Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

1.10. - Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

FundacjaViva!
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 12
31/08/2007 12:57 am  

[b] 01.10.2007 Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu!
Zamów ulotki, zorganizuj coś u siebie![/b]

Jak co roku zapraszamy wszystkich do współorganizowania obchodów Międzynarodowego Dnia Wegetarianizmu - imprezy mającej na celu propagowanie bezmięsnej diety oraz integrowanie środowiska wegetarian.

Jak zwykle możecie zamawiać u nas ulotki (tym razem bez plakatów) i zgłaszać się jako organizatorzy wydarzeń. Niech znowu będzie głośno o wegetarianizmie w Waszej szkole, pracy, domu. Możecie zorganizować zwykłe rozdawanie ulotek lub jeśli macie więcej czasu i możliwości: pokaz filmów, degustację, wykład, happening, etc.

Zgłoszenia zbieramy pod adresem:
http://www.zamow.viva.org.pl/zamow/index2.php

Fundacja Viva! Akcja dla zwierząt - http://www.viva.org.pl

[edytowane 30/8/2007 przez FundacjaViva!]

http://www.viva.org.pl


OdpowiedzCytat
czarna
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 188
31/08/2007 5:05 pm  

A jak to wyglada pod wzgledem kosztow ktore musimy pokryc za ulotki i filmy?

[edytowane 31/8/2007 przez czarna]

Live and let live!


OdpowiedzCytat
natalienne
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 165
01/09/2007 3:48 am  

Przesyłka jest bezpłatna 😉


OdpowiedzCytat
Marysiaaaa
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 12
01/09/2007 3:14 pm  

Chętnie bym zorganizowała coś w mojej miejscowości, ale boję się, że sobie z tym nie poradzę. Mam głowę pełną pomysłów, ale brak doświadczenia.... 🙁


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
01/09/2007 3:54 pm  

Zapytam tutaj - niepełnoletni wiek ma znaczenie?


OdpowiedzCytat
natalienne
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 165
01/09/2007 4:19 pm  

vegetena - wiek nie ma znaczenia - każdy, nawet niepełnoletni może zamówić materiały i zorganizować coś u siebie 😉
Marysiaaaa - dobre chęci to już połowa sukcesu. Na początek spróbuj zebrać grupę choć kilku osób zainteresowanych zrobieniem czegoś. Na pewno nie jesteś jedyną wegetarianką w swojej miejscowości.
Możecie po prostu zamówić ulotki i porozdawać je w miejscach gdzie chodzi dużo ludzi, czy zostawić je np. w sklepach ze zdrową żywnością (o ile są takowe w Twojej miejscowości).
Nie wiem ile masz lat, ale pewnie chodzisz do jakiejś szkoły - możesz więc zrobić gazetkę ścienną w swojej klasie na temat wegetarianizmu - na pewno znajdziesz w internecie wszystko co potrzebne - viva.org.pl, vege.pl, vegie.pl i inne. Na pewno znasz te adresy, więc co ja się tu będę produkować.
Możesz oczywiście za zgodą dyrekcji wykorzystać tablicę ogłoszeń na korytarzu (na pewno taką macie), wtedy przekaz dotrze do większej ilości osób.
Lekcja wychowawcza na temat wege/praw zwierząt to też dobry pomysł.
A może znasz miejsce - wege knajpa, biblioteka z salą gdzie odbywają się różne spotkania i dyskusje, jakiś klub, gdzie możesz zorganizować pokaz filmów lub slajdów połączone z krótkim wykładem? Na płycie którą otrzymasz na pewno znajdziesz potrzebne materiały, możesz też kupić w sklepie Vivy płyty z filmami o chowie przemysłowym i transporcie koni: http://www.viva.org.pl/sklep/catalog/index.php?cPath=60&osCsid=b0ce59d856b39506a0be5ae04ff13258
to tylko mała część tego co możesz zrobić, jedyne co cię ogranicza to Twoja kreatywność 😉


OdpowiedzCytat
Marysiaaaa
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 12
01/09/2007 5:10 pm  

natalienne właśnie się dowiedziałam, że mój znajomy ogranizuje koncert więc mam nadzieję, że będe mogła się podłączyć z ulotkami 🙂 Szkołę właśnie skończyłam, ale moja siostra właśnie została pedagogiem w mojej starej szkole, więc postaram się i ją w to wciągnąć mimo że nie jest ona wegetarianką, myśle że mi pomoże 🙂 Dużo nad tym myślałam i postanowiłam zorganizować coś większego, pzejdę się do urzedu gminy itp. mam nadzieję, że wiosną będe mogła was wszystkich zaprosić do siebie na DZIEŃ WEGETARIAŃSKI 🙂 pozdrawiam serdecznie!


OdpowiedzCytat
czarna
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 188
02/09/2007 1:27 pm  

Ja tez jesli chodzi o to to bedzie to moj pierwszy raz:)NIE JESTES SAMAI MARYSIUUUU jeszcze nigdy nie mialam okazji tak dzialac.Jestem przewodniczaca SU w szkole to moze jakis apel da sie skrecic?Nauczyciel od etyki w gazecie lokalnej pracuje to z nim pogadam.I kolezanka tez w gazecie pracuje.W szkole to na BANK jakies gazetki itp:)BEDZIE WIDAC TEN DZIEN mam nadzieje a i pogadam zludzmi z teatru i z rezyserem moze cos zagramy.Bede probowala gdzie sie da! 🙂 🙂 🙂

POMOCY!nie wiem jak to sie stalo ale na liscie miast w tej ankiecie jest napisane ze ja nie robie tej akcji w GRYFINIE!!!!!!Tylko w Aleksandrowie ŁŁŁŁŁŁÓDZKIM!!!!A akcje robie w GRYFINI!!!Jak mam to EDYTOWAC ZMIENIC???

[edytowane 2/9/2007 przez charlotte]

Live and let live!


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
07/09/2007 5:16 pm  

Hmmm... ja tam się parę dni temu zgłosiłam, ale nie mam pojęcia czy oni te ulotki tak sami z siebie przysyłają czy trza do nich pisać 😮


OdpowiedzCytat
FundacjaViva!
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 12
21/09/2007 2:57 pm  

Program warszawskiego Dnia Wegetarianizmu - zapraszamy!

Zapraszamy na koncert, pokaz gotowania i chat z lekarzem! Skorzystajcie ze zniżek na dania i produkty wegetariańskie!

Zapraszamy do udziału w warszawskim Dniu Wegetarianizmu:

Vegabar ul. Oboźna 9
Dyniowe szaleństwo czyli pokaz gotowania z dynią w roli głównej, godz. 18:00

Chat z lekarzem na www.vegie.pl
20:00 - chat z Dr Nocuniem na temat wegetariańskiego odżywiania

Honorowe oddawanie krwi
ul. Saska 63/75 7:00-17:00

Koncert
Aurora, ul. Dobra 33/35, zagrają LOFT i ADIOS
(2 października!)

Zapraszamy do skorzystania ze specjalnych ofert, które przygotowały wegemiejsca:
-Biosfeera, al. Niepodległości 80
10% zniżki na hasło "dzień wege" www.biosfeera.com
-Vegavani wegetariański catering
10% zniżki na obiady dla firm www.vegavani.com
-Bar Vega al. Jana Pawła II 36c
kitri i halava za 1 zł! www.fpds.org.pl
-Vegabar ul. Oboźna 9
zupa z dyni za 3 zł, dla studentów napój chmielowy gratis do posiłku po godz. 16:00 www.vegabar.pl
-Greenplanet ul. Nowogrodzka 6A
15% zniżki na wszystkie produkty! www.greenplanet.pl

Pomóż nam rozpropagować dzień wegetarianizmu ściągając, drukując i rozwieszając plakaty: viva.org.pl/akcjens/plakatwarszawa.jpg

Listę pozostałych miast i ich programy znajdziecie na: www.zamow.viva.org.pl/zamow/lista.php

http://www.viva.org.pl


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
24/09/2007 12:08 am  

Zapraszam wszystkich z Wrocławia i okolic do udziału w Międzynarodowym Dniu Wegetarianizmu 01.10.2007 r. do Przejścia Świdnickiego. Starujemy o godz. 17.00.
Plan przewiduje:
rozdawanie ulotek
zbieranie podpisów pod petycjami
rozmowy z ludźmi
pokaz filmików promujących wegetarianizm
Kontakt:
gg:6974150, kom. 0692106191 lub e-mail: veganka@poczta.onet.eu
Zapraszam i pozdrawiam!


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
25/09/2007 1:50 am  

Ha haha,
Szczecinek też się przyłącza, ale 6-go (sobota) 😀

Bedziem rozdawać ulotki, karmić ludzi, filma im puścimy i koncert zrobimy, żeby do rymu było 😉
A GDZIE JAKIEŚ MAŁE MIASTO, CO 😛


OdpowiedzCytat
czarna
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 188
27/09/2007 8:13 pm  

Mam juz ulotki wiec zabieram sie do tego co by tu jeszcze zrobic...

Live and let live!


OdpowiedzCytat
mariczka
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2
30/09/2008 2:24 am  

czy mogłą bym jeszcze zamówić ulotki ????


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
30/09/2008 2:52 am  

Nie wiem Mariczko czy to jest jeszcze aktualne. Chyba w tym roku każdy sam sobie robi ulotki 🙂

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca