Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wirtualny cmentarz  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Francine
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 30
16/11/2005 6:00 pm  

To ciekawe... Nigdy nie widziałam wirtualnego cmentarza dla zwierząt..

Franciszka R.


OdpowiedzCytat
tofka
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 30
17/11/2005 10:46 pm  

Wirtualny wirtualnym, ale te rzeczywiste wołają o pomstę do nieba. Z tego, co się orientuję, sytuacja jest bardzo ciężka. W zasadzie istnieje tylko kilka takich miejsc, oczywiście przy dużych miastach. Na wsiach ten problem prawdopodobnie nie istnieje, ale co mają robić ludzie mieszkający w blokach w średnich miastach i miasteczkach? Zakazy zakopywania są prawie wszędzie (nawet na własnych posesjach), a nie każdy chce "utylizować" (tak to brzmi w przepisach...) u weterynarza, no i nie każdy ma za co. Jak gdzieś ostatnio wyczytałam: "To co, mam zakopać w doniczce?"
A to , o czym pisał Jarek, to kolejny kwiat. No przecież ten grabarz bierze za to kasę, mógłby się wysilić. Zresztą właściciele cmentarza powinni pilnować takich rzeczy.
Jak widać, tylko na wirtualnych cmentarzach jest porządek, nikt nie śmieci, grobów nie rozwala, kwiatków nie kradnie... w realu, jak zwykle, tragedia...


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
06/03/2006 10:35 pm  

Witrualny cmentarz? Moim zdaniem, wszystko to zbyt podpada pod budowę witrualnej, wyimaginowanej, może wkrótce i idealnej rzeczywistości. Przede wszystkim - nie musisz się ruszyć z fotela. A dla mnie przeżywanie uczuć przy monitorze jest problemem. Jeśli mam się z kimś dzielić cierpieniem, niech to będzie osoba z krwi i kości, a nie tłumy anonimowo zalogowanych. Jak znam życie, co bardziej skryci znów zamkną się na internet i zaczną przewalać swoje brudy w sieci. Dlatego budowa internetowej utopii nie jest, według mnie, dobrym pomysłem.

A co do miejsca pochówku w realnym świecie - zgadzam się, że jest to problemem, zwłaszcza w miastach. Ale, pamiętajmy, że liczy się pamięć, niewymuszona, naturalna, niekoniecznie okraszona zniczem czy internetowym nagrobkiem - ta płynąca z serca 😉


OdpowiedzCytat
veg_Lily
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 11
06/03/2006 10:57 pm  

Świetny pomysł z tym cmentarzem. Oczywiście jeszcze lepsze byłyby takie prawdziwe cmentarze dla zwierząt, niestety takich miejsc jest bardzo mało. Ale w końcu najważniejsze przecież jest to, żeby nie zapomnieć o zmarłych zwierzakach. 🙂


OdpowiedzCytat
wera22
świeżaczek
Dołączył: 9 lat  temu
Posty: 1
11/09/2015 12:25 pm  

Też uważam, że wirtualne cmentarze to ciekawe rozwiązanie. Teraz rusza jeszcze jeden - Loona(.pl) Wygląd strony ejst bardzo estetyczny, a samas trona zawiera nekrologi, drzewa genealogiczne, no i cmentarze - dla ludzi i zwierząt. Bardzo fajnie zrobiony.


OdpowiedzCytat
czarymary
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 162
04/10/2015 12:52 am  

Ja uważam, że każdy cmentarz z grobami i grobowcami należy zlikwidować- nawet wirtualny! Przecież mamy wszystkich ludzi i zwierzęta w pamięci, na zdjęciach. Możemy pisać o nich historię, wspominać ich, to czego się nauczyli od nas a czego oni nauczyli nas. (Istoty które spotykamy na swojej drodze). Niepotrzebnie wydane pieniądze i spędzony czas.
Zlikwidujmy cmentarze, zasadźmy tam drzewa najlepiej owocowe na najlepszym nawozie!
Chcecie zawsze żyć przeszłością i zapisywać, by pamiętać? Dbajmy o relacje, które mamy z ludźmi, zwierzętami, roślinami! Wszystko jest energią!

Rozumiem jednak, że jest to każdego wybór i może dobrze, że taka strona istnieje
w sumie nic złego w tym nie ma
jednak całkowicie mnie to śmieszy - wybaczcie 🙂

Stankov's Universal Law POLECAM!


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
04/10/2015 11:30 pm  

Ja tam lubię cmentarze. Zwłaszcza te stare!


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
05/10/2015 4:42 pm  

jednak całkowicie mnie to śmieszy - wybaczcie

Wybaczam. Ale mam takie samo odczucie co to wirtualnych cmentarzy, może dlatego, że te internety powoli dominują wszystko 🙂
Poza tym, za tym i zwykłymi nie przepadam, nie podoba mi się ilość tych dekoracji, wzorów nagrobków itp.


OdpowiedzCytat
joleczkajola
świeżaczek
Dołączył: 9 lat  temu
Posty: 1
26/10/2015 1:53 pm  

Moim zdaniem to jest właśnie super strona, sama korzystam z Loona.pl i jestem szczęśliwa, że taka strona powstała.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca