Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Rozpoczęła się największa na świecie krwawa rzeź  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
01/07/2014 6:50 pm  

Panowie, nie ksyksajcie się na podłożu religijnym. To takie małomiasteczkowe... 😉


OdpowiedzCytat
Oldek
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 201
08/09/2015 3:25 pm  

Olla, autorka tego tematu napisała:

Ich protesty zostały w tym roku po raz kolejny odrzucone przez hinduistyczne władze świątyni, które uważają, że tylko krew zapewni wiernym przychylność bogini Gadhimai.

I jeszcze raz przypomnę to co wtenczas rubia pisała:

A co do samej rzezi zwierząt, mam nadzieję, że protesty w końcu przyniosą efekt.

LUDZIE!!! KONIEC PRAWIE 300-LETNIEJ TRADYCJI!!! :hiya: Protesty w końcu przyniosły efekt i wierni będą musieli znaleść inny sposób na to, by się wkradać w łaski bogini Gahimai.
Świątynia Gahimai podjęła oficjalną dezycję o zaprzestaniu składania ofiar ze zwierząt i zapewniła, że Gahimai 2019 będzie wolne od rozlewu krwi. Oświadczono, że Gahimai będzie doniosłym świętem życia.

Deklaracja podpisana notarialnie przez przedstawiciela powierniczego świątyni Gahimai:
[url] [/url]

Artykuły prasowe:
[url] http://wiadomosci.onet.pl/religia/najkrwawszy-festiwal-religijny-swiata-zostal-oficjalnie-zakazany/0z0xpw [/url]
[url] http://www.firstpost.com/world/nepals-300-year-old-gadhimai-festival-discontinues-animal-sacrifice-2368904.html [/url]

Taka wspaniała wiadomośc, a ja dopiero wczoraj sie o niej dowiedziałem. Wakacje, urlop i okazuje się, że nie jestem na bieżąco w tym co się dzieje na świecie.

Ram Chandra Shah w oświadczeniu powiedział: "Przez pokolenia, pielgrzymi składali w ofierze zwierzęta dla bogini Gadhimai, w nadziei na lepsze życie. Każdego odebrane życie, ciążyło na naszym sercu. Nadszedł czas, aby przekształcić starą tradycję. Nadszedł czas, aby zastąpić zabijanie i przemoc do spokojnejgo uwielbienia i celebracji"
A przeciez [u]TRADYCJA RZECZ ŚWIĘTA! [/u]
W naszym kraju tradycyjnie na święta zabija się karpie. Tradycja kultywowana jest na Wyspach Owczych, gdzie zabija się grindwale. A spróbuj byc przeciwko zabijaniu delfinów i wielorybów przez japończykow. Przecież bycie na nie, to akt rasizmu wymierzony przeciw kulturze i tradycji japońskiej. Nie lepiej jest w Pampelunie, gdzie tradycyjnie odbywa się fiesta ku czci św. Fermina. Hiszpanie cały czas mówią, że to ich tradycja narodowa. ALE! Ale tradycja rzecz święta! I nagle okazało się, że w świątyni bogini Gahimai znalazł się ktoś, kto do tradycji podszedł na sposób tego, no tego, no sami wiecie kogo: [url] https://www.youtube.com/watch?v=roLZj_f9sN8 [/url]

:hiya: :hiya: :hiya: hip hip i hurrra!!!

największym bohaterem jest człowiek, który zamienia wroga w przyjaciela.


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
09/09/2015 2:31 pm  

dobre to , każda decyzja o zaprzestaniu bezsensownego zabijania zwierząt zawsze godna pochwały , niestety idzie czas masowych zabójstw ludzi , kurde żle się dzieje


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca