Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

ACTA  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

RekaThora
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 41
22/01/2012 12:17 am  

Slyszeliscie o tej ustawie, ktora ma byc podpisana 26 stycznia? Sa protesty na calym swiecie wobec tej ustawy, bo w sposob ograniczajacy wolnosc cenzuruje internet i ''ulepsza'' prawa patentowe, co spowoduje m.in. problemy z lekami i patentami na nasiona (wiem, ze ma sie ta ustawa pozytywnie dla GMO) no ale przede wszystkim ten internet.

http://www.stopacta.info/

[edytowane 23/1/2012 przez Lily]


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
22/01/2012 12:48 am  

Nie znam języków pogańskich. Nie masz może czegos na ten temat po ludzku? 😉


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
23/01/2012 1:00 pm  

Specjalnie dla Ciebie Cienkun http://acta.wolnemedia.net/


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
23/01/2012 1:09 pm  

I jeszcze propaganda ode mnie:

http://cia.media.pl/hakerzy_z_grupy_anonymous_zaatakawoli_polskie_strony_rzadowe_0

Aczkolwiek myślę, że ta sprawa jest troszeczkę za bardzo rozdmuchana...

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
23/01/2012 1:24 pm  

dziękuję


OdpowiedzCytat
Vegeta169
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 227
23/01/2012 3:18 pm  

Jest organizacja Anonymous która niby ma zniszczyć ACTA. Na mailu mojego roku napisali nam że możemy uczyć się spokojnie, a ACTA się pozbędą xD 😀


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
23/01/2012 3:38 pm  

Teraz każdy haker podaje się za "Anonymous" 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Vegeta169
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 227
23/01/2012 3:45 pm  

Wiem, właśnie dzwoniłam do pewnego kolegi który w tym siedzi i doszliśmy do wniosku że to jaja 😀 Dziwna sprawa z tą organizacją... Ciekawe czy podpiszą tę ustawę.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
23/01/2012 4:50 pm  

Dzięki Bellis za jeszcze jeden link do przeczytania o ACTA. Wiele stron już o tym przeczytałem (łącznie z samą umową), ale niewiele w necie jest konkretów. Dołączyłem się do akcji przez blackout swojego bloga. Przewidywane są również manify w "realu", nawet w mojej rodzimej Bydzi (wiedz że coś się dzieje).

o Acta również tu:
http://prawo.vagla.pl/node/9631

http://krzysztofgonciarz.com/2012/01/acta-w-polsce-co-to-naprawde-oznacza/

-----------------
lista miast, daty i godziny manifestacji w sprawie ACTA:
http://pl.indymedia.org/pl/2012/01/55065.shtml

Gazeta.pl podaje info, że pomimo protestów 26 stycznia Polska podpisze ACTA w Tokio.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11019656,Rzad_podpisze_ACTA___Ta_mowa_nic_nie_zmieni_.html?lokale=bydgoszcz

[edytowane 23/1/2012 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
23/01/2012 11:15 pm  

Nie jestem zwolennikiem ACTY. Jednak przez te wszystkie dni nie dowiedziałem się ani jednego konkretu z ust jej przeciwników. Każdy z tych tekstów to lanie wody bez podania przykładu co i dlaczego. Może i "alarm obywatelski na zapas" to dobry znak, ale cała akcja nie jest obecnie niczym innym.


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
25/01/2012 1:12 pm  

Konkret - proszę bardzo.

Dzięki tej ustawie będzie możliwe zamykanie stron internetowych bez nakazu, za samo podejrzenie, że łamie prawa autorskie.

http://www.referendumacta.pl/index.php

Jest petycja o referendum w tej sprawie dzięki któremu każdy z nas będzie mógł się wypowiedzieć czy chce tej ustawy.

Jeżeli możecie to zbierzcie podpisy, jeżeli nie można wysłać chociaż swój własny podpis.

Wystarczy 500 000 żeby musieli zrobić referendum - wydaje się nie ciężkie do zebrania.
Ja idę dzisiaj na manifestację we Wrocławiu pod Urzędem Wojewódzkim o 18:00.

Wiecie, że nawet amerykańska Wikipedia strajkowała w ramach protestu - ponoć na następny dzień dzieci w szkołach amerykańskich nie miały poodrabianych zadań domowych.

"Każda strona przyznaje swoim organom sądowym prawo zastosowania środków tymczasowych bez wysłuchania drugiej strony w stosownych przypadkach, a szczególności, gdy jakakolwiek zwłoka może spowodować dla posiadacza praw szkodę nie do naprawienia lub gdy istnieje możliwe do wykazania niebezpieczeństwo, że dowody zostaną zniszczone (…) Każda Strona przyznaje swoim organom sądowym prawo do podejmowania natychmiastowego działania w odpowiedzi na wniosek o zastosowanie środków tymczasowych…" - czyli każdy policjant może zabrać ci komputer bez nakazu

[edytowane 25/1/2012 od lililea]


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
25/01/2012 11:32 pm  

Jak wspominałem nie jestem zwolennikiem ACTY, zresztą sprzeciw takich organizacji jak Wikipedia czy Greenpeace nasuwa myśl, że faktycznie to musi byc coś złego. ACTA zapewne więc nie powinna istnieć, ale bardziej przerażające jest to że cała akcja po raz kolejny dowodzi że ludzie nie wiedzą za/przeciw na kogo/przeciw komu głosują. Zarówno w wyborach normalnych, czy w takich akcjach jak ta. Przerażające bo to oznacza że właściwie można każdemu wmówić dowolną rzecz i tak ją skonstruować aby opowiedział się za lub przeciwko. Na około 50-70 wypowiedzi przeciw AKCIE zebranych z radia, internetu i rozmów na żywo - do tej pory usłyszałem może 2 sensowne.

Jak wyraźnie tam napisano "organ sądowy". Organ sądowy (a nie policja) może działać przeciw Tobie tylko w postępowaniu, a to oznacza, ze jesteś w sporze z inną stroną która Ci założyła sprawę, a całość przeszła przez prokuraturę. Jeśli tak się stało - istnieje uzasadnione podejrzenie w stosunku do Ciebie, więc nie widze powodu czemu to miało by trwać 2 lata jak do tej pory.


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
26/01/2012 5:57 pm  

No dobra z organem sądowym może przesadziłam w sensie myślałam, że policja na zlecenie może tak zrobić.

Ale jak chcesz konkretów to poczytaj sobie. Ja czytałam fragmenty. Jest to tak słabo dospecyfikowane, że ciężko czasem mówić co można a czego nie można podciągnąć.
Np. co to znaczy, rzeczy które mogą prowadzić do łamania praw autorskich - co to jest portal na którym można wymieniać pliki? Na pewno w końcu w to chcą uderzyć, ale może też zwykła poczta, którą można przesłać plik.
Okazuje się, że wiele wpisów tam jest niezgodnych z konstytucją i prawem europejskim.

Unia Europejska już nie zgodziła się na obowiązkowe instalowanie oprogramowania do wykrywania łamania praw autorskich w firmach oferujących internet, bo nie jest to zgodne z innymi przepisami. I teraz wyobraźmy sobie, że ktoś przesyła komuś komunikatorem cytat z jakiejś książki i takie oprogramowanie to wykryje. Taka wiadomość nie dojdzie - a może ktoś zapuka nam do drzwi.

Generalnie umowa ta jest zła, bo ogranicza wolność osobistą i twórczość. Od zawsze twórczość i rozwój bazował na dotychczasowej twórczości i osiągnięciach. Ciężko wymyślić coś samemu od podstaw. Już prawo patentowe - szczególnie amerykańskie hamuje rozwój - a to jest krok dalej.

Dlaczego Chiny, Indie i Brazylia - najszybciej rozwijające się teraz gospodarki świata nie podpisały ACTA. A USA podpisało - bo dla nich rozwój reszty świata jest zagrożeniem.

Ostatecznie - czy nie szkoda pieniędzy na walkę z piractwem? Skoro jak kogoś stać - to najczęściej oprócz piratów kupuje orginalne produkty - aby odwdzięczyć się autorom, albo po prostu żeby je mieć. A jak kogoś nie stać to i tak nie kupi.

[edytowane 26/1/2012 od lililea]


OdpowiedzCytat
CutthroatBitch
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 317
26/01/2012 6:10 pm  

Ponoć po podpisaniu ACTA mają zniknąć wszystkie zamienniki oryginalnych leków. Tzw leki generyczne.
Nie wiem czy to prawda, ale to co działo się dziś w "moim" szpitalu przypominało przygotowania do klęski. Jestem daleka od sienia paniki, ale szpitale zamawiały dziś leki na tony.

call me Amber


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
26/01/2012 10:28 pm  

A ja tak czytam i czytam i się zastanawiam, kiedy zapukają mi do drzwi...


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca