Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

islamiści na Podlasiu   

Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  RSS

cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
21/10/2013 8:30 pm  

Nie żebym był zadowolony z przygarniania w Polsce wszelkich nacji, gdy dla rodowitych Polaków niema pracy, ale myślę że takie lęki to przesada. Mieliśmy tu już najrozmaitsze nacje.
Islam, Judaizm, Prawosławie i Katolicyzm współistniały tu od średniowiecza i nikomu to nie przeszkadzało, więc czemu teraz miałoby być inaczej?

. Nie chodzi o tchórzostwo tylko o to że sa to ludzie z którymi dialog jest niemożliwy na 1000 islamistów 10 może przyjśc z maczetami i oni będą bardzo groźni.

Mogą. Mogą to być fanatycy dowolnej religii, kibice, neonaziści, jest cała masa grup skorych do przemocy pod byle pretekstem, nie wiem czemu akurat miałbym się jakoś bardziej obawiać wyznawców Islamu.


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
21/10/2013 8:51 pm  

Nie ma ostatni społeczności która z takim zacięciem i taki fanatyzmem zabija ludzi . Owszem przemoc dotkną moze z każdej strony ale z ich strony to atak na całym froncie od kultury po napaśc osobistą . Do Polski moze dotra może nie , mały socjal mamy . Ale ja brzydze się ich zachowanie globalnie , popatrz dziś w Keni do gości weselnych wychodzących z kościoła ze ślubu islamiści otworzyli ogień ,. Cholera strzelali ja do przysłowiowych kaczek . W Afryce chrześcijanie i nie islamiści sa morowani wręcz tepieni ale o tym komercyjne media nie mówią . Dlaczego w europie powstaja meczety , myślisz że w Arabi może demonstrować cos innego niz islam. Nawet jeżeli i w krajach muzeumańskich są inne wyznania to bardzo cięzko im sie żyje . Jetem osobą bardzo tolerancyjna i mam mnóstwo miłości do wszystkich prosto mówiąc dobrych . Ale "wdrażając " sie w islam twardo twierdzę to to sam rasizm


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
21/10/2013 8:57 pm  

Nie ma ostatni społeczności która z takim zacięciem i taki fanatyzmem zabija ludzi .

Oj, są takie, są.

Nie żebym był zadowolony z przygarniania w Polsce wszelkich nacji, gdy dla rodowitych Polaków niema pracy, ale myślę że takie lęki to przesada. Mieliśmy tu już najrozmaitsze nacje.
Islam, Judaizm, Prawosławie i Katolicyzm współistniały tu od średniowiecza i nikomu to nie przeszkadzało, więc czemu teraz miałoby być inaczej?

Otóż to. Jeśli jestem z czegoś dumny w tym kraju to właśnie z tego, że Polska przez wieki była tolerancyjna i tutaj uciekali z innych krajów ci, którzy (m.in.) na Zachodzie nie mogli żyć.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
22/10/2013 3:48 pm  

jak pisałem dwa dni temu islamiści strzelali do gości weselnych w Kenii , wczoraj w Rosji na kaukazie isalmistka wysadziła sie w miejskim autobusie -6 zabitych , a to pewnie wyrek tego co oni zrobili w tym tygodniu na świecie . Wymieńcie mi druga grupe na świecie w tych czasach która z taką intensywnością zabija . No nie ma tu o czym gadać


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
22/10/2013 5:20 pm  

Znałam przed laty wyznawcę islamu. Był przyjacielem rodziny i moim ukochanym przyszywanym wujkiem. Ale on ani nie był mocno wierzący ani praktykujący. Pochodził z mieszanej rodziny ojciec Arab, matka francuska intelektualistka, więc wychowanie też odebrał dość liberalne. jednak nawet jako dziecko pamiętam (choć go uwielbiałam, a i on rozpieszczał mnie do granic możliwości), że jego stosunek do kobiet (szczególnie do jego dziewczyny) pozostawiał wiele do życzenia.
Dziś zaczynam się wyznawców islamu bać. Kiedy czytam o "białej wdowie" boję się coraz bardziej. I choc nigdy nie czułam żadnych negatywnych uczuć do nikogo tylko ze względu na jego wiarę, kolor skóry, przynalezność państwową itp. to po wysłuchaniu mojej przyjaciółki Brytyjki (z Newcastle) zastanawiam się, czy i my ukręcimy sobie taki bat z poprawności politycznej jak oni (np. zabroniono parady bożonarodzeniowej, bo to rani uczucia religijne. Krakowskim targiem została parada zimowa). I niech Polska będzie otwartym krajem, ale niech zachowuje swoją tożsamość a nie w ramach wypaczonej poprawności politycznej ugina się pod presją mniejszości narodowych. Oni powinni przyjmować nasze zasady chcąc mieszkać w naszym kraju. Choć słowo mniejszośc zaczyna chyba nabierac nowego znaczenia: "Harry i Amelia to najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w Anglii i Walii w 2012 r. Ale w Londynie najczęściej chłopców nazywali Muhammad - informuje BBC." (link do całości [url] http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14431120,Jakie_imiona_daja_dzieciom_mieszkancy_Wlk__Brytanii_.html[/url]

[edytowane 22/10/2013 od Reiha]

[edytowane 22/10/2013 od Reiha]

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
22/10/2013 5:29 pm  

Reiha @ dokładnie o tym mówię , właśnie to starm się wytłumaczyć, chodzi o to że rasizm jest odczuwalny z ich strony oraz strach o własną kulturę czy nawet życie . Ci8esze się że tez dostrzegasz ten problem w Europie .Jak podałeś że osobach liberalnych dałosię wyczuj uprzedzenia to pomyśleć co dopiero do zaoferowania mają radykałowie i fundamentaliści . STOP ISLAMIZACJI EUROPY


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
22/10/2013 6:41 pm  

jak pisałem dwa dni temu islamiści strzelali do gości weselnych w Kenii , wczoraj w Rosji na kaukazie isalmistka wysadziła sie w miejskim autobusie -6 zabitych , a to pewnie wyrek tego co oni zrobili w tym tygodniu na świecie . Wymieńcie mi druga grupe na świecie w tych czasach która z taką intensywnością zabija . No nie ma tu o czym gadać

Podałeś 3 zdarzenia z całego Świata, a czy zadałeś sobie pytanie ilu Katolików w tym czasie popełniło morderstwo?
W Polsce, w 2011 roku, stwierdzono 662 zabójstwa, w 2010 - 680...

I niech Polska będzie otwartym krajem,

Niech nie będzie. Tu i tak jest za ciasno...

Co chwila ktoś na Świecie kogoś morduje w mniej lub bardziej wysublimowany sposób, tylko nie o wszystkim się mówi, bo nie wszystko jest ciekawe.
Myślisz że gangi zabijają mniej ludzi niż islamscy radykałowie i że robią to w bardziej miłosierny sposób?
Po prostu akurat od jakiegoś czasu Islam jest na tapecie i media trąbią na ten temat, żeby mieć oglądalność/ poczytność...

[edytowane 22/10/2013 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
22/10/2013 7:53 pm  

tutaj akurat zwrócę Ci uwagę że całkiem błędnie na to patrzysz , to że karj jest katolicki nie oznacza że wszyscy ludzie identyfikują się z wiarą , to że ktos jest ochrzczony nie oznacza że to pobożny człowiek, sam chyba wiesz jak jest w Polsce. Nie słyszałem więc podejrzewam że tego nie ma by jakies ugrupowanie chrześcijańskie mordowało w ime wprowadzenia wiary Chrystusowej na danym terenia lub dlatego że ktos je mieso w piatek lub dlatego że po prostu nie jest chrześcijaninem - przepraszam ale dałeś absurdalny przykład. Toczy się rozmowa nie o zabijaniu ogólnym , ale zabijaniu z przyczyn swojej wiary . Tak samo pewnie jest mnóstwo muzeumanów którzy sa wychowanie w tej kulturze ale nie sa mocno wierzący. Nie drązymy tematu że jakas matka polka katoliczka z urodzenia i przybrania chrztu zabiła swoje dziecko tylko o grupach ludzi którzy np. zabijając krzyczą w imię Świętej Trójcy . Jak masz takie przykłady to podrzuć , bo z allah akbar to krązy tego dużo . Fakt że straszenie teroryzmem jest w modzie ale nie nie zmienia to rzeczy co Ci ludzie wyprawiają . Mógłbym przesłać wiele materiałów pokazujących ich odczłowieczenie i to są fajty , mimo propagandy. Ale to nie miejsce na takie rzeczy których zdrowy wrażliwy człowiek nie jest nawet w stanie zobaczyć do końca , moze widziałeś , może nie , ja sie modle by takie rzeczy nie przytrafiły sie mnie i moim bliskim . Bo nie sądze że za Jezusa ktos Cie zamorduje ale za allaha może stracić głowę zardzewiałymi nozyczkami


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
22/10/2013 8:41 pm  

Ale to nie Islamiści zabijają, tylko ludzie którzy się powołują na Islam!
Katolicy już zazwyczaj nie mordują w imię wiary, bo Katolicyzm stał się wiarą "komercyjną".
Ale, Ku Klux Klan nadal potrafi mordować pod pozorem pobożności i wiary w Chrystusa, który rzecz jasna według nich, był biały.
Taki sam absurd, jak ugrupowania dopuszczające się aktów terroru, powołujące się na islam
Tak więc przytoczone przeze mnie dane, nie są od rzeczy.

[edytowane 22/10/2013 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
23/10/2013 1:42 pm  

Owszem podałeś przykłady prawdziwe , od siebie dodam że ludobójstwo w Rwandzie robili ludzie ogólnie wychowani w wierze chrześcijańskiej . Z wyjątkiem maskary w Rwandzie, inne przykłady sa na nie dużą skalę i co za tym idzie nie sa jak w przypadku islamu globane, nie ma takiej ekspansji i chęci zdobinowania wszystkich niewierzących . Kończąc chyba juz te nasze wywody punktem wyjścia mojej myśli jest to iż isalam i duża grupa ludzi wywodzących się z niego nie uznają czegokolwiek po za ich kultura i z pogarda i agresją odnoszą sie do innych kultur, wyznań i modeli zycia . Dlatego jeżeli będą w większości sa szalenie niebezpieczni


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
05/11/2013 4:08 pm  

dla tych co uważają moje obay za bezpodstawne ( oczywiście tego można znaleźć mnóstwo , ale te dwa linki fajnie to opisują )

https://www.youtube.com/watch?v=GJn0m8csDy0

http://www.cda.pl/video/9330523/Polish-Defence-League-Pulawy-06072013-islamskie-zlo-w-pigulce


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
05/11/2013 5:06 pm  

Polish Defence League? Serio? 😮

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
05/11/2013 5:25 pm  

Dlaczego piszesz że serio ? Organizacja ta nie szerzy nic złego , to ze może byc postrzegana jako grupa nacjonalistyczna lub wroga to juz interpretacja innych środowisk , zresztą obecnie każdy kto opowiada się za polskością lub walką z demoralizacją naszego kraju jest tak odbierany i nawet trwa prpaganda by takich ludzi tak nazywać . Masz tutaj komunikat z ich strony http://www.wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-6845.html

Osobiście sam nigdy n ie będe identyfikował się z narodowcami i tego typu nacjonalistycznymi ligami , ale skoro kocham Polskę i kocham ludzi ,nie jestem rasistą ( a każdy rasizm w tym islam uważam za zło ) musze być tak odbierany ?

A dlaczego odniosłeś sie tylko do tego linku , drugi jest neutralny a pokazuje to o czym tutaj mówię


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
26/11/2013 2:34 pm  

http://www.rp.pl/artykul/69992,1067560-Angola-delegalizuje-islam.html

niektórzy ida p rozum do głowy , to świadczy o tym że na prawdę widac że jest to zagrożenie dla świata


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
26/11/2013 3:16 pm  

niektórzy ida p rozum do głowy ,

I jak to ma się do tego:

religia z założenia stanowi wzór prawości, moalności i mówiąc prosto dobrego i porządnego się prowadzenia ,

Dwa wpisy z dwóch tematów, jeden autor... 😛


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  
Praca