Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

mysliwi  

Strona 5 / 7 Wstecz Następny
  RSS

adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
14/02/2009 11:17 pm  

To nie zmienia mojego zdania. Im wiecej broni w rekach amatorów tym łatwiej o tragedie.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
14/02/2009 11:17 pm  

podpisuje się pod słowami Pawła co się stało Stokrotko???

Przeczytałam pewien artykuł.

Stokroć, Ty jesteś cudowna i wspaniała, nie każdy tak potrafi:*

Takie rzeczy przychodzą mi z trudnością ale wiem, że jak nie mam racji to przyznać się trzeba 🙂


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1011
14/02/2009 11:18 pm  

Ok, ja zamilknę, ponieważ to nie jest odpowiedni temat do takiej dyskusji. Żałuje tylko, że musze czekaż aż do 21. roku życia 😡

=


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
16/02/2009 1:32 am  

Niestety, w naszym kraju ciężko dostać pozwolenie na broń... przykre. 🙁

Myśliwi dostają , zazwyczaj na dwururkę, na większy kaliber są pewne procedury których nie przeskoczy. np.Przez dwa lata muszą się wykazać w nagonce.
Mój mąż od kilku ma pozwolenie na broń sportową. Teraz marzy mu się AK-47 😉

A co do myślistwa ,to wg mnie takie legalne kłusownictwo. 😡


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1011
16/02/2009 2:23 am  

Mąż niestety nie dostanie AK-47 (tzn. nie będzie to broń automatyczna), ale jest cała masa innych spluw maści wszelakiej. 😉 Przeglądałem ostatnio oferty w internecie i jest tego naprawdę sporo, ceny w granicach 4000-8000 zł (mowa oczywiście o broni długiej). Hmmm... chyba zapisze się do jakiejś sekcji sportowej - łatwiej potem o pozwolenie. Myśliwym być nie chce - za duże nakłady finansowe i ogólnie masa roboty, a ja jestem baaardzo leniwy 😀

=


OdpowiedzCytat
adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
16/02/2009 2:45 am  

Coz widze, ze ja jeden nie lubie broni 🙁 tutaj


OdpowiedzCytat
assasello987
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 270
16/02/2009 9:28 pm  

heh n niestety wybacz ale to ze ktos raz uratowal zwierzeta (i to jeszcze male dziki a wiadomo "male slodkie pysie" wzruszaja kazdego) to nie powod by bronic mysliwych. nie ma humanitarnego zabijania. nikt nie ma prawa nikogo zabijac.


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
17/02/2009 1:56 pm  

adamrozew [b] [/b] ja mam podobną opinię jeśli chodzi o powszechny dostęp do broni, która z samej definicji służy do zadawania bólu i odbierania życia i sądzę że wcale nie jesteśmy osamotnieni w tych poglądach.

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Likwidator
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 263
24/04/2009 7:40 pm  

Niedawno w Newsweek'u ukazał się art. Filipa Łobodzińskiego pt "Odrażający, obłudni, z piórkiem" (będący omówieniem książki T. Matkowskiego "Polowaneczko" i gorącym protestem przeciwko tzw. etyce łowieckiej) Polecam i zachęcam do komentowania: http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/newsweek_spoleczenstwo/odrazajacy--obludni--z-piorkiem,38673,1

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
24/04/2009 9:36 pm  

Z całym szacunkiem do twoich poglądów na temat broni ale ja jestem przeciwko łatwemu dostepowi do broni.

Nie zapominajmy o broni czarnoprochowej, która jest legalna w Polsce bez zezwolenia. Bez problemu można nabyć w sklepie internetowym replikę Colta z wojny secesyjnej. To, że jest to broń na proch i ładowana od przodu nie umniejsza jej skuteczności zabijania. Myślę, że ofierze wszystko jedno czy została zabita z serii "kałacha" czy jedną kulką ołowianą.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
05/08/2009 2:19 am  

UWAGA WAZNE!!!!
http://www.stopodstrzalom.pl/
To dotyczy bezposrednio kazdego kto ma w domu psa czy tez kota. Przeczytajcie bo moze sie kiedys przydac (choc nikomu nie zycze aby kiedys ta wiedza byla potrzebna).


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
05/11/2010 4:36 pm  

"ekolodzy nie mają podstawowej wiedzy o funkcjonowaniu ekosystemu"
"polowanie to nie jest zabijanie"
żal mi tych ludzi 😡
http://uwaga.onet.pl/39733,wideo,213672,lowiectwo_8211_tradycja_czy_krwawa_zabawa,lowiectwo_8211_tradycja_czy_krwawa_zabawa,reportaz.html


OdpowiedzCytat
Pocahontas
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 262
13/11/2010 3:04 pm  

Też oglądałam to, akurat w telewizji. No smiechu warte co oni tam mowia. Ekolog, czyli ktos od ekosystemu, biomow, gatunkow itp. nie zna sie, a mysliwy sie zna? Haha, to zalosne. Pokazali tam nie tylko bezsensownośc tego, ale tez okrucienstwo. Na zywo pokazali procentowy rozklad ankiety przeprowadzonej w ciagu programu, i wiekszosc była przeciw polowaniom. Moj jakby wujek, taki dawny, ktorego daawno nie widzialam, jest mysliwym. Zawsze mial w domu czachy jeleni i saren na scianach -.-
Ale nie powiedzieli nic o wędkowaniu, a uwazam ze to tak samo niemoralne jak zwykle polowania. Tzn, wiem ze sa tez tacy rybacy, sama takich znalam, ktorzy lowia dla samej przyjemnosci, zrobia fote z rybą i zywą wypuszczają na wolnosc. To uwazam, ze jest jeszcze okej, ale wiekszosc lowi po to by sobie wlozyc do siatki, zanieśc i zjeśc. Swoja droga, co do ryb, to zblizaja sie swieta i znow te przykre widoki w marketach, gdzie pakuja zywe ryby w siatki...


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
13/11/2010 4:17 pm  

Przykrego widoku to ja uświadczyłam parę lat temu w supermarkecie, widząc jak sprzedawca wyciąga karpia z wanny wsadzając mu hak w oko. Gdy klient, widząc co sie dzieje z rybą, sie rozmyślił, to karp wylądował z powrotem w wannie 😡 :(( .
Wiem że trochę nie na temat ale mi sie przypomniało jak czytałam posta poprzedniczki...

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
14/11/2010 2:03 am  

Minister środowiska to jakieś nieporozumienie. 😡


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 7 Wstecz Następny
  
Praca