Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Petycja przeciw maskarze niedźwiedzi brunatnych.  

  RSS

Marci
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 57
10/01/2007 7:23 pm  

UWAGA :
Złe zarządzanie i nadmierne polowania na niedźwiedzia brunatnego (Ursus arctos) przez ostatnie 14 lat doprowadziły do dramatycznego spadku jego populacji w Rumunii.

Ze stałej i zdrowej populacji 7780 osobników przetrwało do dziś zaledwie od 1800 do 2000 niedźwiedzi brunatnych. Niedozwolone i barbarzyńskie metody zabijania, usankcjonowane podczas krwawej dyktatury Ceausescu a zabronione przez prawo europejskie i międzynarodowe konwencje, są wciąż szeroko rozpowszechnione i tolerowane przez władze. Rumunia podpisała stosowne ustalenia, lecz szerząca się wśród odpowiedzialnych władz korupcja i własne interesy są ważniejsze od ochrony gatunku. Jeśli czegoś nie zrobimy, możliwym jest, że do czasu przystąpienia Rumunii do Unii Europejskiej populacja rumuńskiego niedźwiedzia brunatnego stanie w obliczu katastrofy bądź zupełnie wyginie.

Z tego względu naciskamy, aby Komisja Europejska i członkowie Parlamentu Europejskiego wraz z odpowiednimi instytucjami rządu rumuńskiego podjęli natychmiastowe kroki w celu skutecznego powstrzymania nielegalnych polowań na niedźwiedzia brunatnego i inne ssaki drapieżne. Zapewnienie, że Rumunia wniesie swą bogatą różnorodność biologiczną w stanie nienaruszonym do Wspólnoty Europejskiej oraz że zadbamy o przetrwanie zagrożonych gatunków dla przyszłych pokoleń, leży w interesie całej Europy.

W nadziei, że wy, wespół z rumuńskimi i światowymi mediami, możecie przyczynić się do ochrony tego wspaniałego zwierzęcia.

Petycję możecie podpisać tutaj : http://www.aves.ro

Ja już się podpisałam 🙂

Marci


OdpowiedzCytat
czarocha
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 24
10/01/2007 7:52 pm  

Ja takze sie podpisalam, szkoda tych misiaczkow 🙁


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
10/01/2007 11:02 pm  

Podpisane.


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
10/01/2007 11:07 pm  

Podpisałam oczywiście 🙂


OdpowiedzCytat
Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
10/01/2007 11:10 pm  

Podpisałam. Trzeba robić co się da żeby pomóc!

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
luca_rudegirl
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 107
10/01/2007 11:56 pm  

podpisane!
widze że stronka z inicjatywy siedmiogrodzkich Węgrów, ładnie z ich strony, ziemia już niby nie należy do ich nacji ale i tak dbają 😀

[img]http://imagegen.last.fm/pencilauto/recenttracks/luca_rudegirl.gif[/img]


OdpowiedzCytat
Asia
 Asia
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 429
11/01/2007 1:12 am  

I ja też podpisałam 🙂 pomóżmy misiaczkom....


OdpowiedzCytat
moniulekm
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 188
11/01/2007 9:28 am  

oczywiście, że podpisane.


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
11/01/2007 2:37 pm  

podpisane

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
Paulina_p
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 239
11/01/2007 7:22 pm  

i ja też


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
12/01/2007 2:36 pm  

Podpisana!!


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
19/01/2007 11:05 am  

Podpisałam i chętnie bym się dowiedziała co z losem misiaczków, bo tyle petycji podpisujemy, a nic nam nie wiadomo co dalej się dzieje, czy odniosło to jakiś skutek..

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
  
Praca