoży to może i nawet międzynarodowa.

Na Wasze odpowiedzi czekamy do dnia 5 września. Czasu na przygotowania jest mało, ale inicjatywa jest naprawdę ważna i szkoda gdyby miało z niej nic nie wyjść.
Być może my ludzie nie odczujemy z tego powodu wielkiej straty, ale dla naszych przyjaciół zwierząt będzie to z pewnością wielki zawód. Z pewnością nie pomożemy im w ten sposób.

Dla przykładu warto wspomnieć, że np. u naszych przyjaciół z Niemiec takie marsze odbywają się co rusz, a bierze w nich udział nawet po 1000 osób i więcej, w tym goście z zagranicy. Jako Greenangels reprezentowaliśmy Polskę w takich marszach już nie raz. Tym razem goście z zagranicy są gotowi przyjechać do nas, a w Polsce na temat praw zwierząt może być tak głośno jak jeszcze nigdy dotąd.

Potrzebna jest jednak dobra wola nas wszystkich i chęć współpracy. Wzniesienie się ponad wszelkie podziały (jeżeli takowe istnieją). Zobaczcie tylko ilu ludzi przyciągają np. manifestacje dotyczące polityki, czy np. parady równości! Akcje poświęcone zwierzętom nie cieszą się jednak tak wielką popularnością i często nawet sami wegetarianie, których jest w Polsce (aż!) około miliona - nie biorą w nich udziału. Gdy 20 osób zjawi się na tego typu akcji to już jest dobrze (i to np. w mieście takim jak Warszawa), a potem media mówią z przekąsem, że dziennikarzy było więcej niż obrońców zwierząt.

A przecież kto jak nie my WEGETARIANIE tak bardzo kochamy zwierzęta?

Aby Marsz w ogóle doszedł do skutku potrzebny jest ktoś (osoba, lub organizacja) kto weźmie na siebie organizację całej imprezy. My niestety nie możemy tego zrealizować i nawet tak duża ogólnopolska akcja jak Marsz na rzeźnie odbył się w wielu miastach Polski, lecz w Warszawie nie. Leży to poza zasięgiem naszych obecnych możliwości.

Dlatego potrzebny jest pilnie główny organizator, ewentualnie współorganizator.
Plan imprezy jest już właściwie gotowy, choć rzecz jasna jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i zmiany. Na podobnej zasadzie zmianie może ulec sama nazwa Marszu (po prostu Marsz dla Zwierząt, lub Miej SERCE dla ZWIERZĄT, itd...)

Przede wszystkim chodzi o to, aby MARSZ w ogóle doszedł do skutku.
Jednak bez Waszej pomocy nie będzie to możliwe.

A zwierzęta rozpaczliwie potrzebują naszej pomocy!

Pozdrawiam serdecznie,

Dorota Ceynowa-Szmołda
Ruch Ekologiczny GreenAngels
www.greenangels.org
tel. (0) 696 544 563

e-mail: greenangels@wp.pl

[edytowane 26/8/2006 od Greenangels]

WEGE AKCJE DLA LUDZI, ZWIERZĄT I ZIEMI. PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALKI O ŻYCIE!


OdpowiedzCytat
Greenangels
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 29
28/08/2006 6:19 pm  

Kto z Was już teraz może powiedzieć, że będzie na tym Marszu?
Czy moglibyście też wypowiedzieć się na temat terminu?
Która data waszym zdaniem jest najlepsza?
Może macie jakieś sugestie, uwagi??
Gorąco zapraszam do dyskusji.
Liczymy na Was 🙂

D<<<

WEGE AKCJE DLA LUDZI, ZWIERZĄT I ZIEMI. PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALKI O ŻYCIE!


OdpowiedzCytat
lumo
 lumo
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 33
28/08/2006 7:10 pm  

Hej!
1. Popieram
2. Sugeruję nagłośnić sprawę na jak największej ilości for oraz stron wege 🙂
3. Najważniejsze:
Zwierzęta mają prawo do życia a nie do "humanitarnego" ich zabijania!
Już najwyższy czas, aby Marsz Dla Zwierząt był manifestacją przeciwników zabijania a nie zwolenników "humanitarnego" zabijania!
Strategia małych kroków prowadzi na manowce :exclam:
😮


OdpowiedzCytat
Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 194
28/08/2006 10:09 pm  

Chyba nie mam zmysłu organizacyjnego, ale chętnie się przyłączę do marszu, aż wstyd przyznać, ale nigdy w takowym nie brałam udziału, już najwyższy czas;) do terminu sie dostosuję:) ale jesli to już wkrótce to czas zacząć mysleć o konkretach-jedyny kłopot na drodze to jak się tam dostać?? Czy jest ktoś chętny na stopa z Poznania ew. Wrocławia do Warszawy? Wiadomo więcej to raźniej;)

[edytowane 28/8/2006 od Weronika]

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy


OdpowiedzCytat
vegusek
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 21
29/08/2006 5:30 pm  

Może połączyć ten marsz z akcją emailową na rzecz zwierząt?
Myśle o wysyłaniu krótkich ale treściwych apeli do rozmaitych instytucji.
Apele powinny przedstawiać nasze stanowisko odnośnie męczenia, zabijania i zjadania zwierząt.
Jest wiele możliwości...

GO VEG!


OdpowiedzCytat
saimaa-lake
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 150
29/08/2006 5:44 pm  

Warszawa?

Powodzenia 😀

Ja narazie walczę z tym, żeby wytrzymać w wierze.

On a steady diet of soda pop and Ritalin.


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
29/08/2006 5:49 pm  

Kto z Was już teraz może powiedzieć, że będzie na tym Marszu?
Czy moglibyście też wypowiedzieć się na temat terminu?

Ja bardzo chętnie przyjechałabym do Warszawy na taki marsz, ale 2 października zaczynam na studiach rok szkolny. W związku z tym, że zaczynam magisterkę nie mogę sobie pozwolić na opuszczenie pierwszego dnia w nowej grupie ludzi na nowym kierunku. jeżeli byłaby to inna data [ [u] weekend najlepiej, bo ludzie się uczą i pracują[/u]!], to chętnie i jeszcze zabiorę rodzine 🙂

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
saimaa-lake
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 150
29/08/2006 5:58 pm  

Kto z Was już teraz może powiedzieć, że będzie na tym Marszu?
Czy moglibyście też wypowiedzieć się na temat terminu?

Ja bardzo chętnie przyjechałabym do Warszawy na taki marsz, ale 2 października zaczynam na studiach rok szkolny. W związku z tym, że zaczynam magisterkę nie mogę sobie pozwolić na opuszczenie pierwszego dnia w nowej grupie ludzi na nowym kierunku. jeżeli byłaby to inna data [ [u] weekend najlepiej, bo ludzie się uczą i pracują[/u]!], to chętnie i jeszcze zabiorę rodzine 🙂

A co studiujesz? 🙂

On a steady diet of soda pop and Ritalin.


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
29/08/2006 7:34 pm  

dziennikarstwo - a konkretnie skonczyłam 3 letnie studia lic. i teraz robię magisterkę na filologii polskiej ze specjalizacją dziennikarstwo.

[edytowane 29/8/2006 od Reiha]

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
saimaa-lake
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 150
30/08/2006 1:35 pm  

dziennikarstwo - a konkretnie skonczyłam 3 letnie studia lic. i teraz robię magisterkę na filologii polskiej ze specjalizacją dziennikarstwo.

[edytowane 29/8/2006 od Reiha]

Nieźle 🙂

On a steady diet of soda pop and Ritalin.


OdpowiedzCytat
SweetPoison
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 49
31/08/2006 12:25 am  

Co do daty: 1 października to moje urodziny!!!!!!! 🙂 Więc jak najbardziej jestem za tym dzniem 🙂 Ale niestety nie mam jak sie dostać do Wawy 🙁


OdpowiedzCytat
sssylwek
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 23
31/08/2006 5:52 am  

Pierwszy post w tym temacie był ciekawy, ale za mało konkretny.

Aby taki marsz się udał nie da się dyskutować zbyt długo zbyt wielu możliwości.

Należałoby po przedstawieniu możliwych terminów zaproponować jeden konkretny termin (dzień i godzina) oraz dokładne miejsce i przystąpić do organizowania takiego marszu. Dla mnie osobiście Warszawa trochę daleko, chociaż bywam czasami...

sssylwek


OdpowiedzCytat
saimaa-lake
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 150
31/08/2006 1:45 pm  

Co do daty: 1 października to moje urodziny!!!!!!! 🙂 Więc jak najbardziej jestem za tym dzniem 🙂 Ale niestety nie mam jak sie dostać do Wawy 🙁

Równo 1? Nieźle 🙂

On a steady diet of soda pop and Ritalin.


OdpowiedzCytat
Greenangels
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 29
01/09/2006 3:59 pm  

Pierwszy post w tym temacie był ciekawy, ale za mało konkretny.

Aby taki marsz się udał nie da się dyskutować zbyt długo zbyt wielu możliwości.

Należałoby po przedstawieniu możliwych terminów zaproponować jeden konkretny termin (dzień i godzina) oraz dokładne miejsce i przystąpić do organizowania takiego marszu. Dla mnie osobiście Warszawa trochę daleko, chociaż bywam czasami...

Podaliśmy tyle konkretów ile się tylko dało. Zresztą jesteśmy jedynie inicjatorami tej inicjatywy, reszta należy już do organizatorów. To od nich będzie zależeć kiedy dokładnie odbędzie się to całe wydarzenie. Pewne jest to, że odbędzie się w Warszawie któregoś dnia w październiku. Teraz musimy poczekać na zgłoszenia od organizacji i osób, które zechcą się podjąć tego zadania. Jednak ostateczny sukces Marszu będzie zależeć przede wszystkim od tego ilu wegetarian weźmie w nim udział. Chodzi o to żeby pokazać, że jest nas naprawdę wielu i że naprawdę zależy nam na zwierzętach, a póki co zainteresowanie jest mizerne 🙁

Dla ilu z nas zwierzęta naprawdę mają znaczenie?
Ilu z nas jest w stanie przyjechac tego (ostateczny termin już wkrótce powinien byc ustalony) dnia do Warszawy?
Wziąć udział w Marszu?
Ilu z nas??

:question:

Liczę, że dzieki ludziom z tego właśnie forum będzie nam łatwiej to ustalić.

Pozdrawiam serdecznie,
D<<<

[edytowane 1/9/2006 od Greenangels]

WEGE AKCJE DLA LUDZI, ZWIERZĄT I ZIEMI. PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALKI O ŻYCIE!


OdpowiedzCytat
Borys
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 15
01/09/2006 7:51 pm  

Do greenangels!

Nie ilość, ale jakość liczy się 🙂

Poza tym, zapomnijcie o 'humanitarnym' zabijaniu, bo odstraszacie zwolenników niezabijania 🙂

http://weg.fora.pl


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca