Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Uratuj życie delfinowi!  

  RSS

heidi
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 110
22/11/2006 12:06 am  

"W Japonii rozpoczął się jesienno-zimowy sezon polowania na delfiny. W trakcie jego trwania tysiące delfinów zaganianych jest do płytkich zatok, gdzie zostają następnie wymordowane przy pomocy pałek i noży - donosi "The Washington Post".
Koalicja naukowców rozpoczęła kampanię mającą na celu zablokowanie tego polowania.

Usankcjonowany przez japoński rząd proceder jest bowiem celem ataków aktywistów od wielu lat, jak dotychczas - nieskutecznie.

Wydano internetowe oświadczenie do rządu Japonii wzywające do zaprzestania procederu, cofnięcia pozwoleń, a także zaprzestania skupowania upolowanych delfinów. Planowane jest także zebranie miliona podpisów pod petycją.

Japończycy bronią swoich polowań jako odwiecznej tradycji, "To rodzaj ważnej dla nas aktywności kulturalnej" - wyjaśnia Takumi Fukuda, attache japońskiej ambasady w Waszyngtonie.

"Zezwolenia wydawane są tylko w biednych rybackich regionach" - tłumaczy Fukuda - "gdzie polowania są sposobem na przetrwanie rybaków. Dodatkowo zezwala się na odłów tylko określonej liczby osobników, co nie stanowi zagrozenia dla przetrwania gatunku".

Zatoki w okolicach Taiji i Futo zakryto już namiotami na pływających platformach. Ma to na celu uniemożliwienie aktywistom filmowania procederu.

W tym roku planowane jest wyłapanie ponad 20 tys. delfinów, jak dotychczas zabito ponad 16 tys. delfinów - informuje The Washington Post."

info za Onet.pl

Petycja, a także szczegółowy opis polowań dostępny jest na stronie http://www.actfordolphins.org


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
22/11/2006 12:54 pm  

Petycję podpisałam już wczoraj!


OdpowiedzCytat
Asia
 Asia
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 429
23/11/2006 1:26 am  

Ja zawsze jestem chetna na podpisywanie takich petycji....więc i ta tez podpisałam 🙂


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
27/11/2006 2:47 pm  

Petycja oczywiscie podpisana...Heidi..jak widze przejęłaś inicjatywę nad tą sprawą..:).Mogłabyś informowac o jej postępach?

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
heidi
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 110
01/12/2006 10:37 pm  

Wiejka, jeżeli znajde jakieś info na temat tej sprawy to postaram Wam się je przekazać 😉


OdpowiedzCytat
  
Praca