Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wiedeń idzie na wojnę z obrońcami zwierząt  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

XectoX
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 18
26/06/2009 4:54 pm  

"Dewastacja sklepów i fabryk" to może rzeczywiście nienajlepszy pomysł, biorąc pod uwagę, że pewno są ubezpieczeni i jeszcze na tym "zarabiają".

Uwalnianie zwierząt? Może nie zmienia to ogólnej sytuacji, ale zmiana wszystko dla tego konkretnego zwierzaka. I porównywanie tego działania z zabijaniem, "złodziejstwem" jest trochę, delikatnie mówiąc - dziwne....

Bardzo ważne? Otwieranie oczu? Pewnie żyjesz w innym świecie niż ja... Jak kiedyś miałem okres uświadamiania ludzi chociażby pokazując im filmy w stylu Meet your meat, każdy żałował biednych zwierzątek, ale jakoś vege nie został.

Petycje może i się przydają, ale nie wierze że zmienia się świadomość ludzi którzy je podpisują...

Dla jasności - nie jestem zwolennikiem żadnej z "dróg", ale jak Ktoś piszę teksty w stylu, że dobrze robi Policja w Austrii to się zastanawiam czy portali nie pomyliłem.

[edytowane 26/6/2009 przez XectoX]

[edytowane 26/6/2009 przez XectoX]

"... a Gniew Twój bezsilny niech będzie jak morze, ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych, niech nie opuszcza Ciebie Twoja siostra Pogarda, dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają..."


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
26/06/2009 4:54 pm  

Działanie ALF ma swoje plusy, no bo skoro nadal działają, to chyba przynosi to jakieś rezultaty. I nie potępiam ich, bo działają w słusznej sprawie. Ale z drugiej strony to, w jaki sposób postępują, nie daje ekologom i obrońcom praw zwierząt przychylnych opinii. Wręcz przeciwnie. Przez takie zachowania są oni traktowani jak wariaci, których powinno się pozamykać.
Ludzie chyba zapominają, że na dobrą sprawę przemocą wiele się zdziałać nie da.

[edytowane 26/6/2009 przez katie_chatterbox]

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
26/06/2009 6:36 pm  

Bardzo ważne? Otwieranie oczu? Pewnie żyjesz w innym świecie niż ja... Jak kiedyś miałem okres uświadamiania ludzi chociażby pokazując im filmy w stylu Meet your meat, każdy żałował biednych zwierzątek, ale jakoś vege nie został.

Ludzie nie lubią przyznawać się do swoich błędów, oglądać cierpienia innych itd. itp. Jeśli chcesz przekonać kogokolwiek, to techniki siłowej indoktrynacji nie przejdą, tu trzeba sposobu.

Zamiast mówienia ludziom, że jedząc kanapkę z szynką przyczyniają się do śmierci zwierzątka, trzeba mówić że zdrowsze jest nie jedzenia wędliny bo to bo tamto, poza tym taniej wychodzi itd. itp.

Pozdrawiam

mn


OdpowiedzCytat
mgriks
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 63
27/06/2009 1:20 pm  

Bardzo podoba mi się bajka o rozgwiazdach
W jedności siła więc łączmy się. Ludzie są różni i do każdego z nich trafia co innego. Każde działanie mające na celu zmienianie świata na lepsze jest potrzebne i powinniśmy je szanować mimo, iż być może czasem uważamy , że inne może być bardziej skuteczne. Tacy już jesteśmy, że do innych trafi przekaz szokującego filmu,happening, do innych punkowa piosenka, do innych plakat, a do innych udział w akcji czy demonstracji do innych książka a do innych np. te strony. etc. Dlatego zawsze powinniśmy się wspierać w działaniach, a nie wykluczać wzajemnie. Razem możemy więcej. Razem jesteśmy siłą. Razem, nikt nas nie pokona( motto naszego programu radiowego ) Jesteśmy ruchem, który jeśli będzie skłócony będzie już tak mocny..
Dlatego dla jedności międzyludzkiej jeszcze raz staram się przytoczyć obronne argumenty...
W obliczu prawa istnieje coś takiego, że jeśli zostało wcześniej złamane prawo to usprawiedliwia to złamanie prawa w jego następstwie. Innymi słowy mówiąc np usprawiedliwione będzie uderzenie kogoś w ramach obrony przed nim. Dla mnie morderstwo na zwierzętach to dużo gorsze przestępstwo niż niszczenie mienia nawet jeśli w świetle prawa jest dozwolone. Kiedyś w świetle prawa można było mieć niewolników, sprzedawać ich, torturować i traktować jako własność. Czy było to dobre ??? Na szczęście znaleźli się odważni bohaterowie, którzy łamiąc to prawo wywalczyli wolność...
Czy to nie jest tak, że to obrońcy praw zwierząt są zagonieni w róg bo mimo ich argumentacji wciąż ludzie wyrządzają tyle cierpienia ?
Dodam porównawczo słowa Vandany Shivy “ Czy terrorystą jest ten demonstrant czarnego bloku, który przeciwstawia się kapitalizmowi w obronie biednych tego Świata, czy może ten biznesmen, przez którego interesy, chronione przez policje umierają miliony ludzi z głodu ?
a po za tym zapraszam na nasze strony http://www.positi.blogspot.com

Zapraszam na nasze strony http://www.positi.blogspot.com


OdpowiedzCytat
XectoX
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 18
27/06/2009 9:25 pm  

Piękne i mądre słowa. SZACUNEK

"... a Gniew Twój bezsilny niech będzie jak morze, ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych, niech nie opuszcza Ciebie Twoja siostra Pogarda, dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają..."


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca