Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

28 marca , akcja : Godzina dla Ziemi  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
23/03/2009 2:43 pm  

28 marca 2009 o godz. 20:30 w wielu domach i instytucjach na całym świecie , na jedną godzinę zgasną światła.
Będzie to symbol poparcia dla idei walki ze zmianami klimatu.
Akcję , już po raz trzeci , organizuje międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF.

Zarejestruj się na stronie :

http://www.wwf.pl/godzinadlaziemi/
i wspomóż walkę z globalnym ociepleniem - wystarczy ,że 28 marca o godz. 20 :30 wyłączysz na godzinę światło w swoim mieszkaniu.
Ja się zarejestrowałam. Na dole tej strony jest mapa Polski i można sprawdzić ile osób z poszczególnych miast przyłączyło się do akcji.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
23/03/2009 2:57 pm  

Znowu zły dzień i zła godzina. W sobotę jak ktoś nie jest poza domem to często ogląda tv itp., u mnie to nierealne, by o tej porze gasić wszystko, niemąż mecz ogląda. Mogę ewentualnie zobowiązać się do wcześniejszego pójścia spać 🙂 (normalnie chodzę o 2 :P)

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
23/03/2009 4:15 pm  

Przyznam się szczerze, że ostatnio zapomniałam.... 🙁
O tej godzinie prawdopodobnie będę wracać do domu po intensywnym dniu nauki u koleżanki.
Chciałam zwrócić uwagę na to że pojawił się nowy trend przeciwko prawdziwości teorii globalnego ocieplenia. Faktem jest to, że klimat ulega zmianom i jest to proces naturalny. Tylko, że człowiek swoją działalnością przyspiesza te zmiany. Ale każdy argument aby kupić nowe BMW bez wyrzutów sumienia jest dobry.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
23/03/2009 4:27 pm  

Nowe BMW chyba lepsze niż stare, zazwyczaj bardziej przyjazne dla środowiska 😉 W ogóle wśród wegetarian nie zauważyłam trendu "antysamochodowego", wszyscy, którzy tylko mogą, śmigają autem. Ja jestem w mniejszości 😉 Tak że i tak już ograniczam emisję CO2.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
23/03/2009 4:32 pm  

Też fakt 😉
Z tym CO2 sprawa skomplikowana. W każdym razie jakby się głębiej zastanowić to po co kupować energooszczędne żarówki, jeździć przyjaznymi dla środowiska środkami transportu skoro największą emisję CO2 powodują wojny 😮 ale z drugiej strony nie można mieć wszystko gdzieś bo inni robią gorzej.
Gorszymi gazami cieplarnianymi sąt tlenek azotu i metan... 😮

[edytowane 23/3/2009 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Katinka
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 264
23/03/2009 4:44 pm  

Wczoraj czytałam o tej akcji. jeśli będę w domu to na pewno wezmę w niej udział, nic mi się nie stanie jak przez godzinę pobędę w ciemnościach 😉

Co do samochodów to ja również jestem w mniejszości niejeżdżącej, ale to głównie dlatego, że nie nadaję się na kierowce (mam problem ze stronami lewo-prawo, zupełnie nie potrafię"zapanować" nad autem) , nie mam prawa jazdy i pewnie mieć nie będę.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
23/03/2009 5:00 pm  

Ja też nie jeżdżę...Ale jeżdżę autobusami, niestety 🙁 A po mieście na rowerze albo pieszo.
Światło oszczędzam jak się tylko da (co jest trochę denerwujące, ponieważ moje współlokatorki nie oszczędzają w ogóle), a w sobotę wieczorem pewnie będę namiętnie pisać pracę licencjacką. Ale może wyłączę światło, jeśli będę pamiętała. 😉


OdpowiedzCytat
xGetBoredx
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 216
23/03/2009 7:36 pm  

W tamtym roku udało mi się wesprzeć akcję. W tym roku oczywiście również się postaram!

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂


OdpowiedzCytat
Filomena
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 115
23/03/2009 7:42 pm  

W zeszłym roku przyłączyłam się do akcji, niestety po wyjrzeniu za okno czekało mnie rozczarowanie... mimo to w tym roku też zgaszę 😀


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
23/03/2009 10:42 pm  

Patrzcie co znalazłam:
http://wiadomosci.onet.pl/1939257,12,item.html


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
28/03/2009 4:41 pm  

Przypominam wszystkim, że to dziś! 😉

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
28/03/2009 10:27 pm  

Ma ktoś z Was świeczkę pożyczyć ? 😮


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
28/03/2009 10:44 pm  

Trzeba było o tym wcześniej myśleć.. 😛 Musi Ci wystarczyć światło monitora.. 😛 W Opolu chyba zbyt wiele osób nie wie o akcji, bo nie widzę, żeby się w ciemności pogrążyło. Ale podobno wieża ratuszowa nie jest chwilowo oświetlona. 😉

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
29/03/2009 12:09 am  

Niestety, monitor też pobiera prąd więc go wyłączyłem tak jak inne urządzenia elektryczne. Na szczęście zdążylem sobie zrobić kawki i przesiedziałem tę godzinę z psem na kolanach. Taka medytacja w ciemności :spryciarz: Prawie zasnąłem 😛


OdpowiedzCytat
Filomena
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 115
29/03/2009 12:13 am  

dajcie spokój, jak wyjrzałam przez okno to nie widziałam żednej różnicy 🙁


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca