Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Trutki na szczury  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Vega71
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 166
08/05/2007 11:03 pm  

vega 71 a tak sie chwalilas,ze twoj kot to taki mysliwiec i miesa potrzebuje,a myszy harcuja pod jego nosem,a on spi 😀

Jest dobrze wychowanym kotem 🙂

Mysz dom Bog w dom 😀

Gosci sie nie zjada ani nie stresuje - kot salonowiec 😉


OdpowiedzCytat
Sorcha
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 24
09/05/2007 12:03 am  

Skoro temat o myszach, szczurach i innych tego typu stworzonkach mogę się pochwalić brawurową akcją ratowania myszy w moim "akademiku". Otóż, pojawiło się stworzenie myszą zwane ku ogólnemu przerażeniu współlokatorek. Zaczęły ustalać plan ataku na mysz, począwszy od pułapek (takich typowych, trzaskających) skończywszy na jakichś specyfikach, po których zjedzeniu stworzenie ucieknie i zamieni się w kokon/mumię i się wykruszy :oo: Włos mi się jezył na głowie od tych planów... Szczęśliwie się złożyło, że kiedy byłam sama w domu zwierz wpadł do pustego kosza na śmieci i narobił sporo hałasu. Zerwałam się, cap za kosz i wypuściłam mysz do ogrodu, daleko od domu. Nie wróciła, mam nadzieję, że żyje sobie gdzieś szczęśliwie.

Co do trutek na szczury uważam, że są zbędne - koty dachowce (w tym przypadku piwnicowce) zrobią swoje :]


OdpowiedzCytat
Vega71
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 166
09/05/2007 1:39 am  

Co do trutek na szczury uważam, że są zbędne - koty dachowce (w tym przypadku piwnicowce) zrobią swoje :]

Myslisz ze przy ponad 2 milionach w miescie koty sa wystarczajace, zeby utrzymac w ryzach taka gigantyczna populacje ? I mowimy tutaj o populacji ktora jest caly czas truta bo takie sa przepisy miejskie.

Mamy chyba za malo kotow 🙂


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
09/05/2007 4:24 pm  

po1:kot mus byc naprawde dobrym fight-erem zeby walczyc ze szczurem
2:piwnice sa pozamykane(okanami,drzwiami)wiec koty nie maja mozliwosci wejscia zeby sie wykazac


OdpowiedzCytat
Sorcha
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 24
09/05/2007 6:00 pm  

W mojej wrocławskiej piwniczce okna są uchylane, więc zapewne jakieś kocury tam wchodzą - bo szczurów nie ma, a i trutek nie zauważyłam. Zapewne w innych piwnicach dzieje się o wiele gorzej... Wniosek jest taki:
Potrzebujemy więcej kotów - fighterów :]


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
10/05/2007 12:56 am  

a kocie kupy sa?? 😉


OdpowiedzCytat
Surri
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 200
10/05/2007 1:15 am  

A no własnie w Krakowie jest taki problem, że niektóre paniusie piszcza że są koty, przeszkadza im że miauczą w czasie swoich kocich "amorów", plują sie do staruszek dokarmiajacych koty, zamykają okienka....
kotów jest mniej.
szczurów wieęcej.
pisku(tych lafii)więcej.
chociaż nie wiem kto sie bardziej boi- taka lafirynda szczura,
czy szczur takiej lafiryndy? 😉


OdpowiedzCytat
animals75
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 70
26/06/2007 12:10 am  

ja osobiście lubię myszy i szczury... są to sympatyczne zwierzątka... choć moja mama się ich bardzo boi... jestem ciekawy dlaczego!!! 🙁

Przemo


OdpowiedzCytat
annflower
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 47
16/07/2007 3:06 am  

ja chodowałam myszki domowe i szczurka domowego. To słodkie stwożonka. A ludzie je zabijają bo robią szkody głównie w spiżarniach ale czy nie mogli by pochować żywności albo np. książek tak aby te stwożonka się do nich nie dostały? I był by spokój myszy nie miały by co wykradać to by się wyniosły. Ja mieszkam na wsi w domku jednorodzinnym i u mnie w szopie są myszy głównie zimą ale nie podsypuje im trutek. Wręcz przeciwnie jak rodzice nie wiedzą to zaniosę im trochę np. suchego chleba bo w szopie są tylko słoiki i stare książki. Przezimują i się "wyprowadzają" do norek. Ale mój dziadek kiedyś w swojej piwnicy wysypał trutkę na szczura i po kilku dniach znikła. Wszyscy myśleli że szczur ją zjadł i gdzieś padł ale potem dziadek znalazł tą samą trutkę przeniesioną przez szczura w inny kąt. A szczurek dalej grasował. I tak zwierzak zrobił ludzi w konia! ^,^


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca