Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Toruń- happening/pokaz filmów 17.07  

  RSS

vanityy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 186
13/07/2009 5:51 pm  

Viva! Akcja dla Zwierząt oraz toruńska grupa prozwierzęca zapraszają w piątek 17 lipca o godzinie 12:00 pod pomnik Mikołaja Kopernika w Toruniu na happening połączony z akcją informacyjną, pod hasłem: CHÓW PRZEMYSŁOWY ŚMIERDZI.
Uzupełnieniem akcji będzie pokaz filmów, który odbędzie się tego samego dnia o godzinie 17:00 w Piwnicy Pod Aniołem. Dostępne będzie stoisko informacyjne oraz poczęstunek 😉

CHÓW PRZEMYSŁOWY ŚMIERDZI odbywa się w ramach kampanii "Zakończ chów wielkoprzemysłowy", która jest kontynuacją i rozszerzeniem kampanii "Kwik rozpaczy". Głównym jej celem jest informowanie społeczeństwa o wszystkich problemach związanych z chowem przemysłowym. Mamy nadzieję zwiększyć w ten sposób świadomość społeczeństwa oraz wytłumaczyć ludziom, że nie ma w Polsce miejsca na chów wielkoprzemysłowy.

Masowa produkcja każdego typu wiąże się z różnego rodzaju nadużyciami. W przypadku chowu przemysłowego największym i głównym problemem, z którego wyrastają wszystkie inne, jest zmiana statusu zwierzęcia z żywej istoty w surowiec. Podejście to powoduje, że ignoruje się potrzeby zwierząt oraz nie pozwala się im na realizację podstawowych instynktów; dla przykładu kury trzymane są w klatkach tak małych, że nie są w stanie rozprostować skrzydeł. Świnie, które są tak inteligentne, jak psy, całe życie spędzają w surowych warunkach i zagęszczeniu powodującym agresję (która, niestety, jest problemem dotyczącym każdej hodowli).

Zamiast poprawy warunków zwierząt, aby agresję usunąć lub ograniczyć, przemysł zaczął obcinać dzioby, kły, rogi i kastrować samce (wszystko bez znieczulenia). Zamiast zmniejszyć stres i cierpienie - zwiększył je, przedkładając własną wygodę oraz niskie koszty nad poprawę dobrostanu. Zachowania stereotypowe czy np. kanibalizm wpisane są już w straty, które każdy przyjmuje do wiadomości jako nieuniknione i ani myśli zrobić coś, co naprawdę pozwoli tą sytuację poprawić.

Działania na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt w chowie wielkoprzemysłowym wydają się nie odnosić skutku - silne lobby mięsne jest w stanie dosyć skutecznie zminimalizować wszelkie pozytywne zmiany, proponowane przez organizacje walczące o poprawę dobrostanu. Patrząc z boku nietrudno dojść do wniosku, że jest to walka bezsensowna. Dlatego też, zamiast prowadzić kampanie mające na celu poprawę bytowania zwierząt, należy domagać się zakończenia chowu przemysłowego w Polsce.

Chów wielkoprzemysłowy krzywdzi nie tylko zwierzęta żyjące "wewnątrz" - ma negatywny wpływ również na wszystkie istoty żyjące "na zewnątrz", również na nas. Poczynając od mieszkańców żyjących w bezpośrednim sąsiedztwie ferm, na konsumentach kończąc.

Zapraszamy do udziału w akcji!
Pomóż nam zakończyć chów przemysłowy, który sprowadza zwierzęta do roli maszyn produkujących mięso, jajka, mleko i inne składniki, zanieczyszcza środowisko naturalne, degraduje glebę, wpływa na tworzenie się wirusów (ptasia grypa, świńska grypa, BSE...), które zagrażają życiu ludzi oraz innych zwierząt.

Więcej na temat chowu przemysłowego znajdziesz na stronie: ferma.viva.org.pl


OdpowiedzCytat
vanityy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 186
17/07/2009 2:08 pm  

No to spinać sie i przyjść : )


OdpowiedzCytat
  
Praca